Jump to content



Δείξτε το γραφείο σας!


Recommended Posts

να και το δικό μου μετά το τελείωμα της μόντας με τα ηχεία!!

μη αρχίσετε το δούλεμα εεεε εγώ είμαι 16 και έχω αδερφή που είναι 9 γιαυτό και τα κουκλάκια :p ( η διπλανή οθόνη δεν είναι από pc:smoke:)

όποιος θέλει να μάθει σχετικά με την (πρώτη) μου καλωδιακή mod ας pmάρει:rolleyes:

η οθόνη θα αλλαχθεί λίαν συντόμως με την lg την 27ρα!

post-19531-1416075138,7786_thumb.jpg

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

heheheheh κορυφη το γραφειο!!!

κιτρινάκι :p

Τί ηχεία είναι αυτά, και βασικά πώς ήταν πρίν τη μόντα?

πριν την μόντα το κάθε ηχείο είχε δικό του καλώδιο κλπ κλπ

τώρα κάθε δυάδα έχει το δικό της καλώδιο διαφορετικές εισόδους εξόδους με συνδέσεις κλπ

αυτό είναι το μέρος πρώτο. περιμένω να μου φέρει το ξυλουργείο κάτι κομμένα μασίφ ξύλα για να φτιάξω και δικιά τους κούτα ώστε να είναι μαζί 4/4 θα ανεβάσω φώτος μόλις τελειώσω ;)

τα ηχεία είναι από το homecinema + ισδιπλούν

για το τι ακριβώς έκανα

Έγινε επεξεργασία από jackess
Link to comment
Share on other sites

Τα MS-40 της behringer είναι... ενεργά και flat ηχεία για mixing...

Φίλε Jaco τα αξίζει να πάρω τα ηχεία αυτά για τυπική χρήση (παιχνίδια μουσική ταινίες);

Το σκέφτομαι να τα πάρω λόγω του S/PDIF.

Λέω να μην παρω κάποιο φτηνο σετ 5,1 κυρίως για τους λόγους που ανέφερε καιο ο venom λίγο πιο πάνω.

Link to comment
Share on other sites

Αν δεν είχα καθόλου ηχεία θα έπαιρνα πρώτα 5.1 και τα δεύτερα θα ήταν στερεοφωνικά... ο λόγος είναι απλά ότι με τα 5.1 έχεις και στέρεο και 5.1... δεν μπορώ να φανταστώ να παίζω bf χωρίς 5.1 ή να βλέπω ταινία με ac3 ήχο και να την ακούω στέρεο...

Πάρε 5.1 δεν θα το μετανιώσεις, ενώ αν πάρεις στέρεο μπορεί ίσως και να το μετανιώσεις... επίσης αν θες να ακούσεις μουσική "σοβαρά", τότε δεν σε καλύπτει κανένα ηχείο υπολογιστή...

Επίσης όσων αφορά τα ms-40 είναι monitor ηχεία, οπότε είναι άχρωμα και τα χρησιμοποιείς για μίξη ήχου, αλλά και μουσική... Τα βρίσκω τρομερά ηχεία και έχω μείνει ικανοποιημένος γιατί είναι το ίδιο flat με τα studio beyerdynamic που έχω, οπότε είτε κάνω μίξη στα ακουστικά είτα στα ηχεία, το αποτέλεσμα είναι σχεδόν το ίδιο (τα ακουστικά δεν πάνε πολύ χαμηλά)...

Έγινε επεξεργασία από Jaco
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

επίσης αν θες να ακούσεις μουσική "σοβαρά", τότε δεν σε καλύπτει κανένα ηχείο υπολογιστή... +1 σ'αυτό.Επίσης ανάλογα τα λεφτά που δίνεις,και επιπλέον που είπε ένας φίλος αν τα έχεις σε σειρά τα ηχεία,είναι χάλια,προσωπικά εγώ,μια χαρά ακούω σε σειρά,αλλά... 500 τα ηχεία και άλλα τόσα ο ενισχυτής.Πριν εφτά χρόνια

Link to comment
Share on other sites

να και το δικο μου :p

snc00330.jpg

snc00334b.jpg

40" tv στο τοιχο

pc 1 : οθονη 19" cpu 1.7mhz m.b albatron px865 pro-sata Vga GF fx5200 HDD 2x500gb psu 400w os xp

pc 2 cmstacker : οθονη 22" |cpu 6600e 2.9ghz | ram 4x1gb A-Data 1066mhz | m.b Gigabyte Ds4 | Vga 8800gts extreme edition |HDD 6x 1tb [3 rack case | psu hiper type-m 730w | cooler cm eclipse intel 775/amd k7 | os win xp , linux ubuntu 9.10 |

snc00334b.jpg

Έγινε επεξεργασία από dasewarrador
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω την εχω συνδεση με το pc και το χειριζομαι με remote control

* αμα δεις αναμεσα στη tv και το ηχειακι διακρινετε ελαχιστα ενα βαμενο καναλι στο χρωμα του τοιχου :p απο εκει περναει.

Έγινε επεξεργασία από dasewarrador
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.