Jump to content



Ομαδική Αγορά Monitor Calibration Tool


greekfragma

Recommended Posts

  • Replies 519
  • Created
  • Last Reply
Αρχική απάντηση από alambi [Σήμερα, στις 19:37]

Μάλλον κάτι περίεργο συμβαίνει .....

Μιά και στις 14/11/2007 ο gbak έλεγε:

"alambi εγω το χω το καλιμπρατορι...ειμαι και α.γλυφαδα τωρα εχει σειρα ο ydinopoulos α.γλυφαδα και αυτος..πιστευω απο αυριο οποτε ξεμπερδεψει ο ydinopoulos θα το χεις...

αν ειναι καποιος εξτρα γλυφαδιωτης ας μας πει...να τελειωσουμε απο δω...."

’ρα στις 15/11/2007 θα το πήρε ο YDinopoulos

Ελα όμως πως ο YDinopoulos στις 21/11/2007 (σήμερα) λέει:

"Παρεληφθη εδω!

Σαββατο απογευμα (24/11/2007) θα το δωσω στον alambi, εκτος και αν δεν δωσει σημεια ζωης κ το προωθησω στον επομενο...."

Αρα το Καλιμπρατιρι μένει στον YDinopoulos από 15/11/2007 έως και 24/11/2007 !!!!!

Τι να πω εγώ προσωπικά τα έχω χάσει !!!!!

και οι υπόλοιποι έχουν χάσει καθε ελπίδα να δουν και να χρησιμοποιήσουν το Καλιμπρατιρι !!!!

Φανταστείτε πως νοιώθουν οι άλλοι που μένουν εκτός Αθήνας !!!!!

Υπαρχει κατι που οπως ειπε ο perp λεγεται προσωπικη ζωη. Αν δεν ξερεις/εχεις δεν σου φταιμε. Εχω 4 οθονες να ρυθμισω και θελω κανα 40λεπτο να τρεξω κ τα 2 προγραμματα και να ειμαι κομπλε. Για καθε οθονη! Ερχομαι στην δουλεια 8μιση-9. Κανε υπολογισμους... Δεν σ'αρεσει? Τι να κανουμε. Οπως εκαναν υπομονη οι προηγουμενοι και εγω, θα κανεις κ εσυ !

Αρχική απάντηση από alambi [Σήμερα, στις 19:37]

Οποιος παίρνει το καλιμπρατίρι πρέπει να το δηλώνει αμέσως με μήνυμα στο Φορουμ για να γνωρίζουμε όλοι που βρίσκεται, και να λεει πότε ελπίζει να τελειώσει με το ριμάδι για να περνουν σειρά και οι υπόλοιποι που αρχικά μένουν κοντά, αλλοιως θα συνεχίζει να γίνεται αυτό το κομφουζιο και κάποια στιγμή (πολύ σύντομα) τα νεύρα των υπολοίπων δεν θα αντέξουν άλλο σε αυτό το μπάχαλο και θα πούμε πράγματα που δεν πρέπει να ειπωθούν και θα χαλάσουμε τις καρδιές μιάς πολύ πολύ καλής παρέας για μία ανοργανωσιά που μερικοί την καλιεργούνε και κανουν ότι δεν καταλαβαίνουν, ενώ οι υπόλοιποι ψάχνουν να βρούνε που ειναι το καλιμπρατίρι ..................

Aυτο μετα την πρωινη αναφορα ταγματος η πριν ?

Αρχική απάντηση από alambi [Σήμερα, στις 19:37]

Εγώ πάντως έστειλα πμ στον YDinopoulos με το τηλεεφωνό μου και περιμένω τηλεφωνο του μόλις τελειώσει για να πάω να το πάρω, μετά θα το δώσω στον N1k0s (ας μου στείλει ενα πμ με τηλεφωνό του για να τον ειδοποιήσω) και μετά στον Αποστόλη που μένει Βούλα (μου έχει στείλει sms με το τηλεφωνό του).

