Jump to content



...Αγαπητη Forthnet


Zarras

Recommended Posts

  • Replies 48
  • Created
  • Last Reply

"γεια στο στομα σου" παρολο που μπορει να θεωρηθει "καπως" επειδη τα λεει σταρατα, με βρισκει 120% συμφωνω γιατι ειμαι σε παρομοια φαση με την ALTEC απο τις 8/10 ... αλλα το σχετικο thread θα γινει στην ωρα του... εν ειδει "χρονικου" :p:tomato:

Link to comment
Share on other sites

Δεν είμαι κακός αλλά να σας χρεώσουν όλους προκαταβολικά και όσοι με forth συγχρονίζουν πιο ψηλά απο μένα....

να τους καεί το router :hehe:

δεν είμαι Σαββατογεννημένος

μη βαράτε ρα....

εμένα με υποχρέωσαν να πάρω εξάμηνο πακέτο

και μου έφαγαν 2 μήνες aka 60 από τα 150 του πακέτου στην φάση αναμονής 40ημερών.

προφανώς το σύστημα ομαλοποιείται

κάθε αρχή και δύσκολη.....

Link to comment
Share on other sites

Αυτη η 4νετ οπως παει θα πεσει εξω... Η δικια μου ιστορια:

Κανονικα εληγε τον ιουνιο η συνδεση, δεν ανανεωσα, συνεχιζει να συνδεεται κανονικα... μετα απο κανα μηνα παιρνω τηλ κλασικα μετα απο 100 προσπαθειες πιανω γραμμη λενε οκ δεν τρεχει τπτ, δεν θα χρεωθειτε θα το κοψουμε αυριο-μεθαυριο.

Ε ακομα δεν εχει ερθει κανενας λογαριασμος, δεν εχουν παρει τηλεφωνο, δεν εχουν στειλει μαιλ, στην κατασταση συνδεσης λεει οτι εχει ληξει απο τον ιουνιο (δεν εχει γινει αοριστου) αλλα ακομα μπαινει κανονικα!

Δοκιμασα καμια 10αρια φορες να παρω τηλ μπας και βγαλω ακρη αλλα πεφτει πολλη απασχοληση...

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Zarras [Σήμερα, στις 19:23]

βρε γιαυτο γραφω στην αρχη του ποστ "σοβαρολογω"

Μητσε & junior δε προσπαθω να βρω το δικιο μου ή να κερδισω κατι ;)

Πραγματικα τους ευχαριστω γιατι αυτη τη στιγμη και για οσο κρατησει εχω τσαμπα internet.

Και ενω ξερουν πως αυτο εστω και στο ελαχιστο ζημιωνει την εταιρεια, ουτε που τους νοιαζει,

ουτε που τους ενδιαφερει, και απλα επαναλαμβανουν τη κασσετα "φταιει ο οτε, φταιει ο isp"

σορρυ αλλα δε με χαλαει καθολου :)

Εντάξει ανέκτησες κάποιο από το χαμένο έδαφος, αλλά η παντελείς έλλειψη αναφοράς σου σε χαντάκια, κάνει το κείμενο υποτονικό : P

Επειδή βαρέθηκα το φταίει ο ΟΤΕ , έφυγα από την vivodi.

Μου χαλάει λοιπόν η γραμμή και το δηλώνω το πρωί.

Το βράδυ της ίδιας μέρας μου βάραγε ένας τα κουδούνια να την φτιάξει.

Δεν χρειάζεται να έχει κάποιος μεγάλη φαντασία για να καταλάβει που θα με έγραφε αν δεν ήμουν στον ΟΤΕ.

Κάνω τη δουλειά μου με τα μαστόρια του αντιπάλου, μόνο σαν ανέκδοτο μπορεί να ειπωθεί!!

