Jump to content



The Lab Gr [GrL] Guild .:GuildWars:.


jimakos21

Recommended Posts

  • Replies 377
  • Created
  • Last Reply

Bσκ απο τοτε που τον ψησαμε τον ζαρα συνεχεια μεσα τον βλεπω! :p

Κοιτα το Gw ειναι ιδιομορφο παιχνιδι.. Κυριως στην αρχη σε δυσκολευει και ισως σε κουραση καπια στιγμη! Kυριως το proph!! εγω ειχα σταματηση για 2 μηνες και ξαναρχισα μετα !!!;)

Ουσιαστικα ομως μολις μπεις στο νοημα ειναι σκετη ποροση.... Και ουσιαστικα εχεις τοσες επιλογες....τοσα να κανεις .....που....χανεσε στον κοσμο του :p

για να μην χαλαμε το threadακι δεν τα συζηταμε εδω

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από RootX [Σήμερα, στις 00:41]

Τρελλό_Athe, λέει τίποτε το GW?

Ρηχά ειναι εμπα φανη...

το μονο που με χαλαει ειναι οτι οτιδηποτε πλην των πολεων +outposts, ειναι instanced.

Aλλά παρολα αυτα, μπορεις να παρεις μαζι σου botakia (πχ παιρνω tank, healer,ranger)

oποτε εχεις την αισθηση οτι εχεις...παρεα

φαντασου χοντρα χοντρα ενα l2+eq2

το pvp ειναι πολυ ανταγωνιστικο.

το δυνατορο σημειο του game ειναι το ιδιο το build up του παιχτη, απειρες επιλογες, και ΠΟΛΥ flexible.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από tifozif1

gw002uz7.th.jpg

Heos T Jokia -> Necromancer/Elementalist (το 2ο υπό σκέψη)

Prophecies / Factions (πολύ σύντομα) / NightFall ++ Eye of the North

Πέσανε 2 Insignia για Necro χθες, 1 σε μένα και 1 στον Reaper και ψάχναμε necro να τα δώσουμε :p

Είναι Curse +1 και τα 2, δεν θυμάμαι για stack, νομίζω το δικό μου είναι non stacking.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από tifozif1

gw002uz7.th.jpg

Heos T Jokia -> Necromancer/Elementalist (το 2ο υπό σκέψη)

Prophecies / Factions (πολύ σύντομα) / NightFall ++ Eye of the North

Δεν συμφερει ελεμεντ τον νεκρο.. Αργοτερα αλλαξε το..Τωρα ετσι κ αλλιως ακομα ανεβαζεις τα σκιλλς του νεκρο αλλα σε κανα 3 μηνο δεν λεει να ανεβαζεις τα σκιλλς του ελε... Καλυτερα μονκα...

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από jpavly

Πέσανε 2 Insignia για Necro χθες, 1 σε μένα και 1 στον Reaper και ψάχναμε necro να τα δώσουμε :p

Είναι Curse +1 και τα 2, δεν θυμάμαι για stack, νομίζω το δικό μου είναι non stacking.

Να τα βαζεται στο καλαθι και αν τα θελει καποιος του guild να τα δινετε ;)..

Να βοηθαμε ο ενας τον αλλο... ;) .

Kαποια στιγμη να μαζευτουμε να παξουμε pvp μεταξυ μας for fun.. :magic:

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Zarras

υπαρχει guild bank xωρος?

για pvp αν και ειμαι lvln00b ψηνομαι

Θα φτιαξουμε guild storage αργοτερα.

Σιγα ρε φορ φαν λεμε :p..

Οσο γι αυτο που ειπες οτι δεν εχεις παρεα εκτος των τowns δεν πολυ ισχυει γτ σε λιγο καιρο θα εισαι συνεχεια με παρτυ φιλων.. Θα βρεις κ αλλους φιλους ειτε απο το guild ειτε απο αλλου και δν προκειτο να πηγαινεις μονος σου..Δεν συμφερει κιολας..

Ασε για τα build.. Τα build των skills ειναι απεριοριστα.... Απλα απεριοριστα.. Και μολις παρεις και δικους σου heros ? οχι hench... δικους σου heros? nightfall factions gwen? που δινουν heros..Θα πρεπει να φτιαξεις και αυτων τα σκιλλς..

ΥΓ: φτιαξε ενα pvp χαρακτηρα εχει κ αυτος τη φαση του... Φτιαξε και μπες wiki να δεις πιο build ειναι καλο γι αυτον.

ΥΓ2: οι pvp χαρακτηρες σου ξεκλιδωνουν πραγματα για τους pve και αντοιστιχα

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από jimakos21 [Σήμερα, στις 11:18]

Οσο γι αυτο που ειπες οτι δεν εχεις παρεα εκτος των τowns δεν πολυ ισχυει γτ σε λιγο καιρο θα εισαι συνεχεια με παρτυ φιλων.. Θα βρεις κ αλλους φιλους ειτε απο το guild ειτε απο αλλου και δν προκειτο να πηγαινεις μονος σου..

ε κοιτα δεν ειμαι και ο ποιο κοινωνικος ανθρωπος για mmo :(

1. heroes? πως τους αποκτας? μπαινουν στη θεση των hench?

2. με τον το χαρακτηρα που εχω δε μπορω να παιξω pvp? γιατι πρεπει να κανω και pvp χαρακτηρα? και πως μεταφερω αντικειμενα απο τον εναν στον αλλο χαρακτηρα?

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Zarras

ε κοιτα δεν ειμαι και ο ποιο κοινωνικος ανθρωπος για mmo :(

1. heroes? πως τους αποκτας? μπαινουν στη θεση των hench?

