Jump to content



Ομαδική Αγορά Monitor Calibration Tool


greekfragma

Recommended Posts

  • Replies 519
  • Created
  • Last Reply

λοιπον μιας και θα περασω τελικα για ενα καφεδακι απο τον YDinopoulos θα τσιμπησω το calibration tool και θα εξυπηρετησω alambi apostolis22 και n1ck0s

:)

αυτο που θα παρακαλουσα ειναι να μου πουν τα 3 παλικαρια τι μερα και ωρα τους βολευει ωστε να επιταχυνουμε λιγακι τους ρυθμους μας:p

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από greekfragma [Σήμερα, στις 16:13]

λοιπον μιας και θα περασω τελικα για ενα καφεδακι απο τον YDinopoulos θα τσιμπησω το calibration tool και θα εξυπηρετησω alambi apostolis22 και n1ck0s

:)

αυτο που θα παρακαλουσα ειναι να μου πουν τα 3 παλικαρια τι μερα και ωρα τους βολευει ωστε να επιταχυνουμε λιγακι τους ρυθμους μας:p

Τι να πώ ...... σε κάποιον που οργανωσε όλη την διαδικασία και τώρα θέλει να μας βοηθήσει να καλιμπράρουμε τις οθόνες μας !!!! ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ χ 1000000000000000000.

Τελος πάντων εγώ προτέινω εσύ greekfragma που θα μας κάνεις αυτή την χάρη να αποφασίσεις τι μέρα και τί ώρα ειναι πιό βολική για σένα .... και εμείς οι 3 να αρμονιστούμε με σένα. Οπότε εγώ δηλώνω ότι δεν έχω πρόβλημα με την ημέρα και ώρα, αλλά ας πουν και οι άλλοι 2 την γνώμη τους.

Link to comment
Share on other sites

Ποιό είναι το σχέδιο βασικά; Έρχεσαι σπίτι, ρυθμίζεις και φεύγεις με το μηχάνημα; Ρωτάω γιατί θέλω να το πάρω στη δεύτερη δουλειά που πάω Δευτέρες και Πέμπτες και η 19άρα που έχω θέλει τρελό ρύθμισμα. Στο σπίτι δε με πολυνοιάζει, μια 17άρα έχω.

Για μένα το ιδανικό είναι το εξής: Το παίρνω Πέμπτη στις 14:00 - 15:00 (η ώρα που γυρνάω από την πρωινή δουλειά), το έχω μαζί μου στην απογευματινή εργασία και το παραδίδω Παρασκευή μεσημέρι / απόγευμα.

Αν το "Πέμπτη στις 14:00 - 15:00" δεν παίζει, ίσως μπορώ να το πάρω Τετάρτη βράδυ.

Τέσπα αυτό είναι για μένα το ιδανικό, αν μπορεί να παίξει καλώς.

Link to comment
Share on other sites

για μενα το ιδανικοτερο θα ηταν να μιλησετε μεταξυ σας apostolis22 alambi n1ck0s και να φερετε τις οθονες προς καλιμπραρισμα στο σπιτι ενος συγκεκριμενη ωρα και μερα:)

να ριξουμε και ενα καφεδακι να γνωριστουμε και καλυτερα:D

Υ.Γ. να θυμησω οτι δεν υπαρχει προβλημα με το ρυθμισμα πολλων οθονων σε εναν υπολογιστη.τα προφιλ θα ειναι ξεχωριστα.....τα βαζει ο καθενας σε ενα στικακι και τα εγκαθιστατε αργοτερα στο μηχανημα σας:cool:

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από greekfragma [Χθες, στις 21:54]

για μενα το ιδανικοτερο θα ηταν να μιλησετε μεταξυ σας apostolis22 alambi n1ck0s και να φερετε τις οθονες προς καλιμπραρισμα στο σπιτι ενος συγκεκριμενη ωρα και μερα:)

να ριξουμε και ενα καφεδακι να γνωριστουμε και καλυτερα:D

Υ.Γ. να θυμησω οτι δεν υπαρχει προβλημα με το ρυθμισμα πολλων οθονων σε εναν υπολογιστη.τα προφιλ θα ειναι ξεχωριστα.....τα βαζει ο καθενας σε ενα στικακι και τα εγκαθιστατε αργοτερα στο μηχανημα σας:cool:

παιδια για να μην επισπευσουμε τη διαδικασια καντε οτι προτεινα παραπανω.

