Jump to content



Δείξτε το γραφείο σας!


Recommended Posts

Αρχική απάντηση από Michalis76 [Σήμερα, στις 09:15]

Ρουφάει κανονικά αέρα αρκεί να βάλεις τα ροδάκια, αν δεν το έχεις κάνει ήδη, για να σηκωθεί το case. Ειδικά αν βάλεις ανεμιστήρες χωρίς frame, arctic cooling πχ., που τραβάνε αέρα και από τα πλάγια, είσαι μια χαρά.

arcticfan12L_03_250.jpg

Το μόνο μειονέκτημα είναι ότι δεν θα μπορείς να βάλεις φιλτρά σε τέτοιους ανεμιστήρες, όχι χωρίς παντέντα τουλάχιστον.

Αν πας σε μία τέτοια λύση, έχε υπόψη ότι τους ανεμιστήρες αυτούς, θα πρέπει να τους "κολλήσεις" με κάποιον τρόπο, γιατί δεν έχουν τρύπα για περαστή βίδα, που θα έπιανε ανεμιστήρα - λαμαρίνα - ψυγείο.

Πάντως η καλύτερη διάταξη για το ψυγείο στο πάτο του κουτιού, και όχι την λίμνης :p , είναι να έχεις το mb tray ανάποδο ATX, ώστε ο πίσω ανεμιστήρας να είναι πάνω και πίσω από το ψυγείο, ώστε ο αέρας να βρίσκει εύκολη διαφυγή.

Στην περίπτωση του φίλου angel f, αν έχει τους ανεμιστήρες να βάζουν αέρα, που είναι και το σωστό, ο αέρας παγιδεύεται από τις κάρτες.

Αν έχεις απορίες για το θέμα, στείλε μου pm για να μην βγω περισσότερο εκτός θέματος, που είναι "δείξτε το γραφείο σας".

Οχι ενταξει, καταλαβα τι θες να πεις, απλα δεν ηξερα οτι ειχε πορους ο πατος αυτου του κουτιου..

Incoming photo και απο μενα συντομα btw..

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από JohnnyGR [Σήμερα, στις 10:33]

Οχι ενταξει, καταλαβα τι θες να πεις, απλα δεν ηξερα οτι ειχε πορους ο πατος αυτου του κουτιου..

Incoming photo και απο μενα συντομα btw..

O πάτος του stacker εχει και την τρύπα ( καλυμμένη απο σήτα ) και τις υποδοχές για βίδες ώστε να βαλεις διπλό ψυγείο χωρίς καμία μοντα.

Ο αέρας δεν εκφοβίζετε λογο των καρτων πανω απο το ψυγειο γιατι υπάρχουν αλοι 3 ανεμιστήρες που βγαζουν αερα και ετσι δημιουργείτε πολυ καλή ροη του .

Να φανταστείς οτι η 8800GT που βρίσκετε πανω απο το ψυγείο ( εχουν ομως μεγάλη αποσταση ) με ζαλμαν 1000LED στα 710/950 μετα απο μια ωρα stress με atitools βγαζει 54c !!

Παιδια μονο το γραφειο κανει 120 ευρω

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από ShadowRunner [Σήμερα, στις 14:05]

Πανάκριβο το γραφείο πάντως... τι είναι κανα ειδικό ξύλο; Η καρέκλα πάντως είναι πολύ μοδάτη και δείχνει να σε κάνει να λιώνεις άν κάτσεις εκει μέσα... :p :p

Το ξύλο δεν ειναι κατι το ιδιαίτερο , δεν ειναι μασιφ , ειναι επικάλυψη ( μου διαφεύγει το όνομα ) , αλλα εχει ενα μεγάλο avantage , ο σκελετός με τα πόδια του προσαρμόζονται ετσι οστε να μπορείς να βάλεις διάφορα μεγέθη και χρώματα τάβλας , ακομα και γυαλί ! το δικό μου ειναι 120cm x 60cm εχει και 160cm x 80cm και πιο μικρά , σε άσπρο , σημύδα , καφέ , γυαλί . Οπότε οταν βρεθώ το μαύρο η απλα θελω μεγαλύτερο αλλάζω την τάβλα και προσαρμόζω τον σκελετο με χαμηλό κοστος .

Πάντως εμενα δεν μου φαίνονται πολλά 120 ευρω για αυτο το γραφείο

Η καρεκλα ειναι πραγματι για πολυ λιωσιμο :)

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Spartiatis

:p

Οποιος θελει ασ ερθει για διαρρηξη...εχω 5 σκυλια μεσα στο σπιτι...:devil:

@ perp..

Φιλαρακο... nothing really special....

Center : Crystal Audio

Left/right : Energy C-series

Rear : Roister Prisma

Sub : Crystal Audio Stereo 2x10inch (200w rms)

A/V controller : Sony STR DG500

Ειναι ενα καλουτσικο Mid range ...με αληθινο ηχο...οχι πλαστικο...:cool:

Παρε και τον Φυλακα του pc..... GGRRRRRRRRrrrrrR

mini.jpg

:hehe: :hehe: :hehe: :hehe: :hehe: :hehe: :hehe:

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά είχα κάτι δυσκολίες τελευταία....και είπα να κάνω υποβάθμιση όσο πιο κάτω μπορούσα αλλά να μην χάσω επαφή με την τεχνολογία........το γραφείο με το pc μου.

post-1406-1416073339,4443_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.