Jump to content



Αγορά Απάτη απο μέλος


messinios

Recommended Posts

να παραθέσω έναν τρόπο παραλαβής τω δεμάτων που σε διασφαλίζει απο τέτοια περιστατικά κ τν ανακάλυψα πριν απο λίγες μέρες.

Μπορείς πλυ απλά να μισθώσεις τον courier για να πάρει το προιόν σου.

Δλδ του δίνεις τ διεύθυνση και τα λεφτά που έχεις συμφωνήσει και πάει πέρνει το προιόν(αφου τσεκάρει αν είναι αυτό που θέλεις).

Έτσι ο πωλητής έχει στα χέρια του άμεσα τα λεφτά(χωρίς να περιμένει 15 μέρες όπως με τ αντικαταβολή) και εσύ είσαι ασφαλισμένος με την απόδειξη του courier πως στην περίπτωση που δν υπάρχει προιόν να πάρεις τα λεφτά σου πίσω.

Πολλοί μπορεί να το γνωρίζετε.Έγω το ανακάλυψα πρόσφατα όταν μου ζήτησαν να κάνω κατάθεση σε λογαριασμό και είπα όχι θα το κάνουμε με αυτόν τον τρόπο..

Link to comment
Share on other sites

δε θελω να σκεφτω την αντιδραση του courier οταν θα του λεω ελεγξε το προιον αν ειναι αυτο που θελω.

Ναι ειναι καρτα γραφικων αλλα κοιταξε πανω στην πλακετα κατω δεξια απο τον ασημενο πυκνωτη , εχει τριμερακι 500ohm?

:hehe:

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
Η δίκη αναβλήθηκε για τον Μάιο 2011.......δυστυχώς.

Οποιος θέλει παραπάνω απαντήσεις να στείλει pm.

lechuck...... δώσε κάτι να επικοινωνήσω μαζί σου.

Kαλησπέρα και πάλι,

σου έχω στείλει p.m , μπορείς να μου πεις αν το έχεις λάβει;

Eυχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Η δίκη αναβλήθηκε για τον Μάιο 2011.......δυστυχώς.

Οποιος θέλει παραπάνω απαντήσεις να στείλει pm.

lechuck...... δώσε κάτι να επικοινωνήσω μαζί σου.

ετσι απο περιεργεια,μπορεις να μου σκαναρεις οτι εγγραφα εχεις απο την δικη κ να μου τα στειλεις?εισαι ο μηνυτης?

Link to comment
Share on other sites

Όπως έχω πει και παραπάνω η δίκη έχει αναβληθεί για τον Μάιο του 2011.

Άρα δεν υπάρχει και κάτι νεότερο,απλά τότε ο "φίλος" δεν είχε εμφανιστεί και είχε φέρει δικηγόρο προφανώς για να πάρει μόνο ....αναβολή.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

ξεθαβω το θεμα γιατι βλεπω οτι συνεχιζει ο χρηστης georag να εξαπατα ατομα.

Πρόσφατες αγγελίες - Insomnia.gr

Τωρα εαν προκειται για "συνωνυμια", κατι αλλο ή δεν ξερω εγω τι δε το γνωριζω.

Το ειδα και ειπα να σας το ποσταρω.

Link to comment
Share on other sites

Διαβάστε να τραβάτε τα μαλλιά σας....!!!!!

Το παρακάτω το έγραψε στο γειτονικό Avsite forum ο Διαχειριστής.

Λοιπόν προς ενημέρωση όλων των μελών.

Διαβάστε να εκπλαγείτε.

Το μέλος silektis75 που έχει αποκλειστεί διά παντός από το AVSite για απάτη, κατάφερε και εξαπάτησε τρία μέλη μας, τον gmpout, τον SCORPIOS_X και τον Giorikas4383.

Δεν γνωρίζω αν υπάρχουν κι άλλοι.

Τα τρία μέλη έχουν επικοινωνήσει μαζί μου αλλά και μεταξύ τους και έχουν καταθέσει και μηνύσεις εναντίον του silektis 75.

Το μέλος Giorikas4383 είναι αστυνομικός και είναι από Αθήνα οπότε μπόρεσε να βρει το μέλος silektis75 του οποίου τα στοιχεία υπάρχουν από απόδειξη κατάθεσης σε τράπεζα.

