Jump to content



Δινετε λεφτα για καρτα ηχου??


jimakos21

Δινετε χρηματα για καρτα ηχου στο pc σας??  

147 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

  • Replies 110
  • Created
  • Last Reply

Εννοείται, λόγω δουλειάς και μούρλας, αν και τώρα τελευταία βέβαια όλες οι onboard είναι καλές και 7.1 με όλες τις σύγχρονες τεχνολογίες.

Από εδώ και στο εξής πιστεύω θα είναι δύσκολη επιλογή, και με sli συστήματα, με γομάρια κάρτες γραφικών που δεν χωράει τίποτα μέσα στο κουτί...

Link to comment
Share on other sites

Τωρα αρχισα να ασχολουμε με ηχο κ καταλαβα οτι αξιζει να δωσεις κατι παραπανο για ενα σημαντικο κοματι του pc οπως ο ηχος, πλεον οι onboard δεν με καλυπτουν.

Ψηφος: Ναι! :)

Link to comment
Share on other sites

παρολο που η Audigy 1 , ειναι συζητησιμο αν εχει καλυτερο ηχο απο το ADI1988B (που εχει η μητρικη) , υπαρχει ενας φυσικος περιορισμος και ΔΕΝ μπορω να την χρησιμοποιησω.. το 1 pci slot :/ , το οποιο καταλαμβανεται συνηθως απο το tv-tuner.Με τα φτηνα 5.1 της creative παντως ,δεν ξερω αν θα καταλαβαινα διαφορα παντως, μια χαρα μου φαινεται και αυτη , ΚΑΙ στο θεμα του positional audio που εθιξε ο Tsakonas

Link to comment
Share on other sites

ΕΝΝΟΕΙΤΑΙ πως ΟΧΙ!

Σαν media center με έξοδο σε B&W θηρία μέσω A/V η διαφορά είναι μηδενική!

Σαν PC :Παιχνίδια καμία διαφορά, mp3 επίσης.

Να την πάρω απλά για να ελευθερώσω πόρους του συστήματος; Μπα!

Οπότε λέω να μην χαρίζω τα λεφτά μου στην creative!

Link to comment
Share on other sites

αν μεσολαβει καλος ενισχυτης και καλα ηχεια αξιζει η αναβαθμιση σε αλλη καρτα ηχου περαν της onboard...εγω χω δει αρκετες διαφορες κυριως σε παιχνιδια...αλλα και σε μουσικη..

Link to comment
Share on other sites

Κοιταξτε εγω ουσιαστικα αναγκαστικα να αγορασω ηχου γτ αν και η onboard μου με καλυπτε για τα 5.1 μου στο Tractor ειχα βασικες ελειψης και δεν μπορουσα να βαλω τα ακουστικα μου (Στα options) oποτε πιστευω πως οποιος ασχολειτε με ηχο ΣΑΦΟΣ πρεπει κ θα αναγκαστη να εχει μια καλη εξτρα καρτα ηχου..

Link to comment
Share on other sites

Η αποψη του snips ακουγεται λιγο biased, προσωπικα θεωρω μια x-fi xtreme gamer το απολυτο μινιμουμ για οποιον ασχολειται εστω και λιγο σοβαρα με games , ειδικα στα fps βοηθαει πολυ, περσι το καλοκαιρι που πηρα την platinum μπορουσα να εντοπιζω τους εχθρους με ακουστικα της ταξης των 20 ευρω, για τοσο καλο positioning μιλαμε, επισης χαρη στο CMSS3d headphone elevation filter μπορεις στα παιχνιδια που ειναι φτιαγμενα για να το αξιοποιουνε ( bf2 πχ ) να καταλαβεις αν κατι ακουγεται απο πανω σου ή απο κατω σου, πραγματικα ενα καλο combo καρτας ηχου και ακουστικων ( audiotechnica A500 + x-fi xtreme gamer ) μπορει να σου δωσει extra kills και πολλες φορες να στρεψει τα ματια των spectators πανω σου δινοντας τους την εντυπωση πως εχεις καποιο wallhack :p

Αλλα + ειναι η υποστηριξη για το τελευταιο EAX, το crystalizer που βοηθαει οταν ακους internet radio, το ASIO και το πληθος τιτλων που εχουν την σταμπα απο κατω " sounds best on x-fi "

Link to comment
Share on other sites

και χωρις να αχολεισαι με επεξεργασια ηχου οι διαφορες ειναι αισθητες...το ghost recon 2 το τρεξα με μια xfi extreme gamer fatality σε extreme audio και ειχε αισθητη διαφορα απο το medium audio που ειχα με μια απλη audigy 2..

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από GruntGR

Η αποψη του snips ακουγεται λιγο biased, προσωπικα θεωρω μια x-fi xtreme gamer το απολυτο μινιμουμ για οποιον ασχολειται εστω και λιγο σοβαρα με games , ειδικα στα fps βοηθαει πολυ, περσι το καλοκαιρι που πηρα την platinum μπορουσα να εντοπιζω τους εχθρους με ακουστικα της ταξης των 20 ευρω, για τοσο καλο positioning μιλαμε, επισης χαρη στο CMSS3d headphone elevation filter μπορεις στα παιχνιδια που ειναι φτιαγμενα για να το αξιοποιουνε ( bf2 πχ ) να καταλαβεις αν κατι ακουγεται απο πανω σου ή απο κατω σου, πραγματικα ενα καλο combo καρτας ηχου και ακουστικων ( audiotechnica A500 + x-fi xtreme gamer ) μπορει να σου δωσει extra kills και πολλες φορες να στρεψει τα ματια των spectators πανω σου δινοντας τους την εντυπωση πως εχεις καποιο wallhack :p

Αλλα + ειναι η υποστηριξη για το τελευταιο EAX, το crystalizer που βοηθαει οταν ακους internet radio, το ASIO και το πληθος τιτλων που εχουν την σταμπα απο κατω " sounds best on x-fi "

+1 με xfi-400:T: :T: :T: :magic:

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.