Jump to content



Η ελπίδα πεθαίνει τελευταία....


dark221416003258

Recommended Posts

Αρχική απάντηση από KoMM [Σήμερα, στις 17:20]

Δηλαδή οι ληστές και οι βιαστές είναι μετανάστες μόνο;

Τέσπα, έχουμε ξεφύγει απ το θέμα.

μα καλά διαβάζεις τι γράφω??

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 123
  • Created
  • Last Reply

Τι να πω, αν πιστεύεις ότι οι μετανάστες κάνουν τις ληστείες και τους βιασμούς και οι δικοί μας είναι άγια παιδιά...

Αρχική απάντηση από dark22

μα καλά διαβάζεις τι γράφω??

Πέρα απ τα 3 edit ναι διαβάζω. Αναφέρεσαι ότι στην Κρήτη είναι ελεγχόμενη η κατάσταση ενώ στην Αθήνα όχι και γίνονται ληστείες βιασμοί κτλ. Δε θες να είσαι ρατσιστής, αλλά ανοίξανε τα σύνορα και μπήκανε όλοι οι εγκληματίες μέσα.

που θες να καταλήξεις ;

Link to comment
Share on other sites

Ρε φίλε, συντακτικό γνωρίζεις???

"Δεν φταίνε βέβαια αυτοί... αλλά τα ζώα που άνοιξαν τα σύνορα και έβαλαν μέσα όλους τους εγκληματίες!!!

Έχω φίλους από Αγγλία, Γερμανία, Τσεχία, Σλοβακία, Ρωσία, Σερβία, και πολλά άλλα μέρη...

Δεν θέλω να πω ότι δεν υπάρχουν και καλοί, υπάρχουν και μάλιστα πολλοί, το θέμα είναι τι γίνετε με τους υπόλοιπους..."

Edit: Τέσπα έχεις δίκιο έχουμε ξεφύγει από το θέμα...

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Dr.Paneas

Φιλοι μου, με ολο το σεβασμο που σας εχω ολους σας, οταν ενα θεμα δεν εχει να κανει με την Αθηνα, δεν σημαινει οτι ειναι λιγοτερο σημαντικο. Εκει χιονισε και μας πηραν τα αυτια στις ειδησεις. Πρωτευουσα ειστε, οχι και το κεντρο του κοσμου... Δεν λεω οτι ειναι το πιο σημαντικο θεμα, αλλα σιγουρα δεν ειναι για "πέταμα". Ας ηρεμισουν τα πνευματα και να παψουν τα flames. Και παλι σας λεω οτι αυτα τα λεω φιλικα με ολο τον σεβασμο που σας εχω:)

Με όλο το σεβασμό Πανέα, αυτή είναι Βόρεια αντίληψη. Αν θεωρείς ότι 5 εκατομμύρια κόσμος δε νοιάζεται για την Ελλάδα και θεωρεί την Αθήνα κέντρο του κόσμου, τότε κάνεις τεράστιο λάθος. Να κοιτάς το σύνολο και όχι τους 5-10 από το σύνολο. Μιας και δεν μπορείς να δεις το σύνολο, όταν κρίνεις, να κρίνεις αυτούς τους 5-10.

Link to comment
Share on other sites

Με δουλεύεις; Συνδέεις την είσοδο των μεταναστών με ληστείες και βιασμούς, λες και πριν δε γινόντουσαν. Λες και οι Έλληνες είναι τα καλύτερα παιδιά.

Με τους υπόλοιπους μετανάστες εγκληματίες, γίνεται ότι και με τους Έλληνες εγκληματίες. Μιας και είσαι από Κρήτη, τα παληκάρια που βγάζανε ναρκωτικά δε σε ενοχλούν;

Με αυτούς τους υπόλοιπους τι έγινε; ΤΙΠΟΤΑ. γιατί; γιατί είμαστε χαος, διεφθαρμένοι και βολεμένοι ως το κόκαλο, αλλά παρ όλα αυτά, για σενα είναι σημαντικότερο το όνομα των Σκοπίων απ το να φτιάξουμε το χαος που ζούμε.

Καταλαβαίνεις που θέλω να καταλήξω;....

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από gznp

Με όλο το σεβασμό Πανέα, αυτή είναι Βόρεια αντίληψη. Αν θεωρείς ότι 5 εκατομμύρια κόσμος δε νοιάζεται για την Ελλάδα και θεωρεί την Αθήνα κέντρο του κόσμου, τότε κάνεις τεράστιο λάθος. Να κοιτάς το σύνολο και όχι τους 5-10 από το σύνολο. Μιας και δεν μπορείς να δεις το σύνολο, όταν κρίνεις, να κρίνεις αυτούς τους 5-10.

Φαντάζομαι εννοεί το ΑΝΕΛΕΗΤΟ ΣΠΑΜ των καναλιών για τα χιόνα.Είναι απίστευτα ενοχλητικό. Απ την άλλη όμως είναι και