Jump to content



8600gts ποια?


crio

Recommended Posts

  • Replies 60
  • Created
  • Last Reply

@netlooney Ασχέτως του πως εννοείς το χωρίς πρόβλημα, δεν παύεις να μιλάς για 8600GTS. Και μόνο ότι ότι μιλάμε για την χειρότερη mainstream κάρτα από μεριάς NVidia για την τελευταία 5ετία αρκεί. Στην τελική ξέρουμε τις δυνατότητες της εν λόγο κάρτας και όσο και αν την κάνεις overclock ή όσα χαρούμενα smiles και αν βάλεις, το data bus θα είναι κολλημένο στα 128bit και τα shaders στα 32.

Αυτή είναι η πραγματικότητα.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από yanni [Σήμερα, στις 19:10]

@netlooney Ασχέτως του πως εννοείς το χωρίς πρόβλημα, δεν παύεις να μιλάς για 8600GTS. Και μόνο ότι ότι μιλάμε για την χειρότερη mainstream κάρτα από μεριάς NVidia για την τελευταία 5ετία αρκεί. Στην τελική ξέρουμε τις δυνατότητες της εν λόγο κάρτας και όσο και αν την κάνεις overclock ή όσα χαρούμενα smiles και αν βάλεις, το data bus θα είναι κολλημένο στα 128bit και τα shaders στα 32.

Αυτή είναι η πραγματικότητα.

Αυτο ομως δεν σημαινει οτι δεν μπορει να παιξει καποιος αυτα τα games !!

Και το cod4 και το crysis και το F.E.A.R. παιζουν μια χαρα....

Αυτο σημαινει οτι το data bus στα 128bit και τα shaders στα 32 αρκουν για το crysis και για το Assasins Creed που εκανα μια δοκιμη σε μια σελιδα στο ιντερνετ.....και δεν πρεπει να παω να παρω sony:P και καλα μια 8800GT για τα 3dmarkχχ....

Στο κατω κατω το παιδι το λεει ξεκαθαρα οτι θελει μια να παιζει crysis & cod4 και ΦΥΣΙΚΑ οχι στο full....

Αφηστε να εχει ενα λογο παραπανω καποιος που την εχει στην κατοχη του και παιζει αυτα τα games αλλα δεν καθετε να βλεπει τα reviews !!

Link to comment
Share on other sites

@netlooney να σαι καλα βραδιατικα :D , μου θυμησες ενα φιλο πριν πολλαααα χρονια που επεζε quake 2 (ή 3?) νομιζω στην ολοκαινουργια Voodoo Banshee του , και μου ελεγε παιζει ανετα σε 1024 , εγω που ειχα ΤΝΤ , του ελεγα ποσο ανετα..? γιατι εδω δε παιζεται το παιχνιδι... και με O/C στην ΤΝΤ , και του λεω να γραψει ενα timedemo ..κλπ. , ε με το που μου λεει απο το τηλεφωνο οτι εβγαλε 10-12κατι fps (δε θυμαμαι κιολας) , μου επεσε το τηλεφωνο απο τα γελια... εφαγε το δουλεμα της αρκουδας τοτε..

Link to comment
Share on other sites

Φιλε οταν εγω εδωσα 50.000 Δρχ τοτε για να καταλαβεις απο ποτε ασχολουμαι με τα pc για να αγορασω την VooDoo 3 3000 αν και θυμαμαι οτι το πρωτο pc το αγορασα το 1994 νομιζα οτι μπορω να εκφερω μια γνωμη παραπανω και πιο σωστη,αντι να κανω τον ειρωνα για το Quake εκτος και ειναι το πρωτο game που επαιξες ποτε σε pc. :hi:

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από MOS

Αυτο ομως δεν σημαινει οτι δεν μπορει να παιξει καποιος αυτα τα games !!

Και το cod4 και το crysis και το F.E.A.R. παιζουν μια χαρα....

Αυτο σημαινει οτι το data bus στα 128bit και τα shaders στα 32 αρκουν για το crysis και για το Assasin’s Creed που εκανα μια δοκιμη σε μια σελιδα στο ιντερνετ.....και δεν πρεπει να παω να παρω sony:P και καλα μια 8800GT για τα 3dmarkχχ....

