Jump to content



Ομαδική Αγορά Monitor Calibration Tool


greekfragma

Recommended Posts

Διαλέγω ως default ένα ένα τα profiles που έφτιαξα και δεν βλέπω καμία αλλάγη στο gamma ( να σκουραίνει δηλαδή λίγο). Στο πρόγραμμα που σου έδειχνε το πριν και το μετά φαινόταν η αλλάγη. Ποιος ο λόγος λέτε?

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 519
  • Created
  • Last Reply
Αρχική απάντηση από Reaper

Αν δεν βιάζετε κανένας και δν είμαι πολύ μακριά απο τον apostolis22 να το πάρω εγω?

Αμπελόκηποι, κοντά στο γήπεδο του παο:p

Θα περάσει από μένα που είμαι τελευταίος από Ν.Π. και μετά μπορείς να έρθει σε σένα. Σε βολεύει να το πάρεις από το Γουδί που δουλεύω απογεύματα;

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από n1ck0s [Σήμερα, στις 22:52]

Θα περάσει από μένα που είμαι τελευταίος από Ν.Π. και μετά μπορείς να έρθει σε σένα. Σε βολεύει να το πάρεις από το Γουδί που δουλεύω απογεύματα;

Λογικά ναι...

οταν φτάσει σε εσενα κ τελειώσεις στείλε πμ

εγω το σκ δεν θα είμαι εδω..

αρα αν βολεύει το περνει πρώτος ο naz k μετά εγω...

Link to comment
Share on other sites

Περίεργος που γίνεται ο κόσμος στην Αθήνα... Είναι δύσκολο να γράψετε ποιοι θα το πάρουν στην συνέχεια, να καθορίσετε μια σειρά και να πάει ο ένας στο σπίτι του άλλου να το πάρει στην ώρα του??

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από perp

Οποτε έχουμε...

greekfragma>levelOne>perp>gbak>YDinopoulos>alambi>apostolis22>n1ck0s>

εχει περασει ενας μηνας απο τοτε που παραλαβαμε και βλεπω 7 νεες σελιδες με ποστ και 6 ατομα να εχουν καλιμπραρει...

με απλα μαθηματικα αυτο μας κανει 1 ατομο/5 μερες/1 σελιδα νεα ποστ.

αν θυμαμαι ειμαστε 17,οποτε μεχρι να τελειωσουμε ολοι θα εχει περασει περιπου 3 μηνες+17 ακομα σελιδες στο παρον thread. HAppy new Year!!

ευτυχως το Πασχα πεφτει αργα φετος ,γιατι μας εβλεπα να καλιμπραραμε και το "αστρο φωτεινο",να μην παθουν και τα ματακια των Μαγων τιποτα, που το ακολουθουσαν τοσες μερες:D

παντως,ομολογω οτι σαν να μπηκε το νερο στο αυλακι..πηρε μπρος ο μηχανισμος και κινουμαστε γρηγορα πλεον! ευγε!

παιδες ,ποσοι ειστε απο αθηνα ακομα?fragma ,αν μπορεις δωσε μια λιστα με τα nicknames και την περιοχη του καθενα,ωστε να οργανωθουμε και οι "εκτος Αθηνων" σιγα σιγα...

Link to comment
Share on other sites

Συνολικά ειμαστε αυτοι οι 17....

1.greekfragma

2.LevelOne

3.perp

4.gbak

5.YDinopoulos

6.alambi

7.apostolis22

8.n1ck0s

9.Reaper

10.naz

11.deninho

12.PGM

13.hurin

14.sofix

15.bleo8onhs

16.NoDSL

17.jros3e

Τωρα ειναι στο 7 (apostolis22)..... Συνεχιζω αυτην την σειρα που καθιερωσαμε βασει των ποστ που εχω διάβασει μέχρι στιγμής....

greekfragma>levelOne>perp>gbak>YDinopoulos>alambi>apostolis22>n1ck0s>Reaper>naz>deninho>μετα ????

10 ατομα μένουν και μονο 6 ειναι αυτοι που ΔΕΝ ειναι εχουν μπει σε αυτην την λιστα/σειρα. Μεχρι εδω συμφωνουμε? Αν οχι ποσταρατε την σειρα που νομιζετε εσεις οι υπολοιποι....

Ποσοι αλλοι ειναι απο Αθηνα να μπουν και αυτοι στην ουρα μπας και φυγει επιτέλους απο ΑΘηνα το stuff να το παρουν και οι υπολοιποι....?

Link to comment
Share on other sites

Καλα εγω τυχαία εβαλα σε μια σειρά τους υπόλοιπους... απλα προσπαθώ να διευκολύνω την διαδικασία... Οποτε απομένετε 6 ατομα συνολο να προστεθουν στην σειρα...

Απο τα προφιλ και τα ποστ μας εδώ βαζω και τις περιοχες σε αυτους που απομένουν μπας και διευκολυνθούμε επιτέλους....

12.PGM = Αθήνα (?????)

13.hurin = Αθήνα

14.sofix = Κορινθος/Πάτρα

15.bleo8onhs = ?????

16.NoDSL = Καλαμάτα

17.jros3e = Ηράκλειο Κρήτης

Οτι λειπει ή ΔΕΝ ισχυει παραπάνω συμπληρώστε το/διορθώστε το... :)

greekfragma>levelOne>perp>gbak>YDinopoulos>alambi>apostolis22>n1ck0s>Reaper>naz>deninho>

Link to comment
Share on other sites

για να ελαφρυνουμε λιγακι και την κουβεντα οποιος καλιμπραρισε μπορει να λεει και τη γνωμη του,.....εαν του εκανε τελικα δουλεια το εργαλειακι ή οτιδηποτε αλλο θελει να προσθεσει για την επιτυχημενη ή οχι αγορα του calibration:)

Link to comment
Share on other sites

Καλη ιδεα. Λοιπον...

Στην οθονη του pc μου δεν ειδα τρομακτικη διαφορα. Λιγο πορτακαλι ζωντανεψε.

Στην 41' plasma μου που εχω το HTPC ειδα την πιο απιστευτη διαφορα. Μιλαμε τρομακτικη διαφορα σε ολα τα χρωματα.

Στο Laptop. μικρη διαφορα σε κοκκινα/πορτοκαλι

Σε μια τηλεοραση που χρησιμοποιω το laptop σχεδον καμια διαφορα.

Κατ'εμε, θα ζουσα κ χωρις το καλιμπρατηρι ! ;)

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από YDinopoulos

Κατ'εμε, θα ζουσα κ χωρις το καλιμπρατηρι ! ;)

:D

Αρχική απάντηση από perp

15.bleo8onhs = ?????

Εγώ βρίσκομαι στην διαδικασία μετακόμισης από την Πάτρα αλλά δεν έχω πρόβλημα όταν πάει στην Πάτρα να το πάρω από κει και να το στείλω στον επόμενο. Αν δεν έχει αντίρρηση ο sofix και στο τέλος να το πάρουμε δεν με πολυαπασχολεί. Και γω μπορώ να ζήσω και χωρίς το καλιμπρατήρι!

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.