Jump to content



Eντυπωσεις απο τις 24αρες συνδεσεις μας


hayabusa

Recommended Posts

4net 2play:

belkin N:

Data rate (down):19197 & (up):1021

Noise margin 5,5 έως 6 & 14 έως 12,9

Output power 18,5 έως 19 & 12,4

Attenuation 14,5 & 5,3

linksys 354

Data rate (down):14948 & (up):1021

Noise margin 6 & 12

Output power -

Attenuation 9 & 5

(κλειστά SW, κλειστό wifi, Fwall down, 1 pc online, κτλ)

το speedtest δίνει 500-750 Ελλάδα, 2000-3500 εξωτ. (σπάνια 6000-Κροατία συνήθως)

ntua 70-120 (150 σπάνια, έμαθα όμως ότι το περιόρισαν.. αλλά τόσο?)

rapidshare 70-100 (120 δύσκολα)

έκανα τηλ.παράπονο, υποσχέθηκαν να καλέσουν (δεν..), κάλεσα χθες και είπαν να αφήσω πάνω το siemens (που σου δίνουν) ώστε να κάνουν τα tests για μία μέρα σήμερα. (το οποίο μου έδινε και παρόμιες τιμές)

δεν γνωρίζω απόσταση απο κέντρο, πως μπορώ να το μάθω? (Χαλάνδρι)

προσωπικά νομίζω μαύρα χάλια, η γνώμη σας?

:(

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 618
  • Created
  • Last Reply

τελικά το siemens modem που έστειλε η 4net πάει σφαίρα http://www.adslgr.com/forum/showthread.php?t=118814

ενώ με το belkin που έχω έχω πρόβλημα ταχύτητας downloading http://catalog.belkin.com/IWCatProductPage.process?Product_Id=299342

δλδ, με siemens φτάνω το 1,5ΜΒ/sec (είδα και 1,9) ενώ με belkin όχι πάνω απο 600kb/sec.

πχ. το siemens παίζει με PPPoA όταν το belkin χρειάζεται PPPoΕ...

δεν καταλαβαίνω τπτ πια? παίζει λάθος κάποια ρύθμιση του belkin? (Fwall down κτλ)

-παίζει να φταίει γενικά το Fwall??-

PLS, μπορεί κάποιος να ΒΟΗΘΗΣΕΙ?

τι θα μπορούσα να κάνω για ν' αφήσω το siemens να κάνει το modem και να βάλω κάποιο άλλο μηχάνημα για routing και wifi ?

για να παίρνει την έξοδο ethernet του siemens και να την διαμοιράζει σε καλωδιακές και σε ασύρματες συνδέσεις τι είσοδο θα έπρεπε να έχει αυτό, ethernet IN??

είναι μήπως αυτό κάτι τέτοιο?

http://catalog.belkin.com/IWCatProductPage.process?Product_Id=273526

:nothing:

Link to comment
Share on other sites

hmm,παιδια....μιας και το ζητημα δεν εχει να κανει να κανει με τις εντυπωσεις καποιου απο την 24αρα του μηπως να σβηνατε τα ποστ σας και να τα βαζατε σε ενα νεο θεμα;

θα το δει και περισσοτερος κοσμος ετσι το θεμα και θα ακουστουν περισσοτερες γνωμες.

:):T:

Link to comment
Share on other sites

Ν.ιωνία Forthnet απο καιρό είναι για κλωτσιές!

τις 2 τελευταίες βδομάδες είναι θέλουν το κατιτίς παραπάνω...

snr 2,9-8.3!

αποσυνδέσεις?

άπειρες...

υπάρχει προγραμματάκι που να τις μετράει?

και το downtime?

πάω για καταγγελία σύμβασης...

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Είμαι και εγώ στο μαγικό κόσμο των 24,θεωρητικά πάντα γιατι συγχρονίζω μέχρι 8mb τις καλές μέρες πάντα και η συμπεριφορά της γραμμής είναι επιπέδου 1 mb. Φυσικά και είμαι ΦΑΝΑΤΙΚΟΣ συνδρομητής της Forthnet.......

Link to comment
Share on other sites

Εχθές το βράδυ, έβαλα να καταβαίνουν οι καινούριοι drivers της XFi από την Creative και παράλληλα το Ubuntu 8.04beta. Δεν είχα μπει στον κόπο να μετρήσω ταχύτητες γιατί θεωρώ αναξιόπιστο το speedτέτοιο κι δεν είχε τύχει να κατεβάζω κάτι από γρήγορο Mirror. Αυτά πιάνω εγώ με "κλείδωμα" στα 17400. Το upload είναι κομμένο με το scheduler για να κάνουμε δουλειά όταν είμαστε σπίτι ;)

Σύνδεση: Forthnet 2play

Περιοχή: Λυκαβηττός

post-173-1416073430,7886_thumb.gif

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.