Jump to content



Δείξτε την υδρόψυξη που φτιάξατε.


mariosalice

Recommended Posts

εχοντας βαρεθει να κρεμαω ψυγεια εξω απο τα κουτια ειπα να δοκιμασω να μπουνε ολα μεσα στο κουτι.

κουτι το corsair 500r

ψυγεια

black ice gt stealth 280

black ice gtx 240

alphacool nexxxos ut 60 full copper 120

μπλοκ koolance cpu 360 rev 1.1

αντλια mcp655 με Alphacool HF D5 TOP

δοχειο Magicool Tank MC-AGB250 Reservoir 250mm

σωληνες 13/10 3/8 mastercleer

υγρο Aqua Computer Double Protect Ultra Red

2h7gpxx.jpg

35li4uq.jpg

b4unfp.jpg

34t1ylv.jpg

30xfqk5.jpg

Έγινε επεξεργασία από absolom
Link to comment
Share on other sites

πολυ ωραιο φιλε μου να το χερεσε:mobile1:

thanks, ενταξει δεν ειναι τελειο εχει πολλες ατελειες , και ακομα κυνηγαω μια μπουρμπουληθρα που εχει μεινει μεσα στο κυκλωμα και δε θελει να βγει με τιποτα:sarcastic:

Link to comment
Share on other sites

thanks, ενταξει δεν ειναι τελειο εχει πολλες ατελειες , και ακομα κυνηγαω μια μπουρμπουληθρα που εχει μεινει μεσα στο κυκλωμα και δε θελει να βγει με τιποτα:sarcastic:

πιστευω με την θερμοκρασια σιγα σιγα θα φυγει και αυτη:D

Link to comment
Share on other sites

ειχα την ατυχια να εχω πολλους ανεμιστηρες αλλοι μπλε λεντ αλλοι κοκκινα λεντ και αλλους χωρις λεντ να κανουν πολλοι φασαρια ,και κανενας να μην κανει για ψυγειο οποτε διαλεξα τους πιο αθορυβους και ηταν αυτοι με τα μπλε ή τα κοκκινα λεντ ,μπλε ειχα στο προηγουμενο κουτι οποτε ειπα αυτη τη φορα να βαλω κοκκινο.

μπροστα στο gtx υπαρχουν 2

http://www.e-shop.gr/product?id=PER.807938

συνδεδεμενοι πανω στον fan controller του κουτιου

και στην οροφη 2

http://www.e-shop.gr/product?id=PER.804049

Έγινε επεξεργασία από absolom
Link to comment
Share on other sites

Εγω προσωπικα θα προτιμουσα ισως κατι πιο διακριτικο στους ανεμηστηρες (οσο αφορα τον φωτισμο τους)
αν δεν τα ειχα ήδη θα εβαζα λευκο σωληνα και λευκους ανεμιστηρες ,αυτοι που φαινονται τουλαχιστον
Link to comment
Share on other sites

ειχα την ατυχια να εχω πολλους ανεμιστηρες αλλοι μπλε λεντ αλλοι κοκκινα λεντ και αλλους χωρις λεντ να κανουν πολλοι φασαρια ,και κανενας να μην κανει για ψυγειο οποτε διαλεξα τους πιο αθορυβους και ηταν αυτοι με τα μπλε ή τα κοκκινα λεντ ,μπλε ειχα στο προηγουμενο κουτι οποτε ειπα αυτη τη φορα να βαλω κοκκινο.

μπροστα στο gtx υπαρχουν 2

SCYTHE SY1225SL12SH SLIP STREAM 120MM CASE FAN - -

συνδεδεμενοι πανω στον fan controller του κουτιου

και στην οροφη 2

SHARKOON CASE FAN 140MM POWER 1500RPM - -

Toυς scyte slip stream αθορυβους δεν τους λες αλλα εχουν τρελο airflow για ψυγειο ειναι τελειοι.

Παρολαυτα η κοστολογηση του e-shop ειναι αθλια,δεν λεω και πολλα γιατι μπορει να παρακολουθει...:p

Link to comment
Share on other sites

Toυς scyte slip stream αθορυβους δεν τους λες αλλα εχουν τρελο airflow για ψυγειο ειναι τελειοι.

Παρολαυτα η κοστολογηση του e-shop ειναι αθλια,δεν λεω και πολλα γιατι μπορει να παρακολουθει...:p

οχι απλως δεν ειναι αθορυβοι ωτοασπιδες θες σε full στροφες ,τους τρεχω ή σε χαμηλες ή μεσαιες στροφες υποφερτοι για τα δικα μου αυτια , και οι sharkoon 14ρηδες κανουν θορυβο. εχω ακουσει και χειροτερα ομως skythe ultra kaze 3000 , δεν υποφερονται ουτε σε χαμηλες στροφες.

τυχαια εβαλα το eshop απλα ηταν πιο ευκολο να βρω το λινκ αν και νομιζω απο κει τους εχω αγορασει:sarcastic:

Link to comment
Share on other sites

απο το να ποσταρεις κατι τωρα και μετα να ξανα ποσταρεις μετα απο 3 δευτερολεπτα

κανε επεξεργασια το μηνημα σου και συμπλήρωσε οτι θες να πεις

οκ δικιο εχεις:baby:

Link to comment
Share on other sites

Τι ξενέρα να υπάρχουν τόσο όμορφα μπλοκάκια και οι κάρτες να μπαίνουν έτσι στη μητρική που δε φαίνονται και αναγκάζεσαι να έχεις btx τη μητρική.Πράγμα που το κάνουν το μικρότερο ποσοστό των χρηστών.

Απορώ γιατί το έχουν κάνει αυτό!

Στην τελική είναι σχεδόν ανούσιο έτσι να βγάζουν όμορφες ψήκτρες και μπλοκ!

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.