Jump to content



ESHOP (άλλο ένα θέμα με παράπονα...)


bleo8onhs

Recommended Posts

και εγώ κανένα πρόβλημα δύο μήνες έχουν το μοντεμάκι μου...

μόντεμ που αγόρασα από αυτούς δεν έχω αλλά ρούτερ έχω ας είναι καλά ο ΟΤΕ...

το πήγα γιατί ότι και να έκανα δεν συγχρόνιζε σε 24άρα γραμμή, μου λένε είναι έτοιμο έλα να το πάρεις...

το βάζω πάνω, και για μαντέψτε... δεν άνοιγε καθόλου...

α ωραία λέω κάτσε να τους το ξαναπάω να δω τι θα μου πούνε...

ακόμα περιμένω...:TD:

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 65
  • Created
  • Last Reply

Ουτε εγω κανενα προβλημα απο το e-shop και μιλαμε για 5 χρονια συνεχομενης αγορας προιοντων (τουλαχιστον για μενα ) και τιποτα στραβα.....

Αλλα ρε παιδι μου υπαρχουν κατι στοκοι στα e-shop points που δημιουργουν την ασχημη εικονα του e-shop..

Link to comment
Share on other sites

εγω εχω κανει αιτηση για eshop visa εδω και 2.5 μηνες και δεν την εχω ακομα. δεν εχουν στειλει ακομα τα δικαιολογητικα στην τραπεζα. τραγικο ομως. εχω μιλησει απειρες φορες μαζι τους και ολο τα στελνουν. ακομα και να τα παω εγω προθυμοποιηθηκα ( μετα απο σχετικη προταση της τραπεζας) και μου ειπαν πως δεν γινεται ετσι

αν ουτε αυριο γινει τιποτα θα ανοιξω σχετικο θεμα με πληρης λεπτομερειες

δηλαδη ελεος μια βιζα να τους σκασεις λεφτα θες να βγαλεις και σου λενε οχι δε τα θελουμε

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν και όμως υπάρχει τρόπoς και για σωστό RMA, και για σωστό πιστωτικό ΑΚΟΜΑ και για επιστροφή χρημάτων απο το e-shop... Δεν θελει κόπο, θέλει τρόπο. Πρέπει να γινεις ΚΑΚΟΣ. Κακός στο σημείο να βρίσεις και να απειλήσεις με ξυλοδαρμο. Σε εμένα έπιασε. Επιστροφη χρημάτων εντος μιας ώρας και επιτόπου. Και ας γίνω και κακός και ας γίνω και οτι θέλει.

Για όποιον δεν γνωρίζει την περίπτωση:

http://www.thelab.gr/showthread.php?postid=656408#post656408

Link to comment
Share on other sites

Το δοκίμασα και δεν έπιασε (αν και θα έπρεπε γιατι ειχα δικιο)... αν ψάχνουν για Μ@λάκες ας πάνε αλλού να τους βρούν.

Καθίστε με το σεις και με το σας και το σταυρο στο χέρι και απορήστε γιατι σας έγραψαν στα παλαιοτέρα των υποδημάτων σας..

Και όσο το δέχεστε/δεχόμαστε τα ιδια και χειρότερα θα γίνουν...

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από jpavly [Χθες, στις 17:02]

Ίσως να ετοιμάζουν αρπαχτή και καμπάνα, who knows?

Ακριβώς το ίδιο σκεφτόμουνα και γω. Βασικά η μόνη λύση για μένα είναι να γνωρίσουμε κάποιον από το service για να μάθουμε επιτέλους τι "γραμμή" τους λένε να ακολουθούν από τα πάνω.

Α και όσοι ψωνίζουν Θεσσαλονίκη μεριά το αντίστοιχο του eshop ήταν μέχρι κάποιο διάστημα (δεν ξέρω αν κάτι άλλαξε) η infovet.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Georgesod [12-02-2008 04:23]

Ακριβώς το ίδιο σκεφτόμουνα και γω. Βασικά η μόνη λύση για μένα είναι να γνωρίσουμε κάποιον από το service για να μάθουμε επιτέλους τι "γραμμή" τους λένε να ακολουθούν από τα πάνω.

Α και όσοι ψωνίζουν Θεσσαλονίκη μεριά το αντίστοιχο του eshop ήταν μέχρι κάποιο διάστημα (δεν ξέρω αν κάτι άλλαξε) η infovet.

βρήκα την "γραμμή" που ακολουθεί το e-shop....

και να χάσουν 2-3...τι έγινε....

θα βρούνε άλλους και απ΄ότι φαινεται είναι πάρα πολλοί....

κέρδη e-shop

Link to comment
Share on other sites

OMG...αύξηση 700 χιλιαρικα μεσα σε ενα χρονο...:drool: :drool: :drool:

Τελικα εχω αρχισει να προβληματιζομαι παλι...Τελικα ειναι τοσο κακο το e-shop.gr ή μηπως αυτοι που φωναζουν ειναι σταγονα στον ωκεανο;

Link to comment
Share on other sites

εγω δεν ξερω πως ειχε τυχει και ειχα παρει για το συστημα ενος φιλου CPU,mobo & ram που κατα ενα παραξενο τροπο ηταν ok! Παντως με αυτα που ακουω τωρα δεν ξαναμπαινω ουτε στο site τους!!

Link to comment
Share on other sites

Απλα αυτοι που ψωνιζουν δεν ειναι μανιακοι με τα pc. Διαλεγουν το desktop αναλογα μα το χρώμα που έχει το χαλί του δωματίου. Δεν overclockάρουν, δεν πειραζουν, δεν χαλανε. Τωρα αν σου έχουν δώσει χαλασμενο προιον απο το κουτί, και δεν στο αλλαζουν...τι να πω... φτιαξτε ενα blog να λεει ο καθενας την ιστορια του μπας και το βγαλει στην φορα κανενα STAR και βαλουν μυαλο οι ανθρωποι.

Link to comment
Share on other sites

ρε Πανεα μηπως υπερβαλλεις λιγακι λεγοντας οτι:

"αυτοι που ψωνιζουν δεν ειναι μανιακοι με τα pc. Διαλεγουν το desktop αναλογα μα το χρώμα που έχει το χαλί του δωματίου. Δεν overclockάρουν, δεν πειραζουν, δεν χαλανε. "

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από hayabusa

OMG...αύξηση 700 χιλιαρικα μεσα σε ενα χρονο...:drool: :drool: :drool:

Εχμμμμ... Σε ένα μήνα είναι φίλε!!!

"Ενδεικτικό είναι ότι το οικονομικό έτος 2007 έκλεισε για το e-shop.gr στα 73 εκ. ευρώ έναντι 46 εκ. ευρώ το 2006, υπερβαίνοντας κατά πολύ τις προβλέψεις της διοίκησης της εταιρείας."

No comment... Και φαντάσου ότι τα 3/4 του thelab.gr δεν ψωνίζει όπως λέει. Που να ψώνιζε δλδ...

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από junior-21-

Και φαντάσου ότι τα 3/4 του thelab.gr δεν ψωνίζει όπως λέει. Που να ψώνιζε δλδ...

καλα, μην φανταζεσαι οτι αν ψωνιζαν 1500 ατομα παραπανω θα αλλαζε δραματικα κατι...το αποτελεσμα ειναι που μετραει (και ειναι εντυπωσιακοτατο !!! )

Link to comment
Share on other sites

το πλαισιο ομως και απαιτει κατάθεση σε τράπεζα και ειναι ποιο ακριβο απο το eshop και επισης ενω στο eshop στελνουν επαρχεία με 16%φπα, το πλαισιο με 19%.Ασε την ιστορια με τα used items του πλαισιου....

Αν και μια φορα ειχα ενα g7 που ειχε το double click problem και με τραβιξαν 2 μηνες. Το πηγα στο eshop εδω το στελνω με περνουν λενε δεν εχει τιποτα τους λεω να το ξαναδουν και τους εξηγώ το προβλημα παλι τπτ και το γυρνάνε πίσω, ε μερικες μερες μετα πηγα ο ιδιος στην αθηνα περασα σε ενα point στο χαλανδρι και μετα απο πολυ πριξιμο στον υπαληλο αφου λεγανε οτι δεν μπορουν να το δουν εκει το κρατησαν. Και 20 μερες μετα μου δώσανε πιστοτικο και μου ειπαν οτι γινεται να μου δωσουν και τα λευτα και ευτυχώς εδω στο point της μυτιλήνης μου τα δωσανε χωρις να με ταλαιπωρήσουν.

Παντος ο λογος που θεωρω οτι το eshop ειναι καλυτερο παρολο που μου εκανε το παραπανω ειναι οτι το eshop δεν περναει το κοστος του rma-service στην τιμη του προιοντος σε αντιθεση με το πλαισιο(ασχετο που εχει πολυ καλυτερο).

Βέβαια οντος θα μπορούσε αντι να δίνει λευτα για διαφημισεις να δινει λευτα για καλυτερο service.

Αλλα αφου δεν εχει πλαισιο στην μυτιληνη και δεν κερδιζεις απο το αμεσω rma γιατι να μην παρεις το ρισκο?

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.