Jump to content



Ποιο είναι το αγαπημένο σας αλκοολούχο ποτό;;;[18+ ONLY.]


LevelOne

Recommended Posts

Αρχική απάντηση από greekfragma

μια παρατηρηση...για να ειμαστε και καθολα νομιμοι και τυπικοι....επειδη το thread αναφερεται σε χρηση αλκοολ...

μηπως θα πρεπε να μπει ενα

''ανω των 18 only''?

υπερβολικος ρε συ! η καταναλωση απαγορευεται κατω των 18 οχι η μορφωση!!!

ουτε σαφως το να λεει καποιος πως ειναι 16 και πως ηπιε αυτο και αυτο!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Επιδή το ρακομελο το πινουν οσοι εχουν κρύωμα στο λαιμο, και επιδή από γευση είναι αισχρό, το ποτο ειναι ενα και λεγεται ΡΑΚΗ (ή τσικουδιά).

"Όποιος χορεύει και γλεντά,

και τη ρακή την πίνει,

δεν θέλει καρδιοτόνωση,

ούτε πενικιλίνη.

Όποιος ούτε χορεύει ούτε γλεντά,

και τη ρακή δεν πίνει,

ίντα τη θέλει τη ζωή,

ίντα η ζωή τού δίνει."

post-3755-1416073371,1202_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Samael

Btw, ηπια Gray Goose προχθες. Αυτο δεν ειναι βοτκα...ειναι υγρο βελουδο... :blink:

Told u - έπαθα απίστευτη πλάκα. Ανυπομονώ να κατέβω Αθήνα να τη βγάλω από την κατάψυξη!

Όντως για μένα δικαιολογεί όλα τα βραβεία που έχει πάρει. Είναι τα πάντα:

- Εύγευστη, χωρίς αρώματα και φρου φρου.

- Απίστευτα smooth στην αίσθηση. Καταπληκτική αίσθηση στον ουρανίσκο και όντως, βελούδινη υφή στον οισοφάγο - τα παιξα.

- Εξαιρετικά αγνή, η γεύση της και το άρωμά της είναι δείγματα του τι σημαίνει vodka.

Δεν το περίμενα με τίποτα να είναι τόσο καλή. Τόσα μου είχαν πει, αλλά εγώ...δεν. Καλά να πάθω - τώρα κόλλησα. Η Nemiroff Premium και η Elit δεν τη φτάνουν με τπτ. Ναι μεν ποιοτικότατες αλλά με "κλασική", κάπως πιο "αραιή" αίσθηση.

Αυτοί οι Γάλλοι δεν ξέρω τι κάνανε, αλλά τα σπάσανε όλα. Μα να εξαφάνισαν τελείως το κάψιμο στο λαιμό, μη θυσιάζοντας κα-θό-λου τη γεύση?

Τέλος, Grey Goose για "σοβαρά" πράγματα και η 50άρα Smirnoff για σφηνάκια και κοκτέιλ (εκτός κι αν βρούμε καμιά Σιβηριανή 80άρα να γουστάρουμε).

Αρχική απάντηση από Grilos

Επιδή το ρακομελο το πινουν οσοι εχουν κρύωμα στο λαιμο, και επιδή από γευση είναι αισχρό, το ποτο ειναι ενα και λεγεται ΡΑΚΗ (ή τσικουδιά).

Το ρακόμελο είναι εύγευστο ρε συ, αρκετά καλό για παγωμένα σφηνάκια.

Η ρατσή (με τόσους γνωστούς που έχω κρητικούς πλέον δεν μπορώ να την πω ρακή :D) είναι ένα κλασικό λευκό απόσταγμα. Εύγευστη δεν τη λέω, αν είναι καλή όμως σίγουρα δεν κάνει "άσχημο" κεφάλι (όπως και το τσίπουρο).

Για γεύση πάντως, δεν υπάρχει τπτ σαν το καλό whisky - όσοι ξέρουν να ανακαλύπτουν τις γεύσεις του και τα αρώματά του, απλά το λατρεύουν.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.