Jump to content



Eντυπωσεις απο τις 24αρες συνδεσεις μας


hayabusa

Recommended Posts

...φιλε Aloha ανοιξε ενα καινουριο thread, εχει βαθος η συζητηση με τα torrents ;)

...@spc πιστευω οτι με 33 aten/tion down, κανονικα θα επρεπε να κλειδωνεις κοντα στα 10 εγω με 41 aten/tion κλειδωνω σταθερα μεχρι 7.200...τωρα για το upload λογικα ειναι μεγαλο το 30 aten/tion που εχεις..και μου φαινεται και περιεργο γιατι συνηθως εχουν αρκετη διαφορα μεταξυ τους, σκεψου εγω ειμαι 41/24 ...και γενικα επειδη εχω στησει πολυ conn-x τον τελευταιο καιρο δεν θα επρεπε να εχεις τοσο μεγαλο aten στο upload!

...δοκιμασε να βαλεις το ρουτερ στην πρωτη τηλεφωνικη πριζα που σκαει στο σπιτι χωρις κανενα φιλτρο και τηλεφωνο πουθενα...και δες παλι τα stats!!

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 618
  • Created
  • Last Reply

Statistics Downstream Upstream

Line Rate 21987 Kbps 1020 Kbps

Attainable Line Rate 23564 Kbps 1360 Kbps

Noise Margin 6.3 dB 17.0 dB

Line Attenuation 11.5 dB 7.4 dB

Output Power 11.4 dBm 0.0 dBm

Αυτα ειναι τα δικα μου. Xτες και σημερα και βραδυνες ωρες (καλη ωρα) εχω προβλημα με το youtube το οποιο κυριολεκτικα σερνεται. Τι μπορει να φταιει? Σε παιχνιδια, στο speedtest.forthnet.gr, σε αλλες σελιδες ειμαι ενταξει.

Αν αλλαζα το cl110 που μου εδωσε η φορθνετ θα κερδιζα τιποτα οσον αφορα τις ταχυτητες και τα στατιστικα της γραμμης? Πριν βαλω το 2play με το usr9105 και 1μβ συνδεση ειχα snr 35+. Tωρα γιατι επεσα τοσο?

Link to comment
Share on other sites

Απο προσωπική εμπειρία θα έλεγα να δοκιμάσεις και κάποιο μοντέλο Alcatel Speedtouch. Είναι αρκετά καλά router και μερικές φορές συγχρονίζουν σε μεγαλύτερες ταχύτητες σε σχέση με άλλα router.

Τώρα όσον αφορά το Snr λογικό είναι να μειώθηκε. Στην προηγούμενη σύνδεση σου ήταν Adsl ενω τώρα είναι Adsl2+. Γενικά όσο αυξάνεται η ταχύτητα τόσο πέφτει και το Snr.

Με Snr 6.3 έχεις αποσυνδέσεις? Εαν όχι μια χαρά είναι η συνδεσή σου!

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια εγω εχω κανει αιτηση για CONNX απο 12/1 και εδω και 4 μερες δεν εχω internet!

Το router δειχνει οτι συχρονιζει 9mbit αλλα στο inetrnet interface λεει down κοινως δεν εχω internet ξερετε τι φταει????

Ευχαριστω!

Link to comment
Share on other sites

Αφου το ρουτερ σου συγχρονιζει κανονικα, κανε συνδεση χρησιμοποιωντας ως username και password το "otenet" χωρις τα "".

Μετα ανοιξε τον browser σου και μπες στο my.otenet.gr και πατα στο ενεργοποιηση...

Συμπληρωσε τα πεδια (αν δεν ξερεις κατι παρε στην ΟΤΕνετ-8011135555 να σου πουνε, αν και δεν νομιζω ) και αφου βαλεις το username και τον κωδικο που θελεις εσυ θα μπορεις να πλεον να συνδεθεις κανονικα...:)

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από DarkSaga [Σήμερα, στις 22:36]

lefteriz σε τι απόσταση είσαι απο το oteshop?

σύμφωνα με το adsl2 speed calculator tou ADSLGR

http://www.adslgr.com/features/adsl_calculator.php

με 15.5 db down 1κm περιπου

Link to comment
Share on other sites

τοτε μηπως εχεις κανει κανενα λαθος οταν ρυθμιζες το ρουτερ στα VPI/VCI; Ειναι σιγουρα 8/35...δεν ξερω τι αλλο να πω...

Αρχική απάντηση από lefteriz

χμ που κολλάει το oteshop??? υπέθεσα για το DSLAM αναφέρθηκε :D

και εγω ετσι νομιζω αλλα o DarkSaga εχει μαλλον αντιθετη γνωμη...:D :D :D:hehe:

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.