Jump to content



Ποιο ηλεκτρονικο καταστημα....προτιματε ???


MOS

Ποιο ηλεκτρονικο καταστημα....προτιματε ???  

149 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

Λοιπον απο τοτε που εγινα μελος στο thelab.gr...εχω παρατηρησει οτι οταν καποιος κανει ενα post για να ζητησει καποια αποψη περι αγορας προιοντων οι περισσοτεροι προτρεχουν στα ηλεκτρονικα καταστηματα......

Αλλοι επιλεγουν e-shop τις περισσοτερες φορες που θα προτεινουν καποιο προιον...

Αλλοι παλι επιλεγουν το πλαισιο ισως μαλλον επειδη εχει καποια προιοντα που δεν εχει το e-shop αυτη την χρονικη στιγμη.....

Υπαρχουν ομως καταστημα που ισως να μην τα ξερει καποιος και ισως να ειναι ενα μειονεκτημα αυτου του poll....ομως σιγουρα υπαρχουν και ατομα τα οποια δεν προτεινουν καποια απο τα ηλεκτρονικα καταστηματα......

Σε αυτο το poll θα συμπεριληφθουν 5 ηλεκτρονικα καταστημα...απο τα οποια τα 3 ειναι αρκετα γνωστα ενω τα αλλα δυο δεν τα λες και φημησμενα :D......

Αλλοι εχουν παραπονα εξηπυρετησης,αλλοι παλι εχουν παραπονα στις επιστροφες προιοντων,αλλοι στην παραδοση,αλλοι στην τεχνικη υποστηριξη....

Φυσικα κανενα δεν ειναι τελειο....:whistling

Οποτε σε αυτο το Poll θελω να ψηφισετε αυτο το καταστημα το οποιο σας ειναι πιο αρεστο,γενικα......σε ολα αυτα που ανεφερα !!

Επισης ωφειλω να πω οτι αν το θεωρει καποιος moderator περιτο μπορει οποιαδηποτε στιγμη να το διαγραψει....

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 45
  • Created
  • Last Reply

αν και νομιζω οτι αυτη η δημοσκοπηση θα κανει το καθε εναν να αρχισει να λεει τον πονο του για το καθε καταστημα ψηφισα με πασα επιγνωση το e-shop και το plaisio.gr

ΚΑΝΕΝΑ απο τα δυο δεν με εχει απογοητευσει ποτε ως τωρα και θα συνεχισω να τα προτιμαω για οσο καιρο με εξυπηρετουν σωστα...

Link to comment
Share on other sites

νομιζω παντως οτι θα επρεπε να βαλεις και μερικα καταστηματα ακομα ακομα οπως τα hacshop,microland και msystems

Αnyway...

edit

Αρχική απάντηση από ea6gka

το καλυτερο ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΟ καταστημα ειναι το eshop. εχει tracking σε ειδοποιουν οταν φτασει , υπαρχει μια οργανωση. το πλαισιο ειναι buy & forget.

σε αυτο συμφωνω απολυτα...!

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από hayabusa [Σήμερα, στις 20:48]

νομιζω παντως οτι θα επρεπε να βαλεις και μερικα καταστηματα ακομα ακομα οπως τα hacshop,microland και msystems

Αnyway...

Το σκεφτηκα ρε φιλε αλλα λεω ασε καλυτερα....αφου ξερουμε προς τα που κινουνται οι περισσοτεροι !!

Link to comment
Share on other sites

εαν λεγοντας ποιο ηλεκτρονικο καταστημα προτιμαμε δινοντας βαρυτητα στην εννοια ηλεκτρονικο....τοτε ναι το e-shop.

εχει ολες τις λειτουργιες που πρεπει να διαθετει ενα οργανωμενο online καταστημα.

εαν μιλαμε για οτιδηποτε αλλο θα βαλω πρωτο το play247 και τελευταιο το e-shop....γιατι με οσα συμβαινουν εκει μεσα μονο καταστημα δεν το λες.

το plaisio δεν εχει tracking οπως ειπωθηκε παραπανω

το multirama site δεν ειμαι τοσο σιγουρος εαν ειναι site.....

για το hardshop δεν εχω αποψη.

Link to comment
Share on other sites

Και τα 2, ανάλογα το τι θέλω να πάρω. Κανένα παράπονο από κανένα εκτός από ένα ψιλομπάχαλο παλαιότερα με τις διαθεσιμότητες κάποιων προιόντων του Πλαισίου. Γενικά και τα 2 με έχουν ικανοποιήσει πάντως

Link to comment
Share on other sites

Στην αρχή κατάλαβα κατάστημα ηλεκτρονικών και έβαλα Πλαίσιο και Multirama. Μετά όταν συνειδητοποίησα ότι μίλαγε για online shop, τότε ξετσέκαρα το Multirama και τσέκαρα το e-shop. Το site του Multirama είναι αργο και δυσχρηστό.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από ea6gka [Σήμερα, στις 18:47]

το καλυτερο ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΟ καταστημα ειναι το eshop. εχει tracking σε ειδοποιουν οταν φτασει , υπαρχει μια οργανωση..

Σ'όλα τ'άλλα όμως..:whistling :whistling

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από astrolabos

Στην αρχή κατάλαβα κατάστημα ηλεκτρονικών και έβαλα Πλαίσιο και Multirama. Μετά όταν συνειδητοποίησα ότι μίλαγε για online shop, τότε ξετσέκαρα το Multirama και τσέκαρα το e-shop. Το site του Multirama είναι αργο και δυσχρηστό.

Ε αν το πάρουμε έτσι, για μένα έχει ως εξής:

Καλύτερο ONLINE το e-shop

Καλύτερο κατάστημα γενικά το Πλαίσιο

Link to comment
Share on other sites

Εγώ ψήφισα πλαίσιο και eshop.

Το eshop έχει πάντα ποικιλία και καλύτερες τιμές και είναι χαλαρά πιο οργανωμένο σαν ιστοσελίδα από το πλαίσιο. Πρέπει να παραλαμβάνω όμως τα δέματα από το κατάστημα τους και να τα κουβαλάω κιόλας (μετακόμισαν και μακριά από το σπίτι μου ρε γμτ :rant: ). Είναι όμως ταχύτατοι. Σε δύο το πολύ τρεις μέρες έχουν φέρει τα πάντα.

Το πλαίσιο πάλι πιο τσιμπημένες τιμές και φτωχότερο σε ποικιλία, αλλά μου φέρνει τα πάντα στην πόρτα. Το τελευταίο μετράει ιδιαίτερα πιστεύω, αν και όταν εμπλέκονται και οι μεταφορικές μέσα μπορεί να περιμένω και βδομάδα.

Αν και αν το καλοσκεφτείς με 3Ε παραπάνω το eshop στα φέρνει σπίτι αν δεν κάνω λάθος ισοσταθμιζεται κάπως η διαφορά τιμής.

Σαν την βόλτα βέβαια όπως είπε και ο junior δεν είναι τίποτα!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Με το συμπαθειο, αλλα αυτοι στο eshop πανε καλα???

Εκανα χτες μια παραγγελια στο eshop, αξιας 120 ευρω.Και ζητησα να μου παραδωθει στην ταδε διευθυνση, η οποια ειναι κοντα-περιπου 1 χιλιομετρο απο ενα μαγαζι τους.

Και πριν απο λιγο μου εστειλαν μηνυμα να περασω απο το κοντινο παραρτημα τους και να παρω το εξαρτημα....

Ρε ειναι καλα οι ανθρωποι????????????????????????????????????? :boxed:

:bye: :bye: :bye: :bye: :bye:

edit: η πλακα ειναι οτι στη σελιδα τους για την παρακολουθηση της παραγγελιας γραφουν:

"Η Παραγγελία σας έχει σταλεί στο Υπ/μα ******. από όπου μπορείτε να περάσετε για να την παραλάβετε. Το ποσό της αντικαταβολής είναι 118.96 ενώ δεν θα επιβαρυνθείτε με έξοδα αποστολής."

Οχι ρε παιδια, μη κανετε τετοια θυσια.. να σας δωσω κατι για τον κοπο σας

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.