Jump to content



Ομαδική Αγορά Monitor Calibration Tool


greekfragma

Recommended Posts

  • Replies 519
  • Created
  • Last Reply

παιδες πρεπει να συντομευουμε......

@gbak.......οταν το πηρατε απο τον LevelOne δεν σας εδειξε ο μητσος πως δουλευει το καλυτερο προγραμμα που βρηκε?

πως και τρεχεις το απλο που ειχε μεσα στο cd?

Link to comment
Share on other sites

ομορφα:)

ε μην ξεχνιομαστε.........πειτε την εμπειρια σας απο το καλιμπραρισμα......να ξερουν και οι υπολοιποι τι γινεται μεχρι στιγμης και εαν αξιζε την φασαρια η ολη υποθεση:p

Link to comment
Share on other sites

Σωστός.... βασικά στην DELL 2007WFP που εχω...είδα διαφορά προς το καλύτερο, προς το πολυ καλύτερο μπορώ να πω.... και ο gbak που ηρθε απο δω το παρατήρησε με την μία όταν την είδε και λόγικά κάτι αντίστοιχο θα δει και αυτός στην δικιά του...

εντάξει το προγραμματάκι του Δημήτρη ειναι πολυ advanced οντως.... πολυ εύκολο, τελείως step by step βέβαια χρειάζεται να δώσεις προσοχή σε αυτά που σου κάνει prompt, για να καταλάβεις ακριβώς τι πρέπει να πειράξεις στην οθόνη σου... Στην αρχή η αλλαγή με ξένιζε κάπως (λόγω συνήθειας) αλλα τώρα αν αλλαξω ρυθμίσεις... εεε δεν μπορω όπως ήτανε... έτσι νομίζω....

ωραίο το kalibratiri λοιπόν... άξιος άξιος.... :p:D

Link to comment
Share on other sites

Φίλοι .. Συνάδελφοι ... Συνφορουμήτες .....Συνκαλιμπραριστές ...

Πραγματικά έχουν περάσει τουλάχιστον 2 εβδομάδες απο τότε που αγοράσαμε

(γιατί νομίζω ότι πρόκειτε για κοινή αγορά και όχι αγορά για μερικούς ενώ πληρώνουν όλοι)

και ΔΕΝ υπάρχει ενημέρωση για το:

- Που βρίσκεται το μηχάνημα,

- Ποιός κατάφερε να καλιμπράρει την οθόνη του,

- Πως γίνεται όλη η διαδικασία για να ειναι εύκολη σε όλους μας,

- Πιά σειρά θα ακολουθήσουμε κλπ.

Γενικά μου φαίνεται ότι γίνεται κάποια πλάκα και ορισμένοι έχουν το μηχάνημα .... οι υπόλοιποι δεν γνωρίζουμε που βρίσκετε ούτε και πότε και πoιός θα το πάρει, ούτε πιά διαδικασία να ακολουθήσουμε για να γίνει σωστά και γρήγορα η δουλιά όλων μας, να μην ξεχνάμε ότι είμαστε 17 άτομα, και μέχρι σήμερα δεν υπάρχει κατάλογος ποιός κατάφερε να κάνει ρύθμιση, ούτε και πως την έκανε μιά και τώρα υπάρχουν 2 διαφορετικά προγράμματα ρύθμισης, φαντασθείτε πως νοιώθουν αυτοί που μένουν εκτός Αθήνας και περιμένουν ... περιμένουν ... εγώ μένω Αθήνα - Γλυφάδα και ακόμη τίποτα.... έστειλα πμ τον LevelOne (5/11/2007) για να πάω να το πάρω από τον Ταυρο που βρισκόταν αλλά μου είπαν "η ενημέρωση που έχω μέχρι στιγμής είναι οτι το καλιμπρατίρι θα φύγει απο εδώ για Μοσχάτο και έπειτα θα έρθει προς τα εσάς που είστε και μπόλικοι" όλα αυτά στις 5/11/2007 ....... και εντωμεταξύ στο φόρουν γίνεται μιά συζήτηση γενική και το μηχάνημα βρίσκεται "κάπου" αλλά που ;;;;;" και τίποτε άλλο.

Παρακαλώ πολύ να ενημερωθούμε άμεσα για :

- Ποιός έχει χρησιμοποιήσει το μηχάνημα μέχρι σήμερα.

- Ποιός το έχει τώρα.

- Ενδεδειγμένος τρόπος καλιμπραρίσματος (ποιό πρόγραμμα από τα δύο και πιά βήματα)

- Οποιος το παίρνει αμέσως να ενημερώνει το φόρουμ για να ξέρουμε όλοι μας που βρίσκεται και σε ποιόν, και πόσο εκτιμά ότι θα το κρατήσει για να προγραμματήσουμε και τον επόμενο χρήστη.