Φυσικά του ζήτησε τα χρήματα πίσω και μαζί και τα χρήματα των άλλων δύο μελών.

Ο silektis75 του έκλεισε ραντεβού να επιστρέψει τα χρήματα.

Όμως πήγε και έκανε καταγγελία ότι τον εκβιάζει αστυνομικός!!

Το μέλος Giorikas4383 πήρε και τον συνάδελφό του (και κουμπάρο του νομίζω) μαζί για να πάνε και φυσικά συνελήφθησαν επ΄αυτοφόρω σαν εκβιαστές με τα χαρτονομίσματα να είναι προσημειωμένα.

Ο εισαγγελέας τους προφυλάκισε.

Η zougla.gr έχει ήδη θέμα εδώ

Όπως λέμε "εκεί που μας χρωστούσαν, μας πήραν και το βόδι"

Για άλλη μια φορά σας συνιστώ να προσέχετε με ποιον κάνετε συναλλαγή και φροντίστε να εξασφαλίσετε τα χρήματά σας.

Να προτιμάτε αντικαταβολή.

Για ότι νεώτερα έχουμε θα σας ενημερώσουμε από το παρόν θέμα.

Εννοείται ότι θα κάνουμε ότι μπορούμε για να βοηθήσουμε τους άδικα προφυλακισμένους αστυνομικούς.

Αν χρειαστεί θα πάμε και για κατάθεση καθώς η ιστορία είναι παλιά, δεν είναι χθεσινή.

Παραπέμπω και εδώ για να πάρετε μια γεύση.

σας δίνω και ακόμα ένα λινκ εκεί που λέει για το ρεπορτάζ zoygla.gr

Zougla online - Συνέλαβαν αστυνομικούς

πήγαν για μαλλί και βγήκαν κουρεμένοι......δεν έχω λόγια...ΤΟ ΚΑΘΑΡΜΑ ΡΕ! :fist:

  • Like 7
Link to comment
Share on other sites

Για σας και από εμένα.Διάβασα όλα όσα γράψει.

Θα μπορούσα να πώ πολλά για όλα αυτά αλλά δεν είναι του παρόντος.

Το σίγουρο είναι ότι.....Μετά Χριστό ...προφήτες. Μάλλον μιλάμε για το ίδιο άτομο διότι δρα με τον ίδιον τρόπο ακριβώς (πολύ θράσος) ή για σπείρα.

Όταν δίνεις τραπεζικό λογαριασμό στην ουσία δίνεις και το ονομ/μο σου και τα υπόλοιπα στοιχεία σου.

Το όνομα του γνωστού georarg που εγώ προσωπικά έχω κάνει μήνυση (αλλά έχει πάρει αναβολή) είναι Γεώργιος Αργ......

Εδώ βέβαια η δίωξη ηλεκτρονικού εγκλήματος δεν επενέβη ποτέ αν και είχα στείλει πολλά μηνύματα.

Τι μπορείτε να κάνετε;;;

Μήνυση κατά του συγκεκριμένου προσώπου ...αν ο τραπεζικός λογαριασμός σας βγάζει το ίδιο όνομα, αλλά ενημερώνοντας την αρμόδια αρχή ότι εκρεμεί εναντίων του δίκη στην Καλαμάτα και ότι έχει εντοπιστεί απο τις αρχές για να μην τον ψάχνουν άδικα και χάνουν χρόνο.

Αφού βρεθούμε και άλλοι που πιστεύουμε σε κάποιες αξίες είναι πιο εύκολο να τον τιμωρήσουμε κιόλας στην δίκη που θα γίνει στις 5 Μαϊου 2011 στην Καλαμάτα.ότι θέλετε για απορίες παρακαλώ πμ.

Ευχαριστώ για τον χρόνο σας και για τον χώρο σας.

  • Like 8
Link to comment
Share on other sites

Από Θεσσαλονίκη είχα πετύχει έναν που πουλούσε "20 αυθεντικά iPhone 4" με 350€ στο emarket και έβαζε την αγγελία κάθε λίγο και λιγάκι. Απαιτούσε μόνο κατάθεση στην τράπεζα, ούτε καν συνάντηση αν έμενες ένα στενό δίπλα του.

Η πλάκα είναι ότι είχε 10 μαύρα και 10 λευκά όπως έλεγε, ενώ λευκά δεν υπάρχουν :p

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.