αλλαχτε τηλεφωνα κανονιστε μεταξυ σας μια μερα να βρεθειτε σε ενα σπιτι με ολες τις οθονες και θα ρθω να πιουμε ενα καφεδακι......περιπου 20λεπτακια η καθε οθονη......πανω απο 2-3 ωρες δεν θα μας παρει:)

Link to comment
Share on other sites

Γιώργη, αν δεν έχουν τα παιδιά πρόβλημα, και εσύ φυσικά που το μεταφέρεις, καλύτερα ήταν να τα ρωτήσεις αν θέλουν να το κρατήσουν μια-δυο μέρες, αφού μπορεί να θέλουν να καλιμπράρουν 15 οθόνες. Βέβαια, αν το χρειάζονται τόσο θα πρέπει να υπάρχει και η υπευθυνότητα και η όρεξη να έρθουν να το πάρουν και να βοηθήσουν την κατάσταση όσο μπορούν. Κοινή αγορά κάναμε, δεν πήραμε και μεταφορέα. Όποιος έχει σειρά να βρίσκει τρόπο να το πάρει, χωρίς παράπονα και γκρίνιες. Και να καθορίσετε ένα διάστημα που θα το κρατάει ο καθένας. Τρείς μέρες ας πούμε (και δέκα να είναι, εμένα δεν με πειράζει, για λόγους πρακτικότητας το προτείνω).

Δεν είναι και τίποτα να πάει ο επομενος να το πάρει και ας πάει και από το Μαρούσι στον Πειραιά. Οργανωθείτε λίγο. Γράψτε ποιοι μένουμε και που είμαστε να μπούν τα πράγματα σε μια σειρά.

Link to comment
Share on other sites

Ετσι για το γαμώτο ... το calibaration επηρεάζεται και από τον χώρο που βρίσκεται η συσκευή ... Αρα τσάμπα θα τα μεταφέρετε σε ένα μέρος ... Μπορεί να κάνω και λάθος ...

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει πιθανότητα να βρούμε κάποια λύση βιώσημη και εφαρμόσημη για την χρήση αυτού του εργαλείου ;;;;;;;

Κάθε μέρα βλέπουμε νέες ιδέες που δυστυχως δεν πραγματοποιούνται.

Νομίζω ότι μπορούμε να απλοποιήσουμε την διαδικασία (και να την τηρήσουμε).

Κάποιος (ο επόμενος που ειναι στη σειρά) παει και παίρνει το calibration tool (εάν είναι δυνατόν του λένε και μερικές γρήγορες συμβουλές για την διαδικασία καλιμπραρισματος (αλήθεια γιατί μέχρι σήμερα κάποιος από αυτούς που το χρησιμοποίησαν δεν έγραψε 3 κουβέντες στο φόρουν για να διευκολυνθούν και οι επόμενοι για το πως γίνεται) το κρατά 1 η 2 μέρες το πολύ για να κάνει την δουλιά του και μετά έρχεται και το παίρνει αυτός που είναι στην σειρά σαν επόμενος ........

- Ποσοι το χρησιμοποίησαν μέχρι σήμερα ;;;;;;

- Που βρίσκεται τώρα ;;; και πόσες μέρες βρίσκεται εκει ;;;;;;

Φανταστείτε πως νοιώθουν οι υπόλοιποι εκτός Αθήνας (που και αυτοι κατέβαλαν ακριβώς τα ίδια χρήματα με όλους τους υπόλοιπους !!!!!!!!! και έχουν τα ίδια δικαιώματα χρήσης.

:o:confused:

Link to comment
Share on other sites

λοιπον για να λεμε τα συκα-συκα και τη σκαφη-σκαφη (που σαι παππουλη που μου μαθες την εκφραση).

ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΕΩΣ το Σαββατο 1 Δεκεμβριου

Alambi Apostolis22 n1ck0s

ΝΑ ΣΥΝΝΕΝΟΗΘΟΥΝ ΜΕΤΑΞΥ ΤΟΥΣ με ΠΜ κινητα ή οπως αλλιως θελουν για ΕΝΑ ΚΟΙΝΟ ΣΗΜΕΙΟ ΣΥΝΑΝΤΗΣΗΣ (σπιτι ενος εκ των τριων) και να φερουν ΟΣΕΣ ΟΘΟΝΕΣ μπορουν.

ΓΙΑ ΟΣΕΣ ΔΕΝ μεταφερονται θα κανω μια μικρη διαδρομη μεσα στο Δημο Γλυφαδας ωστε να καλιμπραρουμε σε συντομο χρονικο διαστημα και οσες οθονες εμειναν σε καθε σπιτι.

θα παρακαλεσω τα παραπανω να ληφθουν σοβαρα υποψην.

ΑΝΕΛΑΒΑ κατι και θα ΦΡΟΝΤΙΣΩ να προχωρησει οσο το δυνατον πιο ΑΨΟΓΑ.

σε περιπτωση που δεν μπορεσετε 3 ατομα να συνεννοηθειτε εως το Σαββατο για το ποια μερα θα συναντηθουμε ολοι μαζι (χωρις απαραιτητα να εννοω ΚΑΙ ΣΥΝΑΝΤΗΣΗ ΕΩΣ το Σαββατο)

θα παρω το calibration tool απο τον YDinopoulos και θα ανεβω προς Αμπελοκηπους και Βορεια Προαστεια.

αυτα απο μενα και ελπιζω να δωσετε ολοι σας λιγο παραπανω βαρυτητα στο να συνεννοηθειτε.

Link to comment
Share on other sites

Καταλαβώ πως έχεις καλή πρόθεση να οργανώσεις τα πράγματα αλλά θα μου επιτρέψεις να έχω τις ενστάνσεις μου. Κανείς απο τους τρεις μας (Alambi Apostolis22 n1ck0s) δεν θέλει να υπάρξει συνάντηση σε σπίτι όπου θα κουβαλάμε οθόνες. Ο καθένας γαι το λόγο του, εγώ όπως είπα προσωπικά γιατί θέλω να το πάρω στη δουλειά μου.

Είναι λίγο άδικο στα μισά της δουλειάς να ξεπετάξεις τρία άτομα σε ένα απόγευμα ενώ το καλιμπρατίρι έχει μέινει σε χρήστες για αρκετές μέρες. Εγώ δεν έχω πρόβλημα να περιμένω και άλλο, αλλά όταν το πάρω θέλω να έχω μια σχετική άνεση (και μια μέρα μου φτάνει).

Νομίζω συμφωνούν οι άλλοι δύο, μπορεί το μηχανάκι να πάει στα παιδιά το ΣΚ και εγώ να το πάρω τη Δευτέρα στη δουλειά μου. Τρίτη μεσημέρι το δίνω σε όποιον έχει σειρά, ακόμη και Δευτέρα βράδυ, μόλις σχολάσω 20:00 από Γουδί να συναντηθώ με κάποιον.

Καλό θα ήταν αν ήταν να εφαρμοστεί η πολιτική "μαζευόμαστε 2-3 σε ένα σπίτι με το μηχανάκι" να γινόταν απο την αρχή, εγώ προσωπικά νιώθω ρηγμένος. Φιλικά πάντα.

Link to comment
Share on other sites

Θα συμφωνήσω με τον n1ck0s "αλό θα ήταν αν ήταν να εφαρμοστεί η πολιτική "μαζευόμαστε 2-3 σε ένα σπίτι με το μηχανάκι" να γινόταν απο την αρχή, εγώ προσωπικά νιώθω ρηγμένος. Φιλικά πάντα."

Όπως προείπα το πολύ μια μέρα το θέλω εγώ.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.