Link to comment
Share on other sites

Αχ ρε Γιάγκο τι μου θύμησες .... Πήγα να βάλω hol double play, σε ανενεργό βρόχο, περίμενα ενάμισι μήνα και όλον αυτό τον καιρό μου έλεγαν ότι είμαι στο τελικό στάδιο (μα σοβαρά, τελικό στάδιο από την πρώτη βδομάδα μου έλεγαν). Μετά από ενάμισι μήνα μου είπαν ότι τόσο καιρό δεν είχαν πόρτα για μένα. Από εκεί κι έπειτα ο ένας έλεγε ότι θα έχουν σε 3 μέρες, ο άλλος ότι δεν ξέρει πότε θα έχουν.

ΗΘΙΚΟ ΣΥΜΠΕΡΑΣΜΑ

Πήγα στον ΟΤΕ Δευτέρα, Τετάρτη ήρθε το σταθερό, Πέμπτη-Παρακευή το νετ έπεζε.

Κρίμα.......

Link to comment
Share on other sites

Όπως βλέπω το κόλπο του ΟΤΕ σε πολλούς πιάνει.

Για ανενεργό δυστυχώς τα πράγματα είναι δύσκολα. Για να πάω κι εγώ σε Full Llu αναγκαστικά στο καινούριο σπίτι έβαλα πρώτα ΟΤΕ και την ίδια μέρα έκανα αίτηση για φορητότητα. Εκεί δεν έχουν και πολλά περιθώρια, σε 2 και κάτι εβδομάδες συνδέθηκα.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από ΓιαγκΤ

Εντάξει ανέκτησες κάποιο από το χαμένο έδαφος, αλλά η παντελείς έλλειψη αναφοράς σου σε χαντάκια, κάνει το κείμενο υποτονικό : P

Επειδή βαρέθηκα το φταίει ο ΟΤΕ , έφυγα από την vivodi.

Μου χαλάει λοιπόν η γραμμή και το δηλώνω το πρωί.

Το βράδυ της ίδιας μέρας μου βάραγε ένας τα κουδούνια να την φτιάξει.

Δεν χρειάζεται να έχει κάποιος μεγάλη φαντασία για να καταλάβει που θα με έγραφε αν δεν ήμουν στον ΟΤΕ.

Κάνω τη δουλειά μου με τα μαστόρια του αντιπάλου, μόνο σαν ανέκδοτο μπορεί να ειπωθεί!!

λοιπόν..γνωστή καραβάνα του φόρουμ...

επί 2 μήνες στην vivodi ειχε προβληματα.

Στην αρχη συγχρόνιζε...μετά τον πέταγε έξω στο τέλος δεν συγχρόνιζε καθόλου...

Επι 2 μήνες ψάχνανε την βλάβει...τα μαμάει όλα και πάει ΟΤΕ...την ήδια μέρα ή την επόμενη όλα ήταν μιο χαρά...

Όταν λέω ότι ο ΟΤΕ ακόμα είναι σταθερή αξία...

Μπορεί να είναι πιο ακριβός...αλλά άμα έχεις πρόβλημα θα λυθεί σίγουρα...

Link to comment
Share on other sites

Καλα μην αγιοποιήσουμε και τον ΟΤΕ.... αν δεν ειχε ανοιξει η αγορά και να δει το μερίδιο του να συρικνώνεται ακόμα ο δεινοσαυρος του 80 θα ήτανε.... και ειναι λογικο βέβαια να το γυρίζει στην ποιότητα των υπηρεσίων και οχι στην ποσότητα πελατών καθώς είχε από την αρχη ένα προβάδισμα ως μονοπώλειο... οταν οριστικοποιηθεί η πίτα και μείνουν λίγοι παίκτες-εταιρείες το παιχνίδι δεν θα παίζεται/κερδίζεται στις υπηρεσίες και στις ταχύτητες αλλα στην ποιότητα των υπηρεσίων αυτών, customer care κτλ... ;)

Γιατί εγω θυμάμαι πριν την εποχη του ADSL και των παρόχων... μια μετάφορα τηλεφώνου θέλαμε να κάνουμε εδω ουτε 2 τετράγωνα... και θυμάμαι οτι τηλέφωνα δεν απάνταγαν, οι τεχνικοί ηθελαν παραδάκι και η δουλειά έγινε 1 μηνα μέτα... και ουτε αριθμο, κουτι αλλάξαμε... ολοι φοβέρα θέλουν.... απλά αυτο που δεν μπορουσαμε να κάνουμε τότε, το κάνουν τώρα οι άλλοι πάροχοι... και καλά κάνουν.... λεγε με ανταγωνισμό ;)

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

*-bump-*

Επειτα απο 2,5 μηνες κοροϊδιας, προχ8ες τεταρτη εκανα αιτηση για την 24αρα connex.

Χθες με εκοψε η 4net, σημερα μου εσκασε η ενεργοποιση απο την otenet!!!

....περιμενα 2,5 μηνες, και αλλοι το κανανε σε ...48ωρες.

Πραγματικα δε ξερω ποιος απο τους 2 φταιει (4net/οτε), και για να πω την αληθεια ουτε που

με νοιαζει... μπορει να μαμακιζοτανε η 4net, μπορει να τη "φρεναρε" ο οτε.

Παραπονο απο τα 3χρονια στη 4νετ δεν εχω, ισα ισα.

Αλλά απο τη στιγμη που εκανα την αιτηση για το 24αρι ολη αυτη η καλη εικονα πηγε στο recycle bin.... :tomato:

Link to comment
Share on other sites

Tο σκεφτομαι σοβαρα κ εγω να βαλω κονεξ. Ουτοσιαλλως οι κλησεις μου δεν ειναι πανω απο 4-5 Ευρω τον μηνα, και εχω βαρεθει τα disconect.

Μαλιστα εχω βγαλει και screenshots απο το μενου του μοντεμ με τα disconnects και θα τα χρησιμοποιησω σαν επιχειρημα οτι δεν εκαναν οτι προβλεπεται απο το συμβολαιο !

Link to comment
Share on other sites

Πιστευω οτι οποιος δεν κάνει αρκετες τηλ. κλησεις ο ΟΤΕ ειναι μονοδρομος αυτην την στιγμή..... απο την αλλη το ιδιο λεμε και για το κινητο οταν επιλέγουμε πάγιο και καταληγουμε πάντα να ξεπερνάμε τον οποιο δωρεάν χρονο ομιλίας.... δεν ξέρω... εχει καταντήσει το θέμα με τον πάροχο να ειναι οπως σου κάτσει....

Απο την αλλη πάντως αν ξέρεις οτι ειναι δωρεαν το τηλέφωνο ειδικα τωρα και με τις κλησεις προς εξωτερικο...εεεε κρατας πιο ευκολα μια επαφη με φιλους και γνωστους...

Link to comment
Share on other sites

Πάντως και ο ΟΤΕ έχει με μια μικρή επιπλέον επιβάρυνση τα αστικά και υπεραστικά τσαμπέ αλλά νομίζω μόνο προς άλλα σταθερά ΟΤΕ.

Έχει και ειδικά προγράμματα προς εξωτερικό ;)

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από ΑΝ7 OverClocker

Πάντως και ο ΟΤΕ έχει με μια μικρή επιπλέον επιβάρυνση τα αστικά και υπεραστικά τσαμπέ αλλά νομίζω μόνο προς άλλα σταθερά ΟΤΕ.

Ακριβως...Αστικα,υπεραστικα δωρεαν αλλα μονο εντος δικτυου ΟΤΕ...

Link to comment
Share on other sites

χμ...δηλαδη αν καποιος με αυτο το προγραμμα του ΟΤΕ με παρει τηλεφωνο που ειμαι στην 4net χρεώνεται κανονικα ως αστικο? Και αν δεν το ξέρει? αυτα τα ψιλα γράμματα μου την δινουν πάντα...

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.