Jump to content



Supercars & Dreamcars Thread


gbak

Recommended Posts

στην ελλαδα θα δειξουν κανενα καινουριο επεισοδιο???????/

Εδώ τα κανάλια πάνε να κλείσουν, δεν θα πληρώσεις κανείς δικαιώματα για κάποιο ΤΟΠ ευρωπαικό πρόγραμμα δυστυχώς.

Link to comment
Share on other sites

Ε καλά, γιατί νομίζεις το Aventador δεν θέλει συμπλέκτη κάθε 6.000 χμ (που έχει και 9.800 λιρες) όπως ήθελε και το Murchielago?

Ακόμα οι μαμακες δεν μπορούν να βάλουν ένα κεραμικό συμπλέκτη οπως στο CarreraGT (πριν ΤΟΣΑ χρόνια) και μου λέτε γιατι κράζω κατά καιρούς...

Εδώ βρήσκεις M12-GTO με 20.000 και δεν το πιάνει ΤΙΠΟΤΑ.

τώρα 240.000 για Noble θα έσφυγκα λίγο να δώσω :p

Link to comment
Share on other sites

Για μενα ειναι το δικο μου Dreamcar και οσα χρονια και ας περασουν δεν θα αλλαξει ο θαυμαυσμος μου για αυτα τα αυτοκινητα!! Οσοι πιστοι και φιλοι της αυτοκινησης,απολαυστε!!

[ame=http://www.youtube.com/watch?v=y2F5ON6r-3Y&hd=1]Porsche 911: The Salute - YouTube[/ame]

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Performance: this is the keyword for 2012 regarding planning and building the most determined car from the Prancing Horse.

Fasten your seatbelts: on 29 February the most powerful 12-cylinder ever built by Ferrari will be presented.

Έγινε επεξεργασία από performer
Link to comment
Share on other sites

Για μενα ειναι το δικο μου Dreamcar και οσα χρονια και ας περασουν δεν θα αλλαξει ο θαυμαυσμος μου για αυτα τα αυτοκινητα!! Οσοι πιστοι και φιλοι της αυτοκινησης,απολαυστε!!

Porsche 911: The Salute - YouTube

Πριν 10 χρόνια, στα 14 μου, έλεγα ότι όταν βγάλω εκατομμύρια θα πάρω μια GT2 που ήταν η ταχύτερη Porsche.

Στα 17 που άρχισα να μαθαίνω καλύτερα τα αμάξια έλεγα ότι θέλω μία GT3 γιατί ήταν πιο αγωνιστική.

Στα 20, που οδηγούσα ήδη 2 χρόνια και είχα μάθει ότι μετράνε και η άνεση σε ένα αμάξι, έλεγα την Turbo.

Τώρα που είμαι 24 και ξέρω από αμάξια και από οδήγηση, μου αρκεί μία 911 Carrera.

Τι άλλο να θες από ένα αμάξι; Ασφάλεια, ταχύτητα, άνεση, ομορφιά, τεχνολογία.

911 Carrera - 911 Overview - Models - Dr. Ing. h.c. F. Porsche AG

PS Πάντα μα πάντα όμως, η Carrera GT θα είναι το τέλειο.

Link to comment
Share on other sites

Πριν 10 χρόνια, στα 14 μου, έλεγα ότι όταν βγάλω εκατομμύρια θα πάρω μια GT2 που ήταν η ταχύτερη Porsche.

Στα 17 που άρχισα να μαθαίνω καλύτερα τα αμάξια έλεγα ότι θέλω μία GT3 γιατί ήταν πιο αγωνιστική.

Στα 20, που οδηγούσα ήδη 2 χρόνια και είχα μάθει ότι μετράνε και η άνεση σε ένα αμάξι, έλεγα την Turbo.

Τώρα που είμαι 24 και ξέρω από αμάξια και από οδήγηση, μου αρκεί μία 911 Carrera.

Τι άλλο να θες από ένα αμάξι; Ασφάλεια, ταχύτητα, άνεση, ομορφιά, τεχνολογία.

911 Carrera - 911 Overview - Models - Dr. Ing. h.c. F. Porsche AG

Στα 31 μου, και έχοντας οδηγήσει σε πίστες, σε βουνά, σε Targa Florio, σε κουλούς και μη δρόμους, απλά να σε ενημερώσω πως δεν ξέρεις απο οδήγηση :)

Παντα φιλικά, και χωρίς φυσικά να λέω πως ΕΓΩ ξέρω.