2. με τον το χαρακτηρα που εχω δε μπορω να παιξω pvp? γιατι πρεπει να κανω και pvp χαρακτηρα? και πως μεταφερω αντικειμενα απο τον εναν στον αλλο χαρακτηρα?

Aποκτας στα 3 exp που σου πα.. Μπορεις να βαλεις και hench αλλα στους heros μπορεις να τους βαλεις εσυ τα skills και να τους πεις να σταματησουν ή να επιτεθουν! (δεν ελενχεις ομως τα σπελλς ) απλα φτιαχνεις το build τους.

@@ σαφως και μπορεις να παιξεις pvp και ειναι και καλος και μπορει να παιξει και σε ιδους pvp που παιζουν μονο χαρακτηρες κανονικοι! ;)(αρενα) ο χαρακτηρας σου μπορει να παιξει παντου.

@@ Ο pvp χαρακτηρας ξεκιναει 20 lvl . Μπορεις να του βαλεις οτι item θες και οτι αναβαθμηση.. Το μονο που δεν μπορεις ειναι να βαλεις αμεσοσ σπελλς...

Πρεπει να παρεις τα λεγομενα factions τα οποια τα κερδιζεις απο το temple of blathazar και κατι arenas στο μαπ που βρισκετε το guild hall ... Ψαξτο στο wiki!

Moλις μαζευεις factions paw στον balthazar και αντι για λεφτα σου περνει factions και σου δινει σκιλλς (ειτε elite ειτε οτι θες. ) αλλα το faction τελειωνει αμεσα.

Το νοημα του pvp hero ειναι να φτιαξεις το σωστο build στα skills!!! και μετα να τον παιξεις σωστα στην μαχη! ;)

Link to comment
Share on other sites

Μια μικρή διόρθωση μόνο. Στους Heroes μπορείς να ελέγξεις τα πάντα, το μόνο που δεν ελέγχεις άμμεσα (με τα βελάκια ή το ποντίκι) είναι η κίνηση του. Αυτή την ελέγχεις με τα λεγόμενα "flags", κάτι σημαιάκια που τα βάζεις σε ενα σημείο και πάει εκει ο ήρωας. Όσο για τα spells, μπορείς να τα ελέγξεις κι αυτά στη μάχη, να δεις πόσο mana και health έχει, να του απαγορεύσεις να κάνει ενα skill ή να του πεις να κάνει ένα άλλο. Φυσικά όσο δε τον ελέγχεις εσύ, όλα γίνονται αυτόματα. Οι heroes έχουν και ελαφρώς καλύτερη AI απο τους hench εκτός απο ενα θέμα (Οι heroes healers, αντίθετα με τους henches, δε κάνουν heal τα minnions). Το μόνο πρόβλημμα είναι οτι μπορείς να έχεις μέχρι 4 μαζί σου κάθε φορά. Ακόμη κι αν είσαι σε περιοχή που κάνεις party με 8 άτομα, μπορείς να έχεις μέχρι 4 heroes και οι υπόλοιποι hench ή άλλοι παίκτες. Φυσικά μπορείς να βάλεις ακόμη ενα παίκτη και να έχει ο καθένας απο 3 heroes και κανένα hench, αλλά το καλύτερο είναι να είσαι με άλλους παίκτες. Εκτός του οτι παίζουν πόλύ καλύτερα (όχι οτι τα npc θα σε απογοητεύσουν ποτέ, αλλά...αλλιώς είναι.) δεν ρίχνουν και το drop rate. :) Όσο περισσότερους npc έχεις στο party, τόσο περισσότερο αυξάνονται οι πιθανότητες να μη πέσει κάτι. Επίσης, όταν πεύτει gold, το μοιράζεσαι με τους Npc σου, δηλαδή ενα μέρος πάει χαμμένο. Το ποσό δια τον αριθμό των ατόμων στο party. Αυτό σημαίνει οτι εσύ θα πάρεις κανονικό ποσό, απλώς το υπόλοιπο αντί να πάει σε κάποιον, χάνεται. Αυτά. :)

Woot για το sticky! :T::):T:

Link to comment
Share on other sites

Ανακοινωση: Παιδια σημερα 7/1/2008 ωρα 8μμ το απογευμα τα μελοι του guild μας μπορουν να ερθουν στο GUILD HALL μας να παιξουμε μεταξυ μας PVP! Παιδια το παιχνιδι θα ειναι τελιως for fun. Aπλα game μεταξυ μας! Και αυτο θα ειναι χρησιμο για να μαθουν και τα καινουργια μελοι του guild wars να παιζουν pvp games. :flower: :flower:

Παρακαλουνται οσοι πιστοι να προσελθουν!!! Οποιος δεν θελη ή δεν μπορει φυσικα και δεν ΕΧΟΥΜΕ ΚΑΝΕΝΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑ\ :) :)

Οσοι ομως ψηνονται, παντα for fun, τους περιμενουμε... :happy:

Lord lurtz

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Zarras

νταξ εγω μεσα ειμαι, αρκει να μη με πονεσετε πολυ :baby:

:hehe: :hehe: Για πλακα 8α ειναι μωρε... Το πολυ πολυ περνω τον Pvp τον monkα που δεν βαραει! :p

Ισα ισα θα φτιαξουμε δικαιες ομαδες. και οπου υπαρχουνε ελλειψεις θα βαλουμε henchαδες!

ελατε θα εχει πολυ πλακα..και ενδιαφερον!! :) :)

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.