Jump to content



Guild Wars 2


jimakos21

Recommended Posts

Επειδη παρατηρησα οτι δεν εχει γινει ακομα θεμα-συζητησεις για το coming soon GUILD WARS 2 . Ειπα να ανοιξω αυτο το θεματακι , να βαλουμε μεσα οτι χρησιμα links βρισκουμε και γενικοτερες πληροφοριες -συζητηση περι του guild wars 2.

Kατ'αρχας το guild wars 2 θα ειναι ενα game με γραφικα dx10.

Θα ειναι βασισμενο στα παλαιοτερα expansions του guild wars

@ Prophecies

@Factions

@Nightfall

@Eye of The North

@Bonus Pac.

Θα εχει jump οπως το World Of Warcraft.

Θα γινονται ολα βαση των νομων της φυσης..

Δλδ πας δεξια σε μια γεφυρα? Η γεφυρα θα γερνει δεξια.... και διαφορα αλλα..

xpxv4urhe2v6g35i8z9v.jpg

Εδω καποια previews

http://pc.gamespy.com/pc/guild-wars-2/784302p1.html

http://kotaku.com/gaming/feature/feature-guild-wars-2-gw-expansion-unveiled-244666.php

http://www.youtube.com/watch?v=bS-p4NqSz88

http://site.online-games.gr/content/view/807/50/

Yπαρχουν καποιες περιοχες στο EYE OF THE NORTH που εχουν γραφικα ομοια με του guild wars 2. Συγκεκριμενα ''Οι παίκτες ανά τον κόσμο έχουν ήδη ξεκινήσει να εξευρευνούν τις κορυφές του Shiver Peak Mountain, στο Guildwars Eye of the North, για να μπορέσουν να εξασφαλίσουν την ευφορία τους στο Guild Wars 2, το πλήρως ανανεωμένο sequel , στην βραβευμένη τριλογία Guild Wars.''

Στο vlox's falls και σε κατι αλλα ομορφα ποταμιακια υπαρχουν καπου γραφικα ΤΥΠΟΥ guild wars 2.

Σχολια, γνωμες και οτι preview και ενδιαφερον βρειτε..Ποσταρετε!

:T:

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Απο όσα (ελάχιστα) έχω διαβάσει, ακούγεται ως το πιο φερέλπιδο wow killer μέχρι τώρα. Έχω ακούσει πολλά για wow killers κλπ, και τα έχω αγνοήσει, αλλά αυτή τη φορά είναι δική μου σκέψη και τη στηρίζω ως εξής: Απ' όσα διάβασα (και ίσως διαβάσατε) απο τo/τα link, και απ' όσα βλέπω σε σχετικά με το guildwars forum, πιστεύω πως ακόμη κι αν το wow υπερτερεί σε ορισμένους τομείς (που αμφιβάλω), το παιχνίδι θα είναι no-fee. Οπότε πιστεύω πως αυτό θα είναι το wow killer που περιμένουμε. :)

Ενδιαφέρον παρουσιάζει και η ιδέα του boundless level cap. Δηλαδή οι χαρακτήρες να παίρνουν lvl επ' άπειρον. Θα έχει ενδιαφέρον να δούμε πως θα υλοποιούνταν κάτι τέτοιο... :)

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από geogeoland [Σήμερα, στις 23:04]

Ενδιαφέρον παρουσιάζει και η ιδέα του boundless level cap. Δηλαδή οι χαρακτήρες να παίρνουν lvl επ' άπειρον. Θα έχει ενδιαφέρον να δούμε πως θα υλοποιούνταν κάτι τέτοιο... :)

και απότι ξέρω θα μας δώσουν τα lvl που έχουμε πάρει μετά τα 20(σε αναλογικά με το εκείνο exp):D

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από eleozz

και απότι ξέρω θα μας δώσουν τα lvl που έχουμε πάρει μετά τα 20(σε αναλογικά με το εκείνο exp):D

?

Share the knowledge damnit! :):p:)

Πού θα μας τα δώσουν? Στο guildwars 1?

