Jump to content



Gigabyte P35 DS4


dubber

Recommended Posts

Έχει κανείς αυτό το MotherBoard? Προσπαθώ από χτες να περάσω Windows από διάφορα CD, XP, Vista, 32 και 64 Bit αλλά συνεχώς κάπου μου κολλάει.

Θερμοκρασίες ΟΚ

Bios updated.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 41
  • Created
  • Last Reply

Όλα καλά. Έχω περάσει 5-6 φορές και ΧΡ & Vista (32/64) και Ubuntu και παίζει ρολόι. Πέρασαν από τα χέρια μου 1.0, 1.1, 2.0 revisions και δεν είχα πρόβλημα.

Με ποιό bios είσαι? Μήπως έβαλες από λάθος revision? Είναι λίγο βλακεία με όλα αυτά :mad:

Link to comment
Share on other sites

Έχω 2 raid, ένα 0 με 2 80άρηδες κι ένα 5 με 4 320άρηδες. Όλα είναι πάνω στον Intel (μωβ νομίζω) και μάλιστα κατά λάθος η πρώτη συστοιχία είναι το 5άρι που έχω τα δεδομένα και η 2η το 0 που είναι το bootlable και παίζει χωρίς πρόβλημα.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από dubber

’ρα έχουμε διαφορετικό Revision. Εμένα έχει μόνο 2 μωβ, είναι revision 2.0

Να σΕ πω, μην παίζουμε με τα χρώματα :p

Στον intel τα έχω, ο άλλος είναι ένας JMicron κι έχει μόνο 2, ο intel (ICHR9) έχει 6 θέσεις.

Εdit: τώρα που είδα το site (http://www.gigabyte.com.tw/Products/ViewImage.aspx?ProductID=2624) στα πορτοκαλί τα έχω

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από dubber [Σήμερα, στις 14:28]

Κάτι μου λέει ότι τα Jmicron είναι Γ.Τ.Π.!

Αρκετο καιρο το λεω για αυτον τον μαμιμενο controler

http://www.thelab.gr/showthread.php?postid=563487#post563487

Μετα απο δυο περιπτωσεις με τον συγκεκριμενο controler (Msi,Gigabyte) προσπαθω

να τον αποφευγω. Οι πορτοκαλι ειναι του ICH9 οποτε σιγουρα αυτες να χρησιμοποιησεις,

αλλα δυστηχως για IDE παιρνη απο το JMicron. Αν τουλαχιστον ειχες sata drive θα

μπορουσες να ολοκληρωσεις την εγκατασταση χωρις προβληματα.

ΥΓ. Και το cdrom sata?

Link to comment
Share on other sites

P35C-DS3R εδώ......

Το κολλημα μου το ειχε κανει και εμενα μια φορα αλλα ηταν λογο του cd-rom...ισως φταιει το cd των windows ή το dvd-rw σου !!

Δοκιμασε να παρεις καποιο αλλο cd των windows.....

Και σε μενα οι raid στα μωβ ειναι....κανονικα πρεπει να τα βαλεις στα πορτοκαλι αν και δεν θα εχει προβλημα στα μωβ....

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.