Eληφθη, Don't worry

Αρχική απάντηση από alambi [Σήμερα, στις 19:37]

Προτείνω αυτόι που θέλουν να ακολουθήσουν να το δηλώσουνε εδώ στο φόρουμ για να γίνει κάποια άτυπη σειρά.

Ευχαριστώ για την ανεκτικοτητά σας και σας διαβεβαιώνω ότι δεν είχα σκοπό να σας πονοκεφαλήσω ούτε να σας δυσαρεστήσω, απλά προσπαθώ να βάλω μία τάξη σε αυτό το θέμα.

Αυτά τα λίγα για να οργανωθούμε ...........

Σε αυτο ναι. Μαλιστα βαλτε ενα underline & bold σε οποιον το εχει τωρα.

greekfragma>levelOne>perp>gbak>YDinopoulos>alambi>n1ck0s>

Link to comment
Share on other sites

με στεναχωρει να διαβαζω τετοια ποστ.

μιας και ανελαβα το δυσκολο εργο της ομαδικης θα τρεξω λιγακι ακομα ωστε να μην μεινει κανεις βιαστικος παραπονεμενος

το λοιπον......για να μπει μια ταξη το calibration tool μετα τον YDinopoulos θα παραληφθει απο μενα και θα το παω ΕΓΩ Ο ΙΔΙΟΣ στον alambi την ημερα που θα μου ορισει οτι εχει χρονο και την αμεσως επομενη στιγμη στον n1ck0s.

αφου καλιμπραρουμε και το μονιτορ του n1ck0s θα ΞΑΝΑΠΑΡΩ το calibration tool και θα ΑΝΕΒΩ προς deninho και βορεια προαστεια.

θα παρακαλεσω να λειπουν τα ατυχη σχολια και να υπενθυμισω σε ολους που ακομα δεν calibra-ρησαν ακομα οτι χρειαζεται υπομονη και συγχρονισμος μιαμιση ντουζινας ανθρωπων που ζουν σε διαφορετικες περιοχες αλλα και που ο καθενας εχει τελειως διαφορετικο ωραριο ζωης.

αυτα απο μενα.θα ενημερωσω το thread εκ νεου μεσα στο Σαββατοκυριακο.

Link to comment
Share on other sites

Ρε συ George... δεν χρειάζεται να γίνεις ταρίφας τώρα... ολοι ξέρουμε/είδαμε οτι υπάρχουν δικαιολογημένες καθυστερήσεις απο όλους μας, αλλα δεν θα την πληρώσεις τώρα εσυ με απανωτα πέρα δώθε...ένταξει...ξέρω εγώ....

κατανοήση νομίζω υπάρχει.... και νομίζω μια διαβεβαίωση περισσότερο θέλαμε όλοι και αυτοι που πόσταραν και αυτοι που διάβασαν αλλα ΔΕΝ πόσταραν και δεν το έχουν πάρει.... θέλαμε να διαβάσουμε οτι προχωράει το θέμα.... και οχι να βαφτισουμε εσένα ή τον οποιοδήποτε μετείχε στην αγορά σε έναν προσωπικο courier μια ομάδας ατόμων επειδη έκανες τα αρχικά κουμάντα...

Νομίζω οτι δεν χρειάζεται κανένας τον μπαμπουλα και μια νταντα.... Αν το κάνουμε όπως το ξεκινησα εγω και το βελτίωσε ο YDinopoulos.... να αναγράφουμε την σειρά και ποιος το έχει τώρα με ΒΟLD και UNDERLINED.... ειναι παραπάνω απο ΟΚ.... με 1-2 PMs και ενα 1-2 τηλεφωνα μπορουν ολοι να συνεννοηθούμε.... ετσι θα ξέρουμε ολοι ανα πάσα ώρα και στιγμή που και σε ποιον βρίσκεται....ετσι το contact ειναι πιο ευκολο και κυριως χωρίς παρεξηγήσεις ....και όποιος το χρειάζεται θα ξέρει σε ποιον να στείλει ενα PM... πόσο πιο εύκολο να γίνει για όλους μας....