Στο κατω κατω το παιδι το λεει ξεκαθαρα οτι θελει μια να παιζει crysis & cod4 και ΦΥΣΙΚΑ οχι στο full....

Αφηστε να εχει ενα λογο παραπανω καποιος που την εχει στην κατοχη του και παιζει αυτα τα games αλλα δεν καθετε να βλεπει τα reviews !!

Αν κάποιος είναι πλήρως ικανοποιημένος με την κάρτα αυτή, καλό στον εαυτό του κάνει. Δεν μπαίνει σε αγχώδεις διαδικασίες αναβάθμισης. Αυτό όμως δεν αναιρεί ότι η 8600GTS ήταν και είναι το χειρότερο value for money που υπάρχει αυτή τη στιγμή στην αγορά. Στην ίδια κατηγορία τιμής αλλά και χαμηλότερα υπάρχουν πολύ καλύτερα value for money.

Αρχική απάντηση από netlooney

για να καταλαβεις απο ποτε ασχολουμαι με τα pc

Μου θύμησες κάποιον που διαφήμιζε τα πτυχία του - σε... διπλανό forum - για να μας δείξει πόσο λάθος ήμασταν όλοι οι υπόλοιποι. Η πλάκα είναι ότι και αυτός ήταν ενθουσιασμένος με τις 8600 GT/GTS.

Link to comment
Share on other sites

Αν διαβαζες καλυτερα και πιο καθαρα θα εβλεπες οτι δεν βαζω μπροστα κανενα πτυχιο απλα λεω την γνωμη μου για κατι το οποιο εχω στα χερια μου και μεχρι στιγμης με καλυπτει.That's all ;)

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από MOS

Μπορεις να μου προτεινεις μερικα value of money ετσι για αν πιστω και εγω ????

Νομίζω ότι ήμουν ξεκάθαρος. Θεωρώ στα λεφτά της την 8600GTS ότι χειρότερο αυτή την στιγμή στην αγορά. Θα ήταν καλή κάρτα αν κόστιζε μέχρι 110€. Από εκεί και πέρα ο καθένας κάνει τις επιλογές του ή απλά υπεραμύνεται αυτών.

Link to comment
Share on other sites

Μου θύμησες κάποιον που διαφήμιζε τα πτυχία του - σε... διπλανό forum - για να μας δείξει πόσο λάθος ήμασταν όλοι οι υπόλοιποι. Η πλάκα είναι ότι και αυτός ήταν ενθουσιασμένος με τις 8600 GT/GTS.

μονο ο τσακ νορις δε χρειαζεται πτυχια...:whistling

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από netlooney [Σήμερα, στις 20:00]

Αν διαβαζες καλυτερα και πιο καθαρα θα εβλεπες οτι δεν βαζω μπροστα κανενα πτυχιο απλα λεω την γνωμη μου για κατι το οποιο εχω στα χερια μου και μεχρι στιγμης με καλυπτει.That's all ;)

Στο high μονο με core2 στα 4000 και 8800gtx ή gts 512 εστω και στα 1280χ1024.

Αν ανοιξεις το fraps θα δεις οτι το παιχνιδι ειναι unplayable.Το οτι σου τρεχει το game δε σημαινει οτι ειναι και playable.

Link to comment
Share on other sites

ΕΓΩ ΠΡΟΣ ΤΟ ΠΑΡΩΝ ΕΧΩ ΤΙΝ 8600GTS ΕΝΤΑΞΕΙ? ΑΥΤΟ ΔΕΝ ΣΗΜΑΙΝΕΙ ΟΤΙ ΔΕΝ ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΤΙΝ ΑΛΛΑΞΩ.ΑΛΛΑ ΕΠΕΙΔΗ ΜΕΧΡΙ ΣΤΙΓΜΗΣ ΜΕ ΚΑΛΥΠΤΕΙ ΔΕΝ ΣΥΝΤΡΕΧΕΙ ΛΟΓΟΣ ΝΑ ΚΑΝΩ ΑΝΑΒΑΘΜΙΣΗ ΟΤΑΝ Η ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΦΟΡΑ ΗΤΑΝ ΤΟΝ ΣΕΠΤΕΒΡΙΟ ΠΟΥ ΜΑΣ ΠΕΡΑΣΕ.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.