Jump to content



AMD Radeon HD 3870 X2 (single PCB)


neuromancer

Recommended Posts

Αρχική απάντηση από neuromancer [28-01-2008 14:49]

Τι περιμένετε bench ρε παλληκάρια... Στο πρώτο post έχει link σε bench. Σχεδον top είναι η κάρτα (αλλά με 2 GPUs).

κλικάρετε στο link,

http://www.tomshardware.com/2008/01/28/ati_r680_the_rage_fury_maxx_2/

και αφού κατέβει η σελιδα βαλτε στο τελος print.html και θα πάρετε τα beches όλα σεντόνι.

Ναι καλα...... tomshardware...... εδώ αρχίζουμε να μην μπορουμε να βγάλουμε ουτε τον αρχικο μπουσουλα απο άλλα sites ... btw τα αποτελεσαματα του tomshardware διαφερουν τραγικά με πολλά άλλα sites.

Link to comment
Share on other sites

To Toms hardware το παρακολουθώ από τα γενοφάσκια του (1996) που είχε ενα server και το site ηταν στα Αγγλικα μόνο. Πλεον έχει καμμια 50ριά servers και βγαίνει σε 10 περιπου γλώσσες με >50εκατομυρια page views το μήνα. Η εντύπωση που έχω αποκομίσει είναι ότι δεν διστάζει να χώσει αν κάτι δεν είναι καλό.

Παρόλλα αυτά, έχω διακρίνει και μια συμπάθεια όλα αυτά τα χρόνια σε nVidia και AMD, περισσότερο με την έννοια ότι όταν έχουν κάτι πολύ καλό αυτές οι εταιρίες το προβάλλει λίγο παραπάνω απ'ότι το κάνει σε προϊόντα Intel/ATI. Βεβαια, μετά την εξαγορά της ΑΤΙ από AMD έχουν μπερδευτεί λίγο.... :) Δεν θα έλεγα όμως ότι δεν είναι αντικειμενικό (όπως και σε άλλα site, πρέπει να ξέρεις πώς να διαβάσεις αυτά που παρουσιάζονται). π.χ. τον τελευταίο καιρό το μόνο καλό που λέει για AMD είναι ότι έχει τίμια προϊόντα δηλ. οι επιδόσεις που παίρνεις για αυτό που πληρώνεις είναι άριστες. Τα benches που κάνει είναι συστηματικά πάντως και επιτρέπουν συγκρίσεις σε μεγάλο βάθος χρόνου, κάτι που σε άλλα site δεν έχω βρει.

Θα συμφωνήσω βέβαια με την άποψη που λέει ότι site με τέτοια επισκεψιμότητα είναι Νο1 στόχος για προώθηση προϊόντων. Θα είμαι ο τελευταίος που θα πω ότι δεν τα παίρνουν για να βγάλουν διάφορα προϊόντα "ζάχαρη". Βut, that's the web!!

Link to comment
Share on other sites

απο την αλλη ομως θυμαμαι την 2900 και σε xfire που την τεσταραν την ειχαν θαψει τοτε...οποτε δεν μπορω να καταλαβω προς τα που εχει κλιση πραγματικα...τελος παντων εγω θα τσιμπησω σημερα το κοκκινο τερατακι ετσι απο περιεργεια να δω πως παει ...περα των reviews που με μπερδεψαν

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.