Jump to content



Ομαδική Αγορά Monitor Calibration Tool


greekfragma

Recommended Posts

  • Replies 519
  • Created
  • Last Reply

Καταλαβαίνω ότι σπάστηκες, αλλά δεν είναι τίποτα στην τελική να κάνεις ένα install μια 32, να φτιάξεις το profile και να την σβήσεις. Εσύ ξέρεις καλύτερα βέβαια.

Link to comment
Share on other sites

για να γλυτωνετε τα πολλα περα-δωθε, δεν κοιτατε μηπως καποιοι εχετε τις ιδιες οθονες;

κι αφου κανετε που κανετε την κινηση, δωστε τα profile ελευθερα να τα εχει ο λαος.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από .38-.45 [Σήμερα, στις 03:44]

για να γλυτωνετε τα πολλα περα-δωθε, δεν κοιτατε μηπως καποιοι εχετε τις ιδιες οθονες;

κι αφου κανετε που κανετε την κινηση, δωστε τα profile ελευθερα να τα εχει ο λαος.

πολυ σωστος:cool:

NEC 20WGX2

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από .38-.45

για να γλυτωνετε τα πολλα περα-δωθε, δεν κοιτατε μηπως καποιοι εχετε τις ιδιες οθονες;

κι αφου κανετε που κανετε την κινηση, δωστε τα profile ελευθερα να τα εχει ο λαος.

Λάθος. Η συσκευή καλιμπράρει οθόνη σε κάρτα γραφικών. Γι αυτό υπάρχει το καλιμπράρισμα. Επισής παίζουν ρόλο και τα settings όπως gamma, χρώματα και θερμοκρασία στις crt που γίνεται σωστά η δουλειά. Και επειδή αλλάζουν λέει και οι επιδόσεις, θέλει και μια φορά το χρόνο να το ξανακάνεις. Θα το διαπιστώσουμε.

Αλλιώς το profile που είχαν οι drivers θα ήταν μια χαρά.;)

Link to comment
Share on other sites

μαζι σου, αλλα πόσοι εχουν σκαλισει gamma κλπ κλπ;

θελω να πιστευω, πως αν ερθουν η καρτα και η οθονη σε default (ή ιδιες) ρυθμισεις, το profile θα μπορει να δουλεψει σε διαφορετικα συστηματα. δε νομιζω πως τα αναλογικα ιδιων καρτων ειναι τοσο διαφορετικα μεταξυ τους.

anyway, βλεπετε και δοκιμαζεται. κι εγω οταν πηρα το huey, ολο το απογευμα calibration εκανα. εχετε μονο υποψη, οτι και τα tft αλλαζουν αποδοση με τον καιρο, και οχι μονο τα crt.

υγ: αυτο το "το profile που είχαν οι drivers θα ήταν μια χαρά" ελα να το πεις στο μηχανημα του διαβολου που ονομαζεται Philips 200w6. :p

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, επειδή ενδιαφέρομαι και εγώ σαν γραφίστας,

ξέρει κανείς αν μπορεί το spyder να δημιουργήσει και icn profiles μαζί με τα icc? ή μάλλον τι παράμετρο έχει? με ποια προγράμματα είναι συμβατά τα profile του?

μπορώ να τα εισάγω πχ photoshop illustrator κτλ?

Thanks προκαταβολικά..

Link to comment
Share on other sites

και κάτι ακόμη..

θα έχω την δυνατότητα να επεξεργαστώ τα profile χειροκίνητα? ή είναι fixed?

Σε κάποιο reveiw βρήκα χρήσιμες πληροφορίες ανάλογα με την οθόνη..

http://www.drycreekphoto.com/Learn/monitor_calibration_tools.htm

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από zyx

Παιδιά, επειδή ενδιαφέρομαι και εγώ σαν γραφίστας,

ξέρει κανείς αν μπορεί το spyder να δημιουργήσει και icn profiles μαζί με τα icc? ή μάλλον τι παράμετρο έχει? με ποια προγράμματα είναι συμβατά τα profile του?

μπορώ να τα εισάγω πχ photoshop illustrator κτλ?

Thanks προκαταβολικά..

http://www.lacie.com/download/more/Blue_Eye_Tutorial.swf

εχει αρκετες πληροφοριες για αυτα που ρωτας

Link to comment
Share on other sites

παιδια επαναφερω το θεμα ωστε να απαντησουν οσοι δεν εχουν επιβεβαιωσει τη συμμετοχη τους στελνοντας μου ΠΜ με τα στοιχεια τους.

raziel

naz

reaper

apostolis22

θα περιμενω μεχρι ΚΑΙ αυριο βραδυ για τις απαντησεις σας.....πρεπει να τελειωνουμε με τον ακριβη αριθμο συμμετοχων για να καθοριστει και το τελικο ποσο που αντιστοιχει στον καθενα...

..............στα 19 ατομα ειναι 13.15ευρω

ενω π.χ. στα 15 ατομα το ποσο ειναι 16.7ευρω

για να μην υπαρξουν λοιπον προβληματα μεχρι αυριο βραδυ καθοριζεται ο ακριβης αριθμος συμμετεχοντων.

την αμεσως επομενη μερα θα σας στειλω ενα ΠΜ με τα στοιχεια του λογαριασμου μου για να κανετε την καταθεση ωστε να εχω ολο το ποσον στα χερια μου τη μερα που θα παω να παραλαβω το Calibration kit.

οποιος δεν συμφωνει με κατι απο τα παραπανω μπορει ελευθερα να πει τη γνωμη του.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από YDinopoulos [Χθες, στις 18:53]

Ο πι-τζι-εμ γιατι εχει γλωσιτσα? Κατι υποπτο συμβαινει εδω :D

Πάνε τα λεφτά. Ρωσιδούλες θα τα κάνει ο γνωστός άγνωστος εραστής...Να τρώγαμε και εμείς κανα "κοκκαλάκι" δεν θα μας πείραζε αλλά δε νομίζω καν να το μυρίσουμε. :p :P :p:upside: :upside: :upside:

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.