greekfragma>levelOne>perp>gbak>YDinopoulos>alambi>n1ck0s>

Link to comment
Share on other sites

fragma μολις το παρεις ριξε pm η τηλεφωνο ,κατεβαινω καθε μερα εξαρχεια,οποτε το ανεβαζω εγω βορεια καρφι στον deniho .εχουμε αλλους απο βορεια? για δηλωστε παρων να δουμε κανα route

και προτεινω το εξης: οταν τελειωσουν ΟΛΟΙ οσοι μπηκαν στην ομαδικη να γινει δωρεα στον λαμπη και να διατειθεται πλεον προς καλιμπραρισμα σε οσα μελη το επθυμουν κατοπιν συνενοησης(καταθεση αφμ,εγγυητης ,μαρκα εσωρουχων κλπ ):D

Link to comment
Share on other sites

όντως Γιώργο, δεν χρειάζεται να αλωνίζεις στην αθήνα για να το μεταφέρεις. άλλωστε κι εγώ κάθε τόσο περνάω από στουρνάρη για να μυρίσω φρέσκο pcb :p όλο και κάποιος θα βρεθεί να περάσει να το πάρει..

Εκτός κι αν συντρέχουν κι άλλοι λόγοι για να έρθεις προς τα μέρη μας :p

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από naz [Χθες, στις 23:41]

fragma μολις το παρεις ριξε pm η τηλεφωνο ,κατεβαινω καθε μερα εξαρχεια,οποτε το ανεβαζω εγω βορεια καρφι στον deniho .εχουμε αλλους απο βορεια? για δηλωστε παρων να δουμε κανα route

και προτεινω το εξης: οταν τελειωσουν ΟΛΟΙ οσοι μπηκαν στην ομαδικη να γινει δωρεα στον λαμπη και να διατειθεται πλεον προς καλιμπραρισμα σε οσα μελη το επθυμουν κατοπιν συνενοησης(καταθεση αφμ,εγγυητης ,μαρκα εσωρουχων κλπ ):D

Μπαααα...ουτε για αστείο.... θα γίνει μπάχαλο ρε μαν.... καταρχήν το θέλω και εγω πάλι καθώς μετα το RMA της DELL οθόνης μου, εχω νέα οθόνη = νέο καλιμπράρισμα... κάτσε να τελείωσουν ολοι και το ξαναπαίρνω :D (το κλεινω απο τώρα ε....)

Link to comment
Share on other sites

Ο greekfragma εγραψε :

μιας και ανελαβα το δυσκολο εργο της ομαδικης θα τρεξω λιγακι ακομα ωστε να μην μεινει κανεις βιαστικος παραπονεμενος

το λοιπον......για να μπει μια ταξη το calibration tool μετα τον YDinopoulos θα παραληφθει απο μενα και θα το παω ΕΓΩ Ο ΙΔΙΟΣ στον alambi την ημερα που θα μου ορισει οτι εχει χρονο και την αμεσως επομενη στιγμη στον n1ck0s.

αφου καλιμπραρουμε και το μονιτορ του n1ck0s θα ΞΑΝΑΠΑΡΩ το calibration tool και θα ΑΝΕΒΩ προς deninho και βορεια προαστεια.

