Jump to content



Thermalright Ultra-120 eXtreme vs Scythe Infinity


Thodoris21

Recommended Posts

Και η infinity ωραιότατη είναι, αλλά από όλα όσα ακούω και είδα σε έναν φίλο η ultra120 extreme υπερέχει! :flex:

Εκτός και αν στην infinity βάλεις 4 fans! Αλλά δεν είμαι απόλυτος, περίμενε να πούνε και άλλοι την γνώμη τους!

Πάντως η infinity αποτελεί για τα λεφτά της άριστη πρόταση!

Link to comment
Share on other sites

Στην Thermalright το πολύ 2x12cm, ενώ στην Infinity μπορούν να μπούνε και 4x12cm! Βέβαια θα σου παίρνουν τα αυτιά τόσοι ανεμηστήρες! Εγώ πάντως θεωρώ καλύτερη την Thermalright, ενώ την Ιnfinity την θεωρώ πιο συμφέρουσα λύση όσον αφορά τον λόγο τιμής/απόδοσης. Επίσης μην ξεχνάς πως στην Thermalright πρέπει να αγοράσεις ξεχωριστα το fan, οπότε +6 ευρώ!:(

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Snips

Για την Scythe που βρίσκεις extra clips για 2ο fan?

Λάστιχο Power ;)

Αρχική απάντηση από Borg

για διαφορα max 3c? :p:D

Trust Me, μετράει ΠΟΛΥ 3 βαθμοί σε αέρα

Αρχική απάντηση από Thodoris21

Παιδιά ποια από τις δύο προτείνετε?

Thermalright ;)

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από AGRIMI [Σήμερα, στις 23:42]

thermalright κι από μένα. την έβαλα στον γαμπρό μου και έπαθα ζημιά. 10 βαθμούς κάτω από την στοκ ψύκτρα της Intel με q6600 G0 στα 3.000 σε idle κατάσταση.

Αν και δεν μας ενδιαφέρει τόσο πολύ το idle,αλλά το load, η διαφορά είναι ξεκάθαρη!

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.