Jump to content



Δείξτε την υδρόψυξη που φτιάξατε.


mariosalice

Recommended Posts

ψυγειο απο καλοριφερ??????? θα ηθελα να το δω αυτο :D

Ολος ο κοσμος τετοια χρησιμοποιουσε παλαιοτερα!

...Εμενα μου γιαλυσε το ψυγειο απο το αρκουδισιον :devil:

Δεν ειναι και οτι καλυτερο για w/c, δεν ειναι κυψελωτο και θα σου ριξει πολυ την ροη.

Link to comment
Share on other sites

@ProPitsiriko$

Μα αυτό που λες δεν θα είναι αλουμινένιο (και τεράστιο)?? Το δικό μου είναι το heater core που βρίσκεται μέσα στην καμπίνα των επιβατών και περνά από αυτό το ζεστό νερό για να ζεσταίνει τους επιβάτες το χειμώνα. Δεν χρειάζεται barbs, μια και έχει κολλημένους σωλήνες εξωτερικής διαμέτρου 17 χιλιοστών. Με το ζόρι τους πέρασα το λάστιχο κήπου εσωτερικής διαμέτρου 12 χιλιοστών. Θέλω και εγώ να επισυνάψω εικόνες εδώ. Πώς γίνεται;

Link to comment
Share on other sites

@unstoppable

Τι εννοείς κυψελωτό; Με την Swiftech μια χαρά ροή έχω. Στην είσοδό του χωρίζει τη ροή σε 6 χάλκινες λωρίδες που το διατρέχουν κατά μήκος στο μισό πλάτος και επιστρέφουν από το άλλο μισό πλάτος στο σωλήνα εξόδου. Πάντως για 15 ευρώ που το πήρα μια χαρά είναι. Για να καταλάβεις, είναι ακριβώς σαν το ThermoChill Radiator PA 120.2 που κάνει 79 ευρώ! Κάθε άποψη και πληροφορία δεκτή!

Έγινε επεξεργασία από PetrosD
Link to comment
Share on other sites

Σκεψεις εκανα...Δεν ειχα βαλθει ακομα να το κανω πραγματικοτητα...για αντλια...κατι πιο δυνατο δεν υπαρχει ? παντος αμα ειχαμε καλη αντλια θα ειχε εκανε καλη δουλεια ετσι δεν ειναι ?:...:

Εdit: Κωστα...Αρχοντας εισαι :p

Έγινε επεξεργασία από ProPitsiriko$
Link to comment
Share on other sites

Δεν παιδεύεσαι να κάνεις την αντλία να τραβήξει το νερό απο το μπετόνι που είναι πιο χαμηλά απο την αντλία;;;

αυτο ειναι προσωρινη λυση μεχρι να βρω τανκ

:innocent:

Link to comment
Share on other sites

Στο load.. Αλλα αυτο το temp ισχυει για stock clocks ή ελαφρυ o/c

Χθες που τον πηγα 412x9 μου βαρουσε 80ρια το PWM οταν το εσκιζα στο orthos.. :p

(Q6600 κι εδω)

λαλαλα

όταν στα έλεγα εγώ εσύ έλεγες σιγά.

ψυγειο απο καλοριφερ??????? θα ηθελα να το δω αυτο :D

Εμενα μου γιαλυσε το ψυγειο απο το αρκουδισιον :devil:

ford tranzit

120420063057ew.th.jpg

Έγινε επεξεργασία από D.J.AleXXX_gr
Link to comment
Share on other sites

Tελικα το project το τελειωσα. Να πω οτι πρωτη φορα στην ζωη μου κανω τοσα πολλα λαθοι στην υδροψυξη. Εχανα τουλαχιστον απο 4 σημεια νερο! Το τροφοδοτικο μου εκανε 2 φορες ΜΠΑΜ, η καρτα ηχου εγινε μουσκεμα, αλλα τελικα ολα παιζουν κομπλε και εν ωρα λειτουργιας ολα αυτα!

Το prozect τελειωσε τελικα και ολα ειναι μια χαρουλα!

Οπως καταλαβετε πηρα νεο κουτι το SHARKOON REBEL 12 VALUE SILVER απο το eshop στα 90 ευρω. 1)http://www.e-shop.gr/show_per.phtml?id=PER.804431

Το κουτι θεωρω οτι ειναι τρομερο αφου εχει τρελο χωρο διαθεσιμο και βαζεις πολλα ψυγεια μεσα. Εγω εβαλα μεσα 2 black ice gtx 2πλα , Ενα για τις καρτες και ενα για τον επεξεργαστη. Το ενα μπηκε ανετα μπροστα και το αλλο κατω στους δισκους εκει και ειναι κομπλε!

Σημερα θα ποσταρω και photo απο το ολο project! Ο ανεμιστηρας ο 25αρης που εχει στο πλαι κανει τρομερη δουλεια, ειναι και ησυχος! Παντως στα 90 ευρω που εχει το κουτι παιζει ΜΠΑΛΑ ΜΟΝΟ ΤΟΥ!

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.