Jump to content



Ομαδική Αγορά Monitor Calibration Tool


greekfragma

Recommended Posts

Αρχική απάντηση από greekfragma [Χθες, στις 17:58]

βαλτε ρε ρεμαλια κανα smiley και νομιζουν οτι με κυνηγαει το ΣΔΟΕ:hehe:

τελευταια ενημερωση ειναι οτι Τριτη παραλαμβανουμε.για οτιδηποτε νεωτερο θα ποσταρω:)

Να τσακιστεις να ερθεις και απο σπιτι μου να ρυθμισεις τις οθονες ......:p :p

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 519
  • Created
  • Last Reply

φωτογραφικο υλικο αυριο........ξεχασα οτι εχω ξεμεινει απο μπαταρια στην ψηφιακη.

ενα πραμα θα σας πω......

εχω την NEC 20WGX2 οθονη που θεωρειται τα τελευταια 2 χρονια το καλυτερο μονιτορ λογω AS-IPS πανελ....εχει και την γυαλιστερη επιστρωση που βοηθαει για ακομα καλυτερη εικονα....

την ειχα ρυθμισει και με διαφορα τεστακια που κυκλοφορουν ωστε να δωσω καλυτερη τονικοτητα/sharpness....βοηθησαν λιγακι αλλα οχι τραγικα......ουτως η αλλως πιστευα οτι ειχα μια φανταστικη εικονα σε συγκριση με οτι εβλεπα καθε μερα στη στουρναρη απο LG Philips Viewsonic κλπ......

παιδια δεν θελω να λεω υπερβολες.....αλλα η οθονη ΖΩΝΤΑΝΕΨΕ........η διαφορα ηταν εμφανης.οχι τραγικη....αλλα εμφανης.

στην οθονη μου η διαφορα ηταν

κυριως στο μαυρο και στην καθαροτητα (ισοσταθμισε τελεια τα red green blue με το contrast και το sharpness)

πιστευω οτι καναμε μια πολυ καλη αγορα.....και οσοι εχετε μια τελειως ακαλιμπραριστη οθονη θα με θυμηθειτε μολις το δοκιμασετε.

απο αυριο ξεκιναμε το καλιμπραρισμα στους Αθηναιους και ελπιζω σε 1 εβδομαδα μαξ να εχουμε τελειωσει ωστε να παρουν σειρα και οι υπολοιποι

:jump:

Link to comment
Share on other sites

Καλορίζικο σε όλους μας, και ευχαριστώ (νομίζω εκ μέρους όλων μας) τον greekfragma για την οργάνωση του όλου, όχι και πολύ εύκολου, εργου .....

Ακούμε για πολύ ενθαρυντικά πρώτα μηνύματα για την "καλή αγορά" που κάναμε.

Προτείνο, εάν είναι εύκολο, ο greekfragma μιά και έκανε την πρώτη ρύθμιση, να μας γράψει έναν όδηγό για αρχάριους για το πως θα κάνουμε σωστά την ρύθμιση, έτσι δεν θα παιδευτούμε άδικα και θα έχουμε γρηγορότερα + σωστα αποτελέσματα, και το πιό σπουδαίο το μηχάνημα θα μπορέσει να κυκλοφορήσει γρηγορότερα σε όλους τους συναδέλφους μιά και όλοι θα ακολουθούμε την ίδια σωστή διαδικασία.

Εάν κάποιος γνωρίζει και μπορεί να μας πει ..... μπορούμε να ρυθμίσουμε μόνο TFT οθόνες η και κάτι άλλο (Scanner, LCD οθόνη σπιτιού, printer .......).

Ευχαριστούμε και πάλι, και καλορίζικο σε όλους μας.:clap:

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από greekfragma

φωτογραφικο υλικο αυριο........ξεχασα οτι εχω ξεμεινει απο μπαταρια στην ψηφιακη.

Δικαιολογίες :p Χορτάσαμε από "θα" κύριε. Φτάνει πια!! :hehe:

Καλορίζικο :D

ΠιΕς Τώρα πρέπει να δω τι θα κάνω με τα Win, γτ με τα 64bit μάλλον δε θα κάνουμε δουλειά

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από greekfragma [Σήμερα, στις 03:50]

απο αυριο ξεκιναμε το καλιμπραρισμα στους Αθηναιους και ελπιζω σε 1 εβδομαδα μαξ να εχουμε τελειωσει ωστε να παρουν σειρα και οι υπολοιποι

:jump:

Be gendle and fast. Στις 12 μας καλεί η πατρίδα.

Link to comment
Share on other sites

λοιπον το calibration tool σημερα θα περασει απο Ταυρο μερια και μεσα στο ΣουΚου θα προσπαθησω να κανονιστει συναντηση με οσο το δυνατον περισσοτερους στην Αθηνα.

περιμενω τα ΠΜ σας ποτε σας βολευει Σαββατο απογευμα ή Κυριακη ολη μερα και σε ποια περιοχη ειστε.........και ελπιζω να μπορεσουμε να συνδυαστουμε οσο το δυνατον πιο ευκολα και γρηγορα:)

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.