Εγώ απο τα 20 μια GT3 θέλω και δεν έχει αλλάξει αυτό ακόμα η αλήθεια είναι... Έχω οδηγήσει και GT2 εδώ στο Λονδίνο που ειναι μαζί με το Murchielago οτι πιο τρομακτικό έχω οδηγήσει, αλλά το GT3 είναι άλλη αίσθηση.

(και φυσικά, ΟΧΙ, ΔΕΝ, μπορώ να "πάω" κανένα ούτε κατά 6/10) :)

Αλλά μην μου λες πως στα 20 ήθελες άνεση :D είναι πολύ νωρίς χεχε.

Link to comment
Share on other sites

Στα 31 μου, και έχοντας οδηγήσει σε πίστες, σε βουνά, σε Targa Florio, σε κουλούς και μη δρόμους, απλά να σε ενημερώσω πως δεν ξέρεις απο οδήγηση :)

Παντα φιλικά, και χωρίς φυσικά να λέω πως ΕΓΩ ξέρω.

Εγώ απο τα 20 μια GT3 θέλω και δεν έχει αλλάξει αυτό ακόμα η αλήθεια είναι... Έχω οδηγήσει και GT2 εδώ στο Λονδίνο που ειναι μαζί με το Murchielago οτι πιο τρομακτικό έχω οδηγήσει, αλλά το GT3 είναι άλλη αίσθηση.

(και φυσικά, ΟΧΙ, ΔΕΝ, μπορώ να "πάω" κανένα ούτε κατά 6/10) :)

Αλλά μην μου λες πως στα 20 ήθελες άνεση :D είναι πολύ νωρίς χεχε.

Εξαρτάται τι εννοείς εσύ με την έννοια οδήγηση. Όχι δεν οδηγώ σε πίστα, αλλά σε σχέση με το πως οδηγούσα με πριν από 3 χρόνια ή με πριν από 5, ε νομίζω έχει μία διαφορά.

Πλέον η βελτίωση μου θα είναι πολύ μικρή χρόνο με τον χρόνο. Ναι μεν όσο ζεις μαθαίνεις, αλλά η βελτίωση χρόνο με τον χρόνο, για τα πρώτα χρόνια οδήγησης είναι τρομακτική.

Τι εννοώ οδήγηση; Να αντιλαμβάνομαι τον δρόμο και την αντίδραση του αυτοκινήτου αλλά και τις αντιδράσεις τον άλλων.

Δεν με συγκινεί το γκάζι. Αυτή την στιγμή μ'αρέσουν τα ψηλά αυτοκίνητα. Από ένα Tiguan μέχρι ένα G-Class.

Αν έπρεπε να αγοράσω αμάξι αυτή τη στιγμή, θα έπερνα ένα CRV και όχι ένα Civic Type-R. Δεν θέλω μηχανικό, θέλω αυτοματούμπα. Θέλω να οδηγώ και να ακούω μουσική και όχι τον κινητήρα!

:shout: ΝΑΙ ΕΧΩ ΦΛΩΡΕΨΕΙ!!!!

:hehe:

Link to comment
Share on other sites

Performance: this is the keyword for 2012 regarding planning and building the most determined car from the Prancing Horse.

Fasten your seatbelts: on 29 February the most powerful 12-cylinder ever built by Ferrari will be presented.

http://www.youtube.com/watch?v=-19UW...ature=youtu.be

attachment.php?attachmentid=48394&stc=1&d=1330171843

attachment.php?attachmentid=48395&stc=1&d=1330171874

The F620 GT's 6.3-liter V12 will produce 740 horsepower and 690 pound-feet of torque, making it the most powerful twelve-cylinder engine ever made by Ferrari. With a redline of 8,700 rpm, this powerplant will move the Italian grand tourer to 60 miles per hour in 3.1 seconds and 100 mph in 8.3 seconds. It's also lighter, lower and shorter than the 599 it's replacing.

η αλήθεια είναι ότι μετά την 458 πολύ δύσκολα με συγκινεί κάτι.Ωστόσο από επιδόσεις το συγκεκριμένο θα είναι πολύ δυνατό.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.