Jump to content



Αναζήτηση τσέχικης μπύρας...


Wizard!

Recommended Posts

Αρχική απάντηση από YDinopoulos [Σήμερα, στις 14:52]

Ειδικα τα "Σκωτσεζικα" υποβρυχια...Μαυρη μπυρα σε κοντο ποτηρι κ σφηνακι Jameson.

αυτό είναι βανδαλισμός

Respect Beer

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 42
  • Created
  • Last Reply

Duvel & Becks φέρνω στο μαγαζί. Η Duvel ειναι πολύ καλή αν και είναι λίγο πιο βαριά με 8.5% alc.

Και η Becks Imported με τον κανόνα των 4 συστατικών της Γερμανίας είναι πάρα πολυ καλή (και παρεξηγημενη)

Εμένα προσωπικά μου αρέσει και η Stella Artois και η Veltins.

Το makro Κηφισσού που ψωνίζω για το μαγαζί έχει αρκετή ποικιλία σε μπύρες αλλα τις συγκεκριμένες δεν τις έχει πάρει το μάτι μου (δε δινω όρκο).

Αν έχεις κάποιο γνωστό με κάρτα στο makro πήγαινε ριξε μια ματιά.

Erdinger / Veltins έχεις δοκιμάσει;

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από KoMM

και λουσιφερ!

Η κατάχρηση στις συγκεκριμένες θα φέρει πολύ δυνατό πονοκέφαλο όμως!

Γμτ αν ήμουν αθήνα θα ποσταρα καμια φωτο απ τη βιβλιοθήκη μου...που έχει μπύρες μόνο...

Παναιτσαμ...Μια φορα ηπια εναμισησ μπουκαλι (ειναι κ μεγαλο το ατιμο) κ εκανα τρελο κεφαλι.

Αρχική απάντηση από tassoss

αυτό είναι βανδαλισμός

Respect Beer

:p

Δοκιμασε κ μετα πες μου ;)

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από YDinopoulos [Σήμερα, στις 12:52]

Γιατι βλασφημος ρε συ? Guiness ολα τα λεφτα.

Ειδικα τα "Σκωτσεζικα" υποβρυχια...Μαυρη μπυρα σε κοντο ποτηρι κ σφηνακι Jameson. 3 θελω απο δαυτα κ μετα βλεπω Leprecon να χορευουν στο κεφαλι μου, τσουκαλια με χρυσαφι κ τετοια. χα χα χα

Έλεος με την uk-o-κρατεία... 2 ιρλανδικά καμάρια μόλις τα ενώσεις ξαφνικά γίνονται σκωτσέζικα?:blink:

:p

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Πήγα και MAKRO αλλά έχει αυτές που έχουν κι όλοι οι άλλοι... :(

Επίσης επικοινώνησα με τη Starobrno και μου είπαν ότι δεν έχουν εισαγωγέα στην Ελλάδα. Το κορυφαίο είναι πως την εταιρία την έχει εξαγοράσει η heineken, αλλά αποφεύγει να φέρει τις μπύρες τους... Αναρωτιέμαι γιατί... :hmm:

Link to comment
Share on other sites

  • 2 years later...
:) ξεθάβω αυτό το thread γιατί ψάχνω και γω για τσέχικες μπύρες Krucovice, Starobrno .... και διαβάζοντας το thread δεν είδα κάπου εγγυημένα να αναφέρεται αν υπάρχει ποικιλία...αν μπορούσε κάποιος να βοηθήσει; :meeting:
Link to comment
Share on other sites

Στα ΑΒ Βασιλόπουλος πήγατε; Έχει αρκετά μεγάλη ποικιλία σε μπύρες, δε θυμάμαι για τις δικές σας βέβαια, αλλά τις αγαπημένες μου Guinness και Franziskaner από εκεί τις παίρνω.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Την Kozel την έχω βρεί μόνο σε μιά μπυραρία στο Ν.Ηράκλειο, αλλά θέλω να μπορώ να την αγοράσω και για το σπίτι.

Μπορείς να ρωτήσεις στη μπυραρία από ποια κάβα προμηθεύονται τη Kozel. Επειδή παλιά δούλευα bartender, τα αφεντικά είχαν κάνει κονέ με την κάβα και φέρναμε κάτι άκυρα πράγματα από εξωτερικό. Πολυ πιθανόν και η συγκεκριμένη μπυραρία να δουλεύει έτσι. :)

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω βρει ένα e-shop, www.tovareli33.gr, με μεγάλη ποικιλία από Τσέχικες καμιά 25αριά και γενικότερα ψαγμένες μπύρες. Διαλέγεις με την άνεσή σου από το κομπιούτερ σου και σου έρχονται σπίτι!! Μια χαρά.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.