Jump to content



Amd Athlon 64 X2 6000+ Windsor 90nm-- ''Full'' Overclocked.


jimakos21

Recommended Posts

αγαπητέ τζιμακος 21 παιζουν μεγαλο ρολο και οι μνημες στο σουπερ πι στο εχω ξαναπει...

Αλλα και παλι ειναι ενα ηλιθιο μπεντς και τιποτε παραπανω.Βεβαια οι κορε επεξεργαστες στην απλη καθημερινοτητα και σε μαμα ρολογια ειναι μια κατηγορια πιο πανω απο τους γερασμενους αθλους.

Για το θεαθειναι και με μαμα ψυκτρα με δωδεκαρη ΝΤΕΛΤΑ πανω της στο κατεβαστηρακι μου (με 800αρες στα 967)

post-5674-1416073310,3735_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 105
  • Created
  • Last Reply

η αλήθεια τζιμάκος ειναι οτι με τον εξοπλισμο σου εσύ έχεις πιο καλα νουμερα.

1)Σε κόβουν οι μνήμες,αν ειχες έστω 800+ καλυτερους χρονους θα εκανες

2)Ο 6000+ έχει ΤΔΠ 125 βαττ ,πες ότι με το ρεύμα τον εφτασες 150 άρα με αεροψυξη δεν αντεχει παραπανω

3) Ο 5200+ που εχω εχει ΤΔΠ 65 βαττ γι αυτο και θερμικα συμπεριφερεται καλυτερα (δεν εννοώ το -49 σαφως)

Link to comment
Share on other sites

Ιδου ο 1st amd 6000+ παγκοσμιος. Με νερο.

Πολυ καλα τα νουμερα και 500mhz πανω μου.!:confused: Με πατησε! :p

8bfp4z5b5dacioj99bxu_thumb.gif

:drool: :drool: :drool: :drool:

Παρατηρηση : Προσεξα τα ρευματα τα εχω πιασει και γω, και οι θερμοκρασιες μου ηταν νορμαλ, οποτε το νερο παιζει και να μην εκανε την διαφορα. Που λετε να κοβομαι εγω? Ρεβμα λετε να χανω? :...: :...:

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Υπάρχουν δυο τύποι X2 6000+ !

Ο πρώτος που κυκλοφορεί στο Ελλάδα είναι ο ADX6000CZ με κατανάλλωση 125W

και ο άλλος που χρησιμοποίησε μάλλον το παλικάρι είναι ο ADA6000CZ με κατανάλλωση 89W !

Αυτός είναι μάλλον ο λόγος που δεν μπορείς εσύ να πας παραπάνω!:cool:

Link to comment
Share on other sites

Δλδ ειναι θεμα θερμοκαρσιας? Γτ αν τσεκαρατε τις φοτογραφιες του everest δεν εχω και τοοοσο μεγαλο προβλημα, απλα 1ον) δεν εχω λογο και μητρικης ισως μεγαλυτερες τασεις να δωσω απο 1,550ν αλλα και 2ον) τρελλενομαι στα errors. Το pc δεν ειναι πλεον ουτε ΚΑΝ για BENCMARK.. Ψοφαει μετα απο λιγο και τρεχω για bios reset... :p

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από F117

λες να σου κλ@σαν οι μνήμες? λολ......μπορεί απλά να μην ειναι τοοοοσο καλό κομματι :D

Iσως.. Ισως και η μητρικη ..ισως και οι μνημες.. Ισως και ολα μαζι....

Παντως οι χρονοι που πιασε ηταν εξαιρετικοι ο τυπος... :D

Link to comment
Share on other sites

παιδια πηγα με την stock ψυχτρα τον 6000 μου στα 235χ15 με 5χ ht και 1.55 volt και με λιγο ρευματακι παραπανω στο ht.μπουταρε κανονικα και ετρεξε και pi αλλα εβαλα το winrar και το αφησα λιγο παραπανω ανοιχτο απο οσο ηθελε για να βγαλει σκορ και εκανε restart.με μια καλυτερη ψυξη μεχρι που λετε να παει(αεροψυξη ή υδροψυξη)?

απο οτι εχω δει αν και ειναι η καλυτερη στοκ ψυχτρα με το παραμικρο o/c δεν μπορει να τον κρατησει.οσο τρεχει το orthos τοσο ανεβαινει και η θερμοκρασια χωρις να σταματαει καπου

Link to comment
Share on other sites

α να ρωτησω και κατι ακομα.οταν επιλεγω χ13 πολλαπλασιαστη,στο bios και πριν ανοιξει το pc λεει συχνοτητα που ισουται με fsb x 13 αλλα δεν μπορει να bootαρει χωρις παραπανω ρευμα(οσο δηλαδη θα χρειαζοταν αν ηταν χ15) και στο cpu-z λεει χ15 οτι και να βαλω απο το bios.τι φταιει γιατι δεν μπαινει το x13 που βαζω

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.