Jump to content



Eντυπωσεις απο τις 24αρες συνδεσεις μας


hayabusa

Recommended Posts

Αρχική απάντηση από F117 [Σήμερα, στις 14:51]

dark22........δοκίμασες να κατεβασεις 5-6 αρχεία μαζί απο nvidia? είτε απο microsoft?

ναι, η δοκιμή έγινε από MS, με 8 συνδέσεις από το getright...

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 618
  • Created
  • Last Reply

Βλεπω οτι οι περισσοτεροι κλειδωνετε σχετικα χαμηλα στο upload, αντιθετα σε μενα κλειδωνει συνεχεια πανω απο τα 1000Kbps αλλα δυστηχως η γραμμη μου εχει αρκετο θορυβο οποτε το download μου παιζει στα 8,5-11,5Μbps. Στα 8Μbps ομως δεν θελω να γυρισω αφου εκει ειχαν 4-5ms πανω σε pings και φυσικα το 1/3 σε upload. Οποτε για 3Ε extra αξιζει.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Vadergr

ποιο ρουτερ πηρες?

πήρα το μόνο που είχε ο ΟΤΕ , ενα baudtec .Ρύθμισα nat κτλ, καλό φαίνεται, αρκεί να αποδειχθεί σκυλί όπως το speedtouch. 29 ευρω.

ήμουν 2 βδομάδες + χωρίς νετ, και λόγω ...ας το πω μπερδέματος με το 134-121-1242+οτε ιωαννίνων κτλ κτλ, πήγα και το αγόρασα, δεν μπορούσα να περιμένω μέχρι Δευτέρα -και αν- για να έρθει μοντεμ απ το 134...addicted...

υ.γ. κατεβάζω με 2000-2100 περίπου...οπότε το speedtest δε μας τα λέει καλά:)

Link to comment
Share on other sites

και εμένα το braudtec μου έστειλαν... τελικά ποιες είναι οι καλύτερες ρυθμίσεις?

Με αυτό μου κλειδώνει ποιο χαμηλά...

αν και έχω και ποιο λίγο θόρυβο...

Downstream Upstream

SNR Margin : 11.5 9.4 db

Line Attenuation : 16.0 11.8 db

Data Rate : 15705 889 kbps

Link to comment
Share on other sites

Να καταθέσω και εγώ τα δικά μου. Μετά από μια εβδομάδα λειτουργίας σε 24mbps από τον ΟΤΕ, έχουμε:

223624567.png

Downstream Upstream

SNR margin (dB): 9.3 12.0

Attenuation (dB): 21.0 8.1

Output power (dBm): 14.8 12.3

Attainable rate (Kbps): 26188 1079

Rate (Kbps): 21236 1023

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από spc

8000/500 here

Τα 8Κ ηταν αναμενομενα αλλά τα 500 μου παραφαίνονται λίγα ρε γμτ....

ναι, ειναι οντως λιγα...ακομα και εμενα που ειμαι 3.5+ χμ απο το dslam ειναι πολυ παραπανω...

Για δωσε κανα στατιστικο της γραμμης να δουμε...:)

Link to comment
Share on other sites

Παιδια σορρυ για το ακυρο του θέματος, αλλα μηπως ξευρετε σε σπιτι στην κυψελη (Αναμεσα σε πλ.Αμερικης και πλ. Κολιατσου) τι εταιρια να εισάγω?? Υπαρχει καμμια πληροφορηση για κανα DSLAM που να ειναι διπλα μου :p ?????

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από SLN

Παιδια σορρυ για το ακυρο του θέματος, αλλα μηπως ξευρετε σε σπιτι στην κυψελη (Αναμεσα σε πλ.Αμερικης και πλ. Κολιατσου) τι εταιρια να εισάγω?? Υπαρχει καμμια πληροφορηση για κανα DSLAM που να ειναι διπλα μου :p ?????

ψαξε στο adslgr ή βαλε το νουμερο σου στο ψαχτηρι του ΟΤΕ ή της 4νετ και δες σε ποιο dslam λεει οτι ανηκει η γραμμη σου...

Link to comment
Share on other sites

φιλος αυτο που γραφεις (και κρινοντας και απο τις απαντησεις των υπολοιπων )δεν ειναι απαντηση για αυτο το thread...Δωσε κανα στοιχειο της γραμμης σου,κανα screenshot και κανενα speedtest διαφορετικα δεν εχει νοημα...:)

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.