Jump to content



Eντυπωσεις απο τις 24αρες συνδεσεις μας


hayabusa

Recommended Posts

  • Replies 618
  • Created
  • Last Reply

μαλιστα...

πηγαινε στις ιδιοτητες τις συνδεσης δικτυου,πατα στο ιδιοτητες και μπες στις ιδιοτητες του Πρωτοκολλου Ιντερνετ(ΤCP/IP) (Εκδοση 4 αν εχεις vista ) και βαλε αυτα που βλεπεις στην εικονα...

2001365590307750468_rs.jpg

Λογικα απο εκει και μετα δεν θα εχεις προβλημα...

Link to comment
Share on other sites

αντικατέστησα την εσωτερική καλωδίωση του σπιτιού

και το σύνδεσα απ' ευθείας στο router

(πριν η γραμμή περνούσε από το line protection του APC)

το up δεν άλλαξε καθόλου, αλλά κέρδισα 3-4 mbps στο down

(χωρίς αποσυνδέσεις εδώ και 1 μέρα περίπου σε PPPoA)

snapshot13azv0.th.jpg

Link to comment
Share on other sites

hayabusa Να είσαι καλά.

Έβαλα και την ρύθμιση που δεν είχα προσέξει δλδ την προεπιλεγμένη πύλη και πλέον κατεβάζω με 2,2 μβ.

Έχω δοκιμάσει 3 μοντεμ.

1. linksys 200G. κλείδωνε στα 11-12 μβ

2. bauteck που δίνει ο οτε κλείδωνε στα 12-12,5 μβ

και χθες πήρα δανεικό απο τον γαμπρό μου το speedtouch 585 v6 και μετά την ρύθμιση της προεπιλεγμένης πύλης κατεβάζω με 2,2 μβ.

Το μόνο άσχημο είναι οτι δεν μπορώ να μπω στις ρυθμίσεις του μόντεμ γιατί ότι pass και να του βάλω δεν ανοίγει.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Artist_

hayabusa Να είσαι καλά.

anytime...:T: :T:

Αρχική απάντηση από Mischeif

Μπα παιδια τα ιδια! Ειμαι ετοιμος να βαλω τα κλαματα, αλλα παω για κανα ποτακι γιατι θα το σπασω στο τελος!

παρε τηλεφωνο στο 1242 (τεχνικη υποστηριξη ) και πες τους τι γινεται...Δεν μπορω να καταλαβω τι στο καλο παει στραβα...

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Artist_

Το μόνο άσχημο είναι οτι δεν μπορώ να μπω στις ρυθμίσεις του μόντεμ γιατί ότι pass και να του βάλω δεν ανοίγει.

αυτό κι εγώ το παθαίνω. Συμβαίνει οταν κανεις setup μέσω του configuration wizard. Καλύτερα κάνε επαναφορά ρυθμίσεων στο router (πατημενο το κουμπάκι reset από πίσω για 20'' ) και βάζεις μετα τα στοιχεία χειροκίνητα.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Artist_

Το μόνο άσχημο είναι οτι δεν μπορώ να μπω στις ρυθμίσεις του μόντεμ γιατί ότι pass και να του βάλω δεν ανοίγει.

Στα speedtouch αν θυμαμαι καλα οι default κωδικοι ειναι administrator/administrator (ισως και να θελεις κεφαλαιο Α στο username)

Αυτα τα δοκιμασες;

Link to comment
Share on other sites

κρινοντας απο κατι screenshots που μου ειχε στειλει ενας φιλος μεσα απο τα settings του θα ελεγα πως ειναι...

βεβαια κοιτωντας τωρα στο OTEshop ( http://www.oteshop.gr/product_catalog.asp?gcid=22&hop=h&wid=&cid=56 )

βλεπω πως εχει και ασυρματο και ενσυρματο οποτε μαλλονν επιλεγεις ποιο θελεις να σου στειλουν...(εμενα τουλαχιστονη με ειχαν ρωτησει ποιο speedtouch θελω να μου στειλουν )

Link to comment
Share on other sites

εκανα και εγω αιτηση απο 1mb να παω στα 24mb. ποσο καιρο λετε να κανουν την αναβαθμηση. επισης θα πληρωσω αναδρομικα καποια παγια? ρωτησα στο 134 αλλα μου τα ελεγαν μπερδεμενα και δεν τα καταλαβα.

Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά έκανα αναβάθμηση απο 2 σε 24 mbit και η αλλαγή έγινε σε μερικές ώρες :)

Με τα πάγια θα μπερδευτείς λίγο στο πρώτο λογαριασμό αλλά στο 2ο λογικά θα έχεις επιστροφές, έτσι έγινε στις 2 αναβαθμήσεις που έκανα εγώ.

Καινούριο πάγιο θα αρχίσεις να πληρώνεις απο τη στιγμή που θα γίνει η αναβάθμηση στη γραμμή σου.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.