- Υπάρχει κάποιος που το χρησιμοποίησε και θα είχε την καλοσύνη να γράψει μερικές συμβουλές για όλους μας ;;;

Ευχαριστώ για την ανεκτικοτητά σας.

Link to comment
Share on other sites

alambi εγω το χω το καλιμπρατορι...ειμαι και α.γλυφαδα τωρα εχει σειρα ο ydinopoulos α.γλυφαδα και αυτος..πιστευω απο αυριο οποτε ξεμπερδεψει ο ydinopoulos θα το χεις...

αν ειναι καποιος εξτρα γλυφαδιωτης ας μας πει...να τελειωσουμε απο δω....

και κουλ μαν δεν κανουμε καμια πλακα...ολοι θα κανουμε δουλεια...αν ειναι κατι που επειγει να μας το πεις...

Link to comment
Share on other sites

εμεις που δεν ειδαμε την ομαδικη τι κανουμε τωρα?

να ρωτησω κατι

την οθονη σκαναρει πανω στο γυαλι κατευθειαν κ σεταρει?

αν ειναι ετσι τοτε ειναι σουπερ το εργαλειο

καμια μετρηση για μας που δουλευουμε και photoshop?

Link to comment
Share on other sites

Ναι ρε γμτ, με ενδιέφερε κι εμένα αλλά το είδα αργά το thread.

Υπάρχει δυνατότητα, μόλις τελειώσουν όλοι όσοι συνέβαλλαν στην αγορά, να "νοικιαστεί" με κάποιον τρόπο και σε άλλους ενδιαφερόμενους? Με το αζημίωτο φυσικά.

Link to comment
Share on other sites

Παίδες Νότιοι, τι γίνεται? Θα το έχουμε στο πρώτο δεκαπενθήμερο του Δεκέμβρη το καβουρδιστίρι? Γτ 16/12-1/1 εγώ δεν θα είμαι εντός, και σκέφτομαι μην έχει φύγει κατά επαρχία μεριά μέχρι να γυρίσω :...:

Link to comment
Share on other sites

Το μαμα προγραμμα μου πηρε να το καταλαβω κανα 20λεπτο. Το αλλο του LevelOne σε 1 minute μεσα τελειωσα. Αλλα μπορεις να παιξεις με τις ρυθμισεις για αποτελεσμα που σε ικανοποιει 100% !

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από YDinopoulos [Σήμερα, στις 12:16]

Παρεληφθη εδω!

Σαββατο απογευμα θα το δωσω στον alambi, εκτος και αν δεν δωσει σημεια ζωης κ το προωθησω στον επομενο....

Μάλλον κάτι περίεργο συμβαίνει .....

Μιά και στις 14/11/2007 ο gbak έλεγε:

"alambi εγω το χω το καλιμπρατορι...ειμαι και α.γλυφαδα τωρα εχει σειρα ο ydinopoulos α.γλυφαδα και αυτος..πιστευω απο αυριο οποτε ξεμπερδεψει ο ydinopoulos θα το χεις...

αν ειναι καποιος εξτρα γλυφαδιωτης ας μας πει...να τελειωσουμε απο δω...."

’ρα στις 15/11/2007 θα το πήρε ο YDinopoulos

Ελα όμως πως ο YDinopoulos στις 21/11/2007 (σήμερα) λέει:

"Παρεληφθη εδω!

Σαββατο απογευμα (24/11/2007) θα το δωσω στον alambi, εκτος και αν δεν δωσει σημεια ζωης κ το προωθησω στον επομενο...."

Αρα το Καλιμπρατιρι μένει στον YDinopoulos από 15/11/2007 έως και 24/11/2007 !!!!!

Τι να πω εγώ προσωπικά τα έχω χάσει !!!!!

και οι υπόλοιποι έχουν χάσει καθε ελπίδα να δουν και να χρησιμοποιήσουν το Καλιμπρατιρι !!!!

Φανταστείτε πως νοιώθουν οι άλλοι που μένουν εκτός Αθήνας !!!!!

