Jump to content



Eντυπωσεις απο τις 24αρες συνδεσεις μας


hayabusa

Recommended Posts

  • Replies 618
  • Created
  • Last Reply

Σε ευθεία είναι στα 150 μέτρα το DSLAM, αλλά το πραγματικό σύνολο γραμμής απ'ότι μου είπε ο υπάλλλος του ΟΤΕ είμαι στα 350 Μέτρα...:D

Βρε το μέγιστο θα έπρεπε να ήταν 24576/1024 και μου λείπουν κάτι ψιλά (24232/1023) ....:(

:jump: :jump: :jump: ΠΛΑΚΑ ΚΑΝΩ :worship:

Οσο για την γραμμή το SNR παίζει από 13-17 UP / 9.5 - 11 DOWN και το Αtt 3.5 - 6 UP / 5-7.5 DOWN... :T:

Aυτά....;)

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Dagalidis

αλλά το πραγματικό σύνολο γραμμής απ'ότι μου είπε ο υπάλλλος του ΟΤΕ είμαι στα 350 Μέτρα...:D

πω πω σε κατεστρεψαν....

ΤΙ να πω και εγω που ειμαι 4 χιλιομετρα μακρια ρεεεεεε;;;;; :hehe:

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Dagalidis [Σήμερα, στις 15:54]

AΨΟΓΟΣ..:T:

Σύμφωνα με το Att που έχεις είσαι κοντά στα 1350 μέτρα από το DSLAM αλλά λόγο υψηλού θορύβου (χαμηλό SNR) δε κλειδώνεις στα 21Mbps που θα μπορούσες .... ;)

Thanks Dag!

Πάλι καλά να λες γιατί τα καλώδια εδώ(στην οικοδομή) είναι από το 70..

To router(Ζyxel) έιχε συγχρονίσει και 21 αλλά κάτι το έκοβε.. και εκμεταλευομουν μονο τα 13-14..WTF?

:p

Ευτυχώς το πήρα χαμπάρι..

Θα μπορούσες να μου πεις τους τυπους που τα υπολογίζεις?

Link to comment
Share on other sites

Εξωτικο Κορδελιο Θεσσαλονικης...

Το Visual Studio που δοκιμασα απο την Microsoft με το Siemens επιασα 2250 max με FlashGet 1.73.

Στο upload στο mTorrent γυρω στα 95-100 ειναι το οριο...

Ασχετη ερωτηση...

Οταν λενε οτι ολες οι αστικες και υπεραστικες ειναι δωρεαν αυτο ισχυει προς σταθερα οποιοσδηποτε εταιριας?

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από kallileo [Σήμερα, στις 12:34]

Εξωτικο Κορδελιο Θεσσαλονικης...

Το Visual Studio που δοκιμασα απο την Microsoft με το Siemens επιασα 2250 max με FlashGet 1.73.

Στο upload στο mTorrent γυρω στα 95-100 ειναι το οριο...

Ασχετη ερωτηση...

Οταν λενε οτι ολες οι αστικες και υπεραστικες ειναι δωρεαν αυτο ισχυει προς σταθερα οποιοσδηποτε εταιριας?

Ναι τσεκαρισμένο....

Αρχική απάντηση από hayabusa [Σήμερα, στις 12:23]

guys, υπαρχει περιπτωση αν αλλαξω το ρουτερ μου να ανεβει καθολου η ταχυτητα; γιατι οπως και να το κανουμε τα 8.5 με 9 mbps δεν ειναι και οτι καλυτερο ...

Τι διαφορες περιμένεις να δεις? Δηλαδη να πας που?

Προσωπικα λιγα πράγματα εχω δει οταν ειχα κάνει τράμπα στο παρελθον....

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από kallileo

Ασχετη ερωτηση...

Οταν λενε οτι ολες οι αστικες και υπεραστικες ειναι δωρεαν αυτο ισχυει προς σταθερα οποιοσδηποτε εταιριας?

ναι εκτος και αν εχεις ΟΤΕ...:D

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από perp

Τι διαφορες περιμένεις να δεις? Δηλαδη να πας που?

Δεν ξερω....Λεω μηπως συγχρονισει εστω λιγο παραπανω...Στο adslgr πχ λεει οτι με 37 attenuation μπορεις (θεωρητικα ) να πας μεχρι 13 mbps αν θυμαμαι καλα...

Link to comment
Share on other sites

Ι DO :hehe:

κοιτα μπορει να βελτιώνει την κατάσταση το USR9108 δεν ξέρω... οποτε δοκίμασε και με ενα αλλο ρουτερ τουλάχιστον να σου φυγει η ιδέα (ή οχι)... εχει καταντήσει επιστήμη και το ADSL2+

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.