Ευχαριστούμε για την όλη βοήθεια και συντονισμό σου, δεν νομίζω όμως ότι χρειάζεται να τρέχεις εσύ για να μεταφέρεις το calibration tool από μέλος σε μέλος. Αφού γνωρίζουμε ποιός το έχει ειναι απλή υπόθεση όποιος το έχει και μόλις τελειώσει να ενημερώσει το φόρουμ και τον αμέσως επόμενο στη σειρά (με πμ) και ο επόμενος μπορεί να πάει και να το παραλάβει από τον χώρο του προηγούμενου. Greekfragma το ξαναλέω το ευχαριστώ εκ μέρους όλων μας για την οργάνωση και τρέξιμο που έχεις κάνει. Ουτε και είχα σκοπό όταν έγραψα το προηγούμενο μήνυμα να θείξω κανένα, απλά (όπως και έγραψα) προσπάθησα να βάλω κάποια τάξη στο όλο θέμα, βέβαια άκουσα και τα καλοπιστικά περί προσωπικής ζωής κλπ. Τέλος πάντων καλή συνέχεια για όλους και ελπίζω να αποζημιωθούμε με την καλύτερη εικόνα του μόνιτορ μας ....

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από perp [Σήμερα, στις 00:50]

Μπαααα...ουτε για αστείο.... θα γίνει μπάχαλο ρε μαν.... καταρχήν το θέλω και εγω πάλι καθώς μετα το RMA της DELL οθόνης μου, εχω νέα οθόνη = νέο καλιμπράρισμα... κάτσε να τελείωσουν ολοι και το ξαναπαίρνω :D (το κλεινω απο τώρα ε....)

ρε θα το ξαναπαρεις μην μασας,θα το παρουμε ολοι εμεις που μπηκαμε ομαδικη απο 7-8 φορες εκαστος να ειμαστε σιγουροι και μετα το δινουμε στον λαμπη...ως τοτε θα χει ξεχαστει το θεμα 2010 γαρ οποτε θα ειμαστε ολοι ευτυχισμενοι:devil:

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από naz [Σήμερα, στις 09:30]

ρε θα το ξαναπαρεις μην μασας,θα το παρουμε ολοι εμεις που μπηκαμε ομαδικη απο 7-8 φορες εκαστος να ειμαστε σιγουροι και μετα το δινουμε στον λαμπη...ως τοτε θα χει ξεχαστει το θεμα 2010 γαρ οποτε θα ειμαστε ολοι ευτυχισμενοι:devil:

:hehe: :hehe:....

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από naz [Σήμερα, στις 09:30]

ρε θα το ξαναπαρεις μην μασας,θα το παρουμε ολοι εμεις που μπηκαμε ομαδικη απο 7-8 φορες εκαστος να ειμαστε σιγουροι και μετα το δινουμε στον λαμπη...ως τοτε θα χει ξεχαστει το θεμα 2010 γαρ οποτε θα ειμαστε ολοι ευτυχισμενοι:devil:

Μάλλον μας βλέπω για δεύτερη ομαδική εμάς τους απ'έξω... :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Και όπου κολλήσει αν έχετε τόσο μεγάλο πρόβλημα, στείλτε το σε μένα με το ταχυδρομείο με δικά μου έξοδα, και το στέλνω όταν τελειώσω και γώ και όσοι είναι κοντά, στον επόμενο με ταχυδρομείο με δικά μου έξοδα. Γιώργο αν κολλήσει πουθενά σκέψου το.

Αν πάνε όλα καλά, δεν με ενοχλεί να το πάρω τελευταίος, και όσοι βιάζεστε, αν υπήρχε πρόβλημα, ας δηλώνατε ότι το χρειάζεστε για την δουλειά σας. Αλλιώς δεν καταλαβαίνω την βιασύνη.

Link to comment
Share on other sites

επειδή εγώ έθεσα ένα θέμα βασύνης: Δεν το βιάζομαι.. αλλά αν είναι να φύγει εκτός των τειχών, πριν την αλλαγή του χρόνου, καλό θα είναι να το πάρω πριν τις 15/12, γτ στις 19 φεύγω, οπότε δε θα υπάρχει ιδιαίτερος χρόνος για καλιμπράρισμα, δοκιμές, και μεταφορές.

Αν είναι να φύγει μετά τον νέο έτος :p, προτιμώ να το πάρω τότε, γτ τότε θα έχω και μια ακόμα οθόνη για ρύθμιση :)

Αυτά για να ξεκαθαρίσω τη θέση μου

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.