Jump to content



GPS + Laptop


Cronogr

Recommended Posts

Θέλω να αγοράσω ένα τζιπιες για το λαπτοπ η usb η pcmia έχετε να προτείνεται κάτι ???

Με ενδιαφέρει κυρίως για δρόμους στην ιταλία, το gps θα έρχετε με χάρτες ? Πρέπει να βρω εγω χάρτες ? και τέλος έχει σημασία πιο πρόγραμμα πρέπει να χρησιμοποιήσω η τα gps είναι συμβατά με όλα ???

:)

Link to comment
Share on other sites

gps bluetooth έχω δοκιμάσει με laptop και autoroute 2005 Europe

δεν ήταν κακό αλλά ούτε και τέλειο.

για Ιταλία μακράν οι καλύτεροι χάρτες είναι οι tomtomnavigator

πιστοποιημένο από Έλληνες που κάνουν κάθε βδομάδα ταξίδια Ιταλία.

οι περισσότεροι προτίμησαν gps αυτόνομα και όχι pc

στερούνται σε οθόνη αλλά

1.έχουν ελληνική/αγγλική/ιταλική φωνητική καθοδήγηση

2.κάνουν άμεσο recompute στα "λάθη"

π.χ. προσπερνάς μια έξοδο σου βγάζουν και νέα διαδρομή προς τον ίδιο προορισμό

κάτι που το autoroute δεν έκανε στουλάχιστον στην έκδοση που το δοκιμάσαμε τότε.

επίσης μονόδρομος για μένα είναι το gps να είναι bluetooth

γιατί συνεργάζεται και με pda κινητά κλπ

αλλά σου δίνει τη δυνατότητα να το κολλήσεις και στο τζάμι μακρυά απο το φορητό ;)

Link to comment
Share on other sites

Θέλω μια φτηνή λύση για το laptop δηλάδή το όλο κοστος να μη ξεπεράσει τα 50-70ευρώ δε θέλω gps για το αμάξι αλλα ουτε αυτόνομο λόγο κόστους απλά o συνοδηγός να βλέπει που περίπου είναι η περιοχή που θέλουμε να πάμε καθώς και που βρισκόμαστε

Link to comment
Share on other sites

Εγω πηρα εναν τετοιο και μου βρηκε 35 ευρω:

http://cgi.ebay.co.uk/Bluetooth-42-Channel-GPS-receiver-device-PDA-Car-LabY_W0QQitemZ160162849805QQihZ006QQcategoryZ4668QQssPageNameZWDVWQQrdZ1QQcmdZViewItem

Δεν το εχω παρει ακομα βεβαια...

Ξερει κανεις αν το Tom Tom εχει και ελληνικους χαρτες?

Link to comment
Share on other sites

Εγώ χρησιμοποιώ λαπτοπ και bluetooth gps και destinator 3 με 2005 χαρτες της ngi και κάνει όσα κανουν τα pda και καλύτερα, με φωνητική καθοδήγηση search και τα πάντα.

Ψάξε σε forum για carputer και θα λυθούν οι απορίες σου.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Samael

Oχι το TomTom δεν εχει ακομα Ελληνικους χαρτες.

Για Ελλαδα μονοδρομος τα Ngi οπως ειπε κ ο Μr.Blue ;)

Ο αδερφος μου εχει το W950i αλλα δυστυχως παιρνει μονο Navicore και Tom Tom. Οποτε περιμενει....

Εμενα μου ηρθε παντως το Bluetooth GSP απο το ebay και στο 8310 με Destinator SP δουλευει ρολοι.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.