Jump to content



Ποιο κουτι Full να παρω;


FANISTELROOY

Ποιο ειναι το καλυτερο κουτι απο αυτα;  

60 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

  • Replies 57
  • Created
  • Last Reply

Δεν ειχα σκοπο. Εξαλλου 250 επιπλεον ειναι εκτος προυπολογισμου. Απλα για να εχω μια ιδεα για το μελλον... Αλλωστε δεν εχω σκοπο για o/c αρχικα...

Link to comment
Share on other sites

Επιβεβαιωνω τα λογια του cpkoulis σχετικα με το προβλημα με τις μεγαλες ψυχτρες. Μου το ειπε ατομο που ειχε το κουτι V2100 και τωρα εχει το ΤJ-07.

Επεισης μου ειπε οτι το Lian Li ειναι ενα κλικ πιο στιβαρο αλλα το TJ-07 εχει καλυτερη ψυξη... Οποτε για να μην εχω προβληματα και χρειαζεται να κανω μοντες για να χωρεσει η ψυχτρα θα παω μαλλον για το Silverstone.

Link to comment
Share on other sites

Πηγα σημερα Στουρναρη για κατι δουλειες και ειπα να ριξω μια ματια και στα κουτια.

Το Lian-Li δεν το βρηκα, ελπιζω να το εχει στο Πλαισιο Tuning Store που θα παω αυριο.

Το TJ-07 το ειδα στα multirama extreme shop και μου φανηκε αρκετα καλο. Στιβαρη κατασκευη, ευρυχωρο και ομορφο.

Ειδα και stacker που απο φωτογραφιες δεν μου αρεσαν και τελικα ειναι αρκετα ωραια, οχι ολα ομως (βλ. nvidia edition και αλλα ομοια...).

Link to comment
Share on other sites

Αυτο ειναι mid ομως. Ωραιο το εχεις κανει παντως. Αληθεια αυτο πανω απο το power button που ειναι σαν διακοπτακια τι ειναι; και εκεινη η μπλε οθονουλα;

Link to comment
Share on other sites

η οθόνη είναι το τανκ μου, με μπλε φωτισμό απο μέσα :p

το power button είναι το μεγάλο ασημί κουμπί

ΤΟ ΚΑΚΟ του κουτιού είναι ότι ΔΕΝ έχει reset button.

του έβαλα εγώ ένα στο κάτω μέρος της πρόσοψης

φαντάσου ότι το full είναι τέρας μπροστά στο δικό μου

(δε θα το συνιστούσα εάν δεν χρειάζεται να βάλεις τόσους δίσκους ή δεύτερο τροφοδοτικό)

Link to comment
Share on other sites

Πηγα μια βολτα και απο το tuning store στη Ζαϊμη και ειδα και το Lian Li. Πρωτη ματια, επιβλητικο κουτι, τεραστιο φαινεται και ομορφο. Ανοιγωντας το η μια πλευρα ειναι καλυμενη με ενα ελαστικο υλικο (η ηχομονωση που λενε...).

Το κουτι ειναι χωρισμενο σε δυο μερη. Το κατω μερος ειναι για το τροφοδοτικο και δισκους και ο χωρος αυτος καλυπτει το 1/3 του κουτιου. Το υπολοιπο μερος, τα 2/3 δλδ, ειναι για ολα τα υπολοιπα. Αυτος βεβαια ο χωρος μου φανηκε καπως μικρος. Θα επρεπε να ειναι λιγο πιο μικρος ο κατω χωρος και ας παιρνει πχ 2 δισκους λιγοτερους και να ηταν λιγο πιο ανετο το πανω μερος. Οποτε δεν ειναι και τοσο τεραστιο οσο δειχνει εξωτερικα, εκτος βεβαια απ το κατω μερος που χωραει "απειρους" δισκους....

Αν ειχε το διαχωριστικο αυτο μια πατεντα ωστε να το ρυθμιζεις στο υψος που θελεις θα ηταν πολυ καλη φαση.

Ειχε και κατι περιεργα κολπα που δεν καταλαβαινα για τι ειναι, μιας και δεν εχω ασχοληθει με κουτια και πολυ πολυ γιατι το λαπτοπ μου δεν χρειαζεται τετοιο. Το αδερφακι του ομωςν θα χρειαστει....

Link to comment
Share on other sites

Οντως πολυ συμαντικα αυτα. Θα το κοιταξω κι αυτο.... Διαβασα ολα τα ποστς και υπαρχει μια δισαρεσκια για το βαρος του, οχι οτι εχω σκοπο να το μετακινω, απλα θελω να αναφερω οτι το Lian Li 2100 ειναι πραγματικα παναλαυρο...

Link to comment
Share on other sites

Εδω και δύο εβδομάδες είμαι μεταξύ των :

Lian li PC-P60 Armorsuit

Coolermaster Cosmos RC-1000

Τα σχόλιά μου για το θέμα είναι :

α) η ποιότητα του αλουμινίου και της κατασκευής συνολικά των Lian Li είναι απλά κορυφαία και δεν την έχω συναντήσει σε καμμία άλλη εταιρεία, φινίρισμα που θυμίζει έπιπλο άριστης ποιότητας.

β) το cosmos φαίνεται εντυπωσιακό κουτί με πολύ καλή διάταξη, όμως όντας κάτοχος stacker οφείλω να ομολογήσω οτι η ποιότητα του αλουμινίου και το δέσιμο της κατασκευής δεν φτάνει αυτά της lian li, δεν ξέρω αν στο cosmos έχει βελτιωθεί τόσο ώστε να με πείσει, θα το δώ απο κοντά και θα αποφασίσω.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.