Οποιος παίρνει το καλιμπρατίρι πρέπει να το δηλώνει αμέσως με μήνυμα στο Φορουμ για να γνωρίζουμε όλοι που βρίσκεται, και να λεει πότε ελπίζει να τελειώσει με το ριμάδι για να περνουν σειρά και οι υπόλοιποι που αρχικά μένουν κοντά, αλλοιως θα συνεχίζει να γίνεται αυτό το κομφουζιο και κάποια στιγμή (πολύ σύντομα) τα νεύρα των υπολοίπων δεν θα αντέξουν άλλο σε αυτό το μπάχαλο και θα πούμε πράγματα που δεν πρέπει να ειπωθούν και θα χαλάσουμε τις καρδιές μιάς πολύ πολύ καλής παρέας για μία ανοργανωσιά που μερικοί την καλιεργούνε και κανουν ότι δεν καταλαβαίνουν, ενώ οι υπόλοιποι ψάχνουν να βρούνε που ειναι το καλιμπρατίρι ..................

Εγώ πάντως έστειλα πμ στον YDinopoulos με το τηλεεφωνό μου και περιμένω τηλεφωνο του μόλις τελειώσει για να πάω να το πάρω, μετά θα το δώσω στον N1k0s (ας μου στείλει ενα πμ με τηλεφωνό του για να τον ειδοποιήσω) και μετά στον Αποστόλη που μένει Βούλα (μου έχει στείλει sms με το τηλεφωνό του).

Προτείνω αυτόι που θέλουν να ακολουθήσουν να το δηλώσουνε εδώ στο φόρουμ για να γίνει κάποια άτυπη σειρά.

Ευχαριστώ για την ανεκτικοτητά σας και σας διαβεβαιώνω ότι δεν είχα σκοπό να σας πονοκεφαλήσω ούτε να σας δυσαρεστήσω, απλά προσπαθώ να βάλω μία τάξη σε αυτό το θέμα.

Αυτά τα λίγα για να οργανωθούμε ...........

Link to comment
Share on other sites

φιλε alambi,αποψη μου ειναι οτι δεν χρειαζονται τετοια ποστ.καλυτερα ενα ποστ απο αυτον που το εχει,να δηλωνει και περιοχη και τα υπολοιπα με πμ οσοι μενετε στην ιδια πολη..

ειναι γεγονος οτι εχει καθυστερησει τραγικα το ολο θεμα(1,5 μηνα πλεον..) για μια δουλεια που δεν απατει πανω απο 1-2 μερες ανα ατομο..

τωρα αμα ειναι να αρχισουμε,τα quotes και ποιος το πηρε ποτε και ποσο το κρατησε,δεν εχει νοημα..ποτε να μην σωσω να το δω το ρημαδι,αν ειναι να τσακωθω με τους μισους..

οποτε υπομονη,μεγαλα παιδακια ειμαστε,ελπιζω να κανουν λιγο ποιο γρηγορα και να πρυτανευσει η λογικη και το φιλοτιμο, που ειμαι σιγουρος οτι δεν λειπει απο κανεναν μας...:flower:

Link to comment
Share on other sites

Ρε συ alambi... μήπως ξεχνάς οτι ολοι μας έχουμε και άλλες δουλειές ή ακόμα και βάρδιες, προσωπική ζωή, αλλοι παιδιά και οικογένειες πέρα απο το να ασχολουμαστε με το lab και το καλιμπρατιρι? Σε ολους θα πάει και θα ξανάπαει και 1000 γύροι θα γίνουν...απλα easy... αν θες κάποια προτεραιότητα λόγω ανωτέρας βίας, πέστο καθαρά και νομίζω ότι κάποιο παλικάρι θα σε εξυπηρετήσει don't worry...

ουτε και εμεις εδω ειμαστε μπατζανάκια με τους υπόλοιπους, κανεις δεν πάει να κάνει μπινιά , απλα αυτα τα πράγματα καθυστερουν καλώς ή κακώς αλλα όχι απο πρόθεση...αν μέναμε όλοι στην ίδια πολυκατοικία θα ειχαμε τελείωσει σε 1μέρα...οπότε υπομονή εξάλλου είπαμε καλιμπρατίρι ειναι...δεν ειναι καινούρια 24άρα WIDE ΕΙΖΟ ΤΣΑΜΠΑ... μια Α βελτίωση θα δει ο καθένας μας, όχι θαύμα....

Το ιδανικό θα ήταν αυθημέρον κιόλας να πηγαινει απο τον έναν στον άλλο στην Αθήνα αλλα αυτο ειναι συνάρτηση αποστάσεων, timing ακόμα και οταν μιλάμε για την ίδια περιοχη....εξάλλου υπάρχουν και παιδιά απο επαρχία αν δεν κάνω λάθος αυτοι τι να πουν που εχουν και μεταφορικά?

Μέχρι στιγμής λοιπόν (διορθώστε την μέχρι τώρα σειρά αν κάνω λάθος)

...greekfragma>levelOne>perp>gbak>YDinopoulos>alambi>n1ck0s> ??? και συνεχίζουμε λοιπόν... ;)

:flower:

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.