Jump to content



...Αγαπητη Forthnet


Zarras

Recommended Posts

Διαβαστε το αν δε βαριεστε, πραγματικα σοβαρολογω

------------------------------

Αγαπητη Forthnet,

Ειμαι συνδρομητης στην forthnet, στο προγραμμα "FORTHNET ADSL 1BILL 1024 DYNAMIC" (ΑΡΥΣ).

Την 1/11/07 εκανα αιτηση στο καταστημα της καλλιθεας για να μεταφερθω εξ ολοκληρου

στη Forthnet, στο προγραμμα "Forthnet2play". H ενεργοποιαη της συνδεσης ηταν προγραμματισμενη

για την Τριτη 20/11/07 (σταθληκε msm στο κινητο μου απο την εταρεια σας).

Φυσικα μεχρι και σημερα δεν εχει γινει ΑΠΟΛΥΤΟΣ τιποτα. Χ8ες τηλεφωνησα στο support σας,

για να μαθω τι εχει συμβει και η ευγενεστατη κυρια μου απαντησε, πως μαλλον δεν προλαβανε

οι τεχνικοι και πως αυριο θα ειναι ολα ενταξει.

Σημερα λοιπον 21/11/07, εξακολουθει να μην εχει γινει τιποτα! Καλεσα παλι το support και

η απαντηση που πηρα ηταν η πλεον γνωστη απαντηση "Φταει ο ΟΤΕ!!!" και με συμβουλευσαν

να παρω εγω (ενω ειναι ΔΙΚΗ ΣΑΣ ΔΟΥΛΕΙΑ) τον ΟΤΕ για να μαθω τι εχει γινει.

Πηρα τον ΟΤΕ και ολως τυχαιος το τηλεφωνο που μου ειχατε δωσει ηταν λαθος....

Ξαναπερνω τον ΟΤΕ στο σωστο αυτη τη φορα τηλεφωνο και μου ειπαν πως δεν εχουν ιδεα(!)

και πως δεν βλεπουν τιποτα στον Η/Υ τους.

Ενταξει, γνωριζω πως το εθνικο σπορ του ΟΤΕ και των ελληνικων ISPs ειναι το πινκ-πονκ,

εχουνε ενα μπαλακι (καταναλωτης) και το πετανε ο ενας στον αλλο, μεταθετοντας τις οποιες ευθυνες.

Ο λογος που παρεμεινα στη Forthnet και εκανα την αναβαθμιση ηταν απλα για μην εχω τετοια μπλεξιματα,

απο οτι φαινεται ομως εσεις και ο ΟΤΕ δεν κανετε διακρισεις...παιζετε με ολα τα μπαλακια.

Αν πιστευετε οτι θα καθομαι να παιρνω τηλεφωνα μια εσας και μια τον ΟΤΕ για να ακουω αυτες τις ηλιθιοτητες

-που πλεον τις παιζετε σε κασσετα-, τοτε πραγματικα θα ειστε αξιοληπητοι.

Σε εσας εκανα την αιτηση, σε εσας υπεγραψα, εσεις στη τελικη θα παιρνετε τα φραγκα.

Τι με νοιαζει αν φταιτε εσεις 'η ο ΟΤΕ, και για ποιο λογο θα πρεπει να βγαλω εγω το φιδι απο τη τρυπα

παιρνοντας τηλεφωνα απο δω και απο κει?

Θελετε να το κανετε? καντε το. Δε θελετε? συγνωμη για την εκφραση, αλλα, ΧΕΣΤΗΚΑ

Κανετε λαθος αν νομιζετε οτι αυτο ειναι ενα mail διαμαρτυριας, αντιθετως!

Αυτο ειναι ενα μαιλ για να σας ευχαριστησω, για τον απλουστατο λογο

του οτι οσο καιρο εσεις και ο ΟΤΕ παιζετε το αγαπημενο σας πινκ-πονκ

εγω απολαμβανω το δωρεαν internet που ΕΣΕΙΣ μου παρεχετε :)

Αν ποτέ μπαινατε στο κοπο να το σκεφτητε αυτο, θα βλεπατε οτι δε σας συμφερει πολυ

αν αναλογιστητε οτι δεν ειμαι ο μονος που του πληρωνετε το internet οσο εσεις ή οι "αλλοι" καθυστερουν

Ειλικρινα σας ευχαριστω πολυ, μπορειτε αφοβα να το καθυστερησετε κι αλλο,

δε με ενοχλει καθολου και ουτε θα το ψαξω, ειστε υπεροχοι :)

Φιλικα,

xxxxx xxxxxxxx

ΥΓ. Tα αστροπελεκια της ACS με την οποια συνεργαζεστε και κανει τις διανομες των modems,

ουτε καν εχουν εμφανιστει. Αν δηλαδη κανατε εσεις τη συνδεση χθες, εγω θα εμενα με το κα(β)λ(ι)ωδιο

στο χερι κυριολεκτικα. Συγχαρητηρια για την επιλογη των συνεργατων σας.

ΥΓ2. Αν το xxxxxx@forthnet.gr δεν ειναι ο σωστος αποδεκτης αυτου του μαιλ, παρακαλω προωθηστε το.

Αν παλι βαριεστε, εεε δε χαθηκε και ο κοσμος, αλλωστε οπως ειπα και πιο πανω "τσαμπα ειναι"

------------------------------

Θελω να δω τα μουτρα αυτου που θα το διαβασει 1ος στη forthnet :rofl: :rofl: :rofl:

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 48
  • Created
  • Last Reply
Αρχική απάντηση από Artist_

πολύ καλός ο τύπος. Για να δούμε αν θα κερδίσει τίποτα ή θα πάει και αυτό στο καλάθι των αχρήστων.

Δυστυχώς ποτέ κάποιος με αυτό τον τρόπο δεν βρήκε το δίκιο του...

Link to comment
Share on other sites

βρε γιαυτο γραφω στην αρχη του ποστ "σοβαρολογω"

Μητσε & junior δε προσπαθω να βρω το δικιο μου ή να κερδισω κατι ;)

Πραγματικα τους ευχαριστω γιατι αυτη τη στιγμη και για οσο κρατησει εχω τσαμπα internet.

Και ενω ξερουν πως αυτο εστω και στο ελαχιστο ζημιωνει την εταιρεια, ουτε που τους νοιαζει,

ουτε που τους ενδιαφερει, και απλα επαναλαμβανουν τη κασσετα "φταιει ο οτε, φταιει ο isp"

σορρυ αλλα δε με χαλαει καθολου :)

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από dubber

Εντάξει, σε 20 ημερολογιακές περίμενε να έχει full llu? Πολύ βιάζεται...

Δεν περιμενε τπτ, ουτε βιαζοταν

ΑΛΛΑ οταν του ηρθε το sms οτι "ενεργοποιειται 21/11/07", εε πιστεψε οτι θα το κανουν κιολας

Link to comment
Share on other sites

θέλω να δώ πως θα φωνάζεις όταν σε χρεώσει το σύστημα

απο την ημερομηνία ενεργοποίησης που δεν έγινε....

μην ελπίζεις στο τσάμπα για πολύ

6-7μέρες μπορεί να στις δίνουν και για τυόν προβλήματα μέσα στη διάρκεια της σύνδεσης σου

μετά το κόβουν ή σε χρεώνουν.

Link to comment
Share on other sites

έκανα αίτηση μέσα Ιουλίου...

το Σάββατο 20/10 μου ήρθε αυτό

"H Forthnet ΣAΣ ENHMEPΩNEI:H YΠHPEΣIA ΘA ENEPΓOΠOIHΘEI THN ΔEYTEPA.ΘA YΠAPΞEI OΛIΓOΩPH ΔIAKOΠH ΓPAMMHΣ &ΣTAΔIAKA AΠOKATAΣTAΣH EIΣEPX.KΛHΣEΩN AΠO AΛΛOYΣ ΠAPOXOYΣ"

αλλά ανησύχησα, δεν έχει ημερομηνία δίπλα στην λέξη Δευτέρα :(

μάλλον θα εννοούν Καθαρά Δευτέρα μετά τον χαλβά και τον χαρταετό...

όπως κατάλαβες ακόμα περιμένω γιατί "Φταίει ο ΟΤΕ" :bye:

Link to comment
Share on other sites

Με εμένα συνέβει το εξής: Είχα προπληρώσει ένα πακέτο forthnet τα χριστούγεννα που μας πέρασαν (6 μήνες-117 ευρώ-2mbbs). Για 7 μήνες δε μου είχαν δώσει κωδικούς λόγο κολλήματος του συστήματος (ετσι μου έλεγαν). Μου έδιναν βέβαια free προσωρινό κωδικό. Αποτέλεσμα : 7 μήνες δωρεάν internet μέχρι να μου αποσταλούν τελικά οι κωδικοί.

Ευχαριστώ κι εγώ λοιπόν με τη σειρά μου τη forthnet για την προσφορά (1 χρόνος 2048 με 117 ευρώ). :D

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχουν και χειρότερα βέβαια...

Να σε πέρνουν...να σου δίνουν τους κωδικούς..να σου λένε συνδε8ήκατε..και το modem να έχει διαφορετική άποψη για 1 μήνα...

Βέβαια όταν είπαμε για καταγγελία σύμβασης τότε την επομένη συμφώνησε και το router...

Tellas

Link to comment
Share on other sites

Ρε συ Dark τωρα μολις τους πηρα τηλεφωνο και μου ειπαν οτι δε το κοβουνε το νετ

(σου δινουν demo αcc οπως λεει και ο haze, ετσι μου πανε και στο τηλ),

αμα το γκαντεμιασεις θα σε φαω

Purple haze ψαρωσα κανονικα με το avatar σου.....

ΑΝ7 το siemens που μαλλον θα μου στειλουν, θα φαει πεταμα οπως ειναι δε θα το βαλω καν πανω

Link to comment
Share on other sites

αμα έφταιγε το siemensaki δεν θα το συζητούσα :p

Αλλά δεν έφταιγε :p

Ελπίζω να μην σε πάνε για του χρόνου :p...και το δουν και καλά σαν δωράκι...."Η Forthnet κοντά στους πελάτες της.Μετά απο κλήρωση που έλαβε χώρα την 30/12 με συμβολαιογράφο κληρωθήκατε να συνδεθείτε ως ο πρώτος χρήστης του 2008 που είναι σε αναμονή λιγότερο απο 2 μήνες" :p:hehe:

Link to comment
Share on other sites

Και εμένα demo μου δωσαν, το οποίο ανανέωναν περίπου ανα μήνα (μόλις τελείωνε τους έπαιρνα ένα τηλ). Μου το ανανέωναν ευγενικά και μου τόνιζαν οτι είναι δωρεάν (αυτό έλειπε).

Γενικά πάντως, παρά τα όσα παράπονα ακούω για το τμήμα εξυπηρέτησης της forthnet, δε περίμενα και πολύ στην αναμονή και οι υπάλληλοι ήταν ευγενέστατοι.

Purple haze ψαρωσα κανονικα με το avatar σου.....

:hehe:

Link to comment
Share on other sites

16/11/2007 Ενεργοποίηση υπηρεσίας

23/10/2007 Η γραμμή σας βρίσκεται στη διαδικασία κατασκευής. Εκτιμώμενη ημερομηνία ενεργοποίησης:06/11/2007

17/10/2007 Παραλαβή και καταχώρηση της αίτησης από Forthnet

17/10/2007 Αποστολή αίτησης προς ΟΤΕ

Την Κυριακη 4/11 έλαβα και εγώ SMS.

Αλλα η γραμμή μπήκε μετά απο 2 τηλεφωνήματα στις 16/11,ενω ειδοποιηθηκα με σχετικο SMS για τους κωδικους.

Ξερω αλλα 2 ατομα που ειχαν ακριβως το ιδιο 'χρονοδιαγραμμα' σε διπλανες περιοχες.

Το 1 είχε 6/11 κανονικά,ακολουθώ εγώ στις 16/11, ο άλλος ακόμα περιμένει..

Τηλεφωνο δεν μπορουσαν να με παρουν απο αστικο απο 16/11 μεχρι 19/11 ενω απο κινητο επαιζε κανονικα,και εγω μπορούσα να καλέσω οπουδήποτε.

όσο αναφορά την ACS κάνουν παράδοση τα routers ανά παρτίδες.

Δεν έχει ο κάθε πελάτης ορισμένη ημερομηνία παράδοσης.

Εγω μαλλον ειμαι απο τους τυχερους..

post-1392-1416073277,5509_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από ΑΝ7 OverClocker [Σήμερα, στις 20:59]

Το zyxel ήταν το router που σου στείλανε?

Τι DL έχεις?

Οχι ρε το Crypto μου δωσανε.Οπως το πειρα μπηκε στο ντουλαπι.

Zyxel εχω εδω και 1 χρονο..;)

DL ~1500 απο Νvidia,~1430 απο Rapishare,~550 trnt(δεν το έχω φορτώσει αρκετά ακόμα)..

UL ~50

:flower:

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.