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από geogeoland

Απο όσα (ελάχιστα) έχω διαβάσει, ακούγεται ως το πιο φερέλπιδο wow killer μέχρι τώρα. Έχω ακούσει πολλά για wow killers κλπ, και τα έχω αγνοήσει, αλλά αυτή τη φορά είναι δική μου σκέψη και τη στηρίζω ως εξής: Απ' όσα διάβασα (και ίσως διαβάσατε) απο τo/τα link, και απ' όσα βλέπω σε σχετικά με το guildwars forum, πιστεύω πως ακόμη κι αν το wow υπερτερεί σε ορισμένους τομείς (που αμφιβάλω), το παιχνίδι θα είναι no-fee. Οπότε πιστεύω πως αυτό θα είναι το wow killer που περιμένουμε. :)

θα δανειστω το ( Wow Killer ).Κατα την γνωμη οπιος το συνδιασει το guild wars με wow επαιξε και εχασε .Εχει τελειως διαφορετικη νοοτροπια.απο την αλλη εαν εχεις προσεξει την αντιμετωπιση της εταιρειας με συνδομιτικα παιχνιδια θα καταλαβεις και της αποψεις που εχουνε.

Link to comment
Share on other sites

οποιος δεν εχει τα προηγουμενα campaigns θα μπορει να αγορασει και να παιξει το GW2 ; ειναι stand alone η ενα ακομα expansion

αν τελικα ειναι stand alone θα εχουν μειονεκτηματα οι παικτες που θα εχουν μονο αυτο και οχι τα προηγουμενα δηλαδη θα συνδεονται ολα μαζι με καποιο τροπο η οχι ;

προσωπικα εχω τερματισει ολα τα πακετα εκτος το Eye Of The North και σκοπευω να παω αμεσως στο GW2

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από nezos

θα δανειστω το ( Wow Killer ).Κατα την γνωμη οπιος το συνδιασει το guild wars με wow επαιξε και εχασε .Εχει τελειως διαφορετικη νοοτροπια.απο την αλλη εαν εχεις προσεξει την αντιμετωπιση της εταιρειας με συνδομιτικα παιχνιδια θα καταλαβεις και της αποψεις που εχουνε.

Ο όρος wow killer στην προκείμενη περίπτωση απο εμένα χρησιμοποιήθηκε καθαρά και μόνο για τη σφαίρα της επιτυχίας που πρόκειται να έχει το παιχνίδι. Γιατί ακριβώς, συμφωνώ απόλυτα μαζί σου σε όλα αυτά που λες. :)

Αρχική απάντηση από kom

οποιος δεν εχει τα προηγουμενα campaigns θα μπορει να αγορασει και να παιξει το GW2 ; ειναι stand alone η ενα ακομα expansion

αν τελικα ειναι stand alone θα εχουν μειονεκτηματα οι παικτες που θα εχουν μονο αυτο και οχι τα προηγουμενα δηλαδη θα συνδεονται ολα μαζι με καποιο τροπο η οχι ;

προσωπικα εχω τερματισει ολα τα πακετα εκτος το Eye Of The North και σκοπευω να παω αμεσως στο GW2

Το guildwars 2 θα είναι stand-alone, και θα παραμείνει μη-συνδρομητικό. Ουσιαστικά, όπως φαίνεται και στα άρθρα στα λινκ που έδωσε ο jim, και απο πράγματα που έχω διαβάσει απο δω κι απο κεί, το guildwars 2 δημιουργείται ουσιαστικά καθώς αποκομίσαν 2 χρόνια τώρα εμπειρία, σχόλια, παρακολούθησαν τις απαιτήσεις και τον τρόπο παιχνιδιού των παικτών και σχημάτισαν μια ιδέα για ενα κατα πολύ βελτιωμένο παιχνίδι, μια πολύ μεγάλη αλλαγή, που όμως δε θα μπορούσε να υλοποιηθεί στο παρόν παιχνίδι με κανένα patch και κανένα expansion, καθώς έπρεπε να αλλάξει απο τη ρίζα. Έτσι, δημιούργησαν το guildwars 2. Κάτι σαν... το 1 να ήταν beta testing, και το 2 να είναι το κανονικό. ΣΑΝ.

Τώρα...σχετικά με το άλλο...θα ήταν πιο σωστό να το σκεφτείς ως...όσοι έπαιζαν και στο 1, στο EN, θα έχουν ενα πλεονέκτημα, δεν θα έχουν οι άλλοι μειονέκτημα. Η διαφορά έγκειται στο οτι το πλεονέκτημα δεν θα είναι..ουσιαστικό και τόσο μεγάλο ώστε να δημιουργεί τρομερές διαφορές στο παιχνίδι. :) Τα παιχνίδια δε θα συνδέονται, η μόνη σύνδεση θα είναι μέσω του hall of monuments, όσο περισσότερα Monuments έχεις ξεκλειδώσει, και όσο περισσότερα items, τίτλους κλπ έχεις κάνει dedicate, σε τόσο περισσότερο bonus υλικό θα έχεις πρόσβαση στο guildwars 2. :)

Link to comment
Share on other sites

μαλιστα οχι και τιποτα το ιδιαιτερο δηλαδη αν ασχοληθεις και στο 2 τα ξεκλειδωνεις

αντε να ερθει να το παρουμε και αυτο γιατι με το tabula ξενερωσα ανεβασα χαρακτηρα στο 50 ( max lvl cap ) και μετα το 50 δεν εχει να ασχοληθεις με κατι

κανενα clan war κανενα crafting της πλακας και τιποτα αλλο

Link to comment
Share on other sites

Όχι, λογικά αυτά που θα ανοίγονται για τους "παλιούς" δε θα ξεκλειδώνονται για όσους ασχολούνται πρώτη φορά με το guildwars απο το 2. Αλλά όπως σου είπα, θα πρόκειται μάλλον για extra υλικό, και όχι κάτι ουσιαστικό...

Τώρα... λίγο :OT:, το tabula με συνδρομή είναι?

Link to comment
Share on other sites

’ντε να δούμε! Έτοιμος σχεδόν ήμουν να αρχίσω πάλι το GW, αλλά με βέπω αν πηγαίνω στο 2 κατευθείαν. Αν έρθει κιόλας κατά Απρίλιο μεριά που τελειώνει και η συνδρομή του wow, τζιτζί :cool: .

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από bezdim

’ντε να δούμε! Έτοιμος σχεδόν ήμουν να αρχίσω πάλι το GW, αλλά με βέπω αν πηγαίνω στο 2 κατευθείαν. Αν έρθει κιόλας κατά Απρίλιο μεριά που τελειώνει και η συνδρομή του wow, τζιτζί :cool: .

Απρίλιο φέτος? Χλωμό σε κόβω. Μακάρι, αλλά...

Σε βλέπω για 2 συνδρομούλες τουλάχιστον ακόμα. Zul Aman όσο προλαβαίνεις! :p

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

μιας και μάθαμε οτι το diablo 3 θα αργησει λιγο παραπανω

ας δουμε και προς αλλες κατευθυνσεις :innocent:

http://www.guildwars2.com/en/

When is Guild Wars 2 going to be released?

When it's finished. [COLOR="PaleGreen"](εχουν και χιουμορ)[/COLOR]
[U]Guild Wars 2 is the largest project ArenaNet® has ever undertaken[/U],
and we want to make sure we take the time to do it right.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Aion >? Απο οσα εχω ακούσει οι γνώμες διίστανται (σχετικα με το αν είναι καλο το Aion ) , νομίζω οτι το Guildwars δεν εχει καμια σχεση με το aion ... Αν εχεις παιξει ποτε Guildwars και αλλα MMo σίγουρα θα γνωρίζεις τις διαφορές .

Link to comment
Share on other sites

ναι.. εννοείτε το quildwars δεν είναι lvl up online game.. Μέχρι τα 20 πας και δεν αργείς και πολύ..

Είναι game με πολλά skillz και κυρίως πολλά quests, easy & hard mode , τεράστια maps και πολύ πολύ ψάξιμο

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

αρχισαν να βγαινουν ενα ενα τα professions

αν και ολοι ξερουμε πανω κατω ποια θα ειναι

κυριες και κυριοι ο elementalist

και 5 απο τα skill του

οι παλιοι θα τα γνωρίζουν

επισις combat articles

1.skills

2.weapons,professions and races

:jump1::jump1:

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.