Jump to content



Ubuntu 7.10 beta download !


gdp77

Recommended Posts

Ίσως το καλύτερο ubuntu όλων των εποχών είναι έτοιμο για download σε beta έκδοση, λίγες βδομάδες πριν την επίσημη κυκλοφορία του. Πολλά καλούδια και eye-candy out of the box είναι τα χαρακτηριστικά της νέας έκδοσης.

Πληροφορίες και download

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 48
  • Created
  • Last Reply
Αρχική απάντηση από cabrinha

Oσοι εχουμε ubuntu θα αναβαθμιστουμε αυτοματα μεσω του update manager?

Οταν βγει η Official release, ναι φυσικα μεσω του apt-get.

βασικα εχω αμφιβολιες για το Ubuntu...για να δουμε...:p

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Dr.Paneas [Σήμερα, στις 16:48]

Οταν βγει η Official release, ναι φυσικα μεσω του apt-get.

βασικα εχω αμφιβολιες για το Ubuntu...για να δουμε...:p

Τι αμφιβολίες έχεις? :blink:

Link to comment
Share on other sites

To live-cd πάει σφαίρα. Το gnome 2.20 μου άρεσε πολύ και μου έκανε εντύπωση που boot-αρε στα 1280x1024 με τους open source drivers πριν κάνω install τους restricted. Κάτι τέτοιο μέχρι και την 7.04 έκδοση δεν γινόταν (με open source είχα μέχρι 1024). Επίσης είδε τα πάντα ( P35 chipset ). Παρά το ότι είναι beta δεν είχα κανένα πρόβλημα σταθερότητας, παρόλο που το πίεσα πολύ (ταυτόχρονα video, downloading, κάψιμο CD, ΟΟΟ και ο 1 πυρήνας έκανε crunching).

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από InMyMemory

Τι αμφιβολίες έχεις? :blink:

1) Ελπιζω να παιζει το apt-get install nvidia και να μην μας τα πριζουν παλι

2) Ελπιζω το fusion να μην μου κολλάει συνεχεια.

3) Ελπίζω ο Firefox να μην ειναι 30mb βαρύς όπως το Tribe5

4) Ελπιζω να εχουν περισσοτερα built in στον Kernel γιατι βαριεμαι να κανω compile

Τραλαλα, Τραλαλα :p Billy Gates π07στ@ρα!

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από gdp77 [Χθες, στις 20:57]

To live-cd πάει σφαίρα. Το gnome 2.20 μου άρεσε πολύ και μου έκανε εντύπωση που boot-αρε στα 1280x1024 με τους open source drivers πριν κάνω install τους restricted. Κάτι τέτοιο μέχρι και την 7.04 έκδοση δεν γινόταν (με open source είχα μέχρι 1024). Επίσης είδε τα πάντα ( P35 chipset ). Παρά το ότι είναι beta δεν είχα κανένα πρόβλημα σταθερότητας, παρόλο που το πίεσα πολύ (ταυτόχρονα video, downloading, κάψιμο CD, ΟΟΟ και ο 1 πυρήνας έκανε crunching).

Και εγώ μέχρι στιγμής έχω τις καλύτερες εντυπώσεις. Είδε τα πάντα σε Abit AWD9MAX (μέχρι και ήχο 5.1 σε ταινίες), τον driver της Ati που υποστηρίζει 3D τον έβαλε με δυο κλικ του mouse (μεγάλο κατόρθωμα αυτό) και ο Fuzion μπήκε πανευκολα και παίζει απροβλημάτιστα εδω και μέρες (με Cpu load 2% και 1.5%).

:inlove: :inlove:

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Dr.Paneas [Σήμερα, στις 10:38]

1) Ελπιζω να παιζει το apt-get install nvidia και να μην μας τα πριζουν παλι

2) Ελπιζω το fusion να μην μου κολλάει συνεχεια.

3) Ελπίζω ο Firefox να μην ειναι 30mb βαρύς όπως το Tribe5

4) Ελπιζω να εχουν περισσοτερα built in στον Kernel γιατι βαριεμαι να κανω compile

Τραλαλα, Τραλαλα :p Billy Gates π07στ@ρα!

Μου κάνει εντυπωση που εχεις τόσα προβληματα, ειδικά με την Nvidia που υποστηρίζεται πλήρως.

Ο Firefox μπορεί να είναι 30mb αλλά τον φορτώνει απιστευτα γρήγορα (σε σχέση με τα Windows πάντα) :p

Link to comment
Share on other sites

Για Core2Duo κατεβάζουμε αυτό;

64-bit PC (AMD64) desktop CD64-bit PC (AMD64) desktop CD

Choose this to take full advantage of computers based on the AMD64 or EM64T architecture (e.g., Athlon64, Opteron, EM64T Xeon). If you have a non-64-bit processor made by AMD, or if you need full support for 32-bit code, use the Intel x86 images instead.

Ευχαριστώ πολύ προκαταβολικά... :)

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από slaught

Ναι οντως οι core2 δεν ειναι και τοσο καλοι στα 64bit.

:toomuchne

Γενικά παιδια, είτε 64bit CPU είτε 32Bit, ΜΗΝ βάζετε 64μπιτες εκδοσεις (αυτό ισχυεί καθολικά).

Link to comment
Share on other sites

Eχω προβλημα. Εβαλα να μου κανει upgrade απο 7.04 σε 7.10. Κατεβασε κανονικα τα πακετα και κατα την εγκατασταση τους προς το τελος μου εβγαλε καποια προβληματα. Τελικα λιγο πριν το τελος η αναβαθμιση διακοπηκε. Εκανα restart και ολα λειτουργουν εκτος απο compiz fusion και τα window decoration του emerald. To προβλημα ειναι τωρα οτι δεν μπορω με update-manager -c να ξεκινησω το upgrade απο την αρχη. Τι μπορω να κανω? Γιατι σιγουρα τωρα δεν εχουν γινει τα παντα οπως πρεπει.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από cabrinha [Σήμερα, στις 18:46]

Eχω προβλημα. Εβαλα να μου κανει upgrade απο 7.04 σε 7.10. Κατεβασε κανονικα τα πακετα και κατα την εγκατασταση τους προς το τελος μου εβγαλε καποια προβληματα. Τελικα λιγο πριν το τελος η αναβαθμιση διακοπηκε. Εκανα restart και ολα λειτουργουν εκτος απο compiz fusion και τα window decoration του emerald. To προβλημα ειναι τωρα οτι δεν μπορω με update-manager -c να ξεκινησω το upgrade απο την αρχη. Τι μπορω να κανω? Γιατι σιγουρα τωρα δεν εχουν γινει τα παντα οπως πρεπει.

Δεν περνάς το 7.10 από πάνω? Boot με το live-cd και install. Ούτε μισάωρο δε θα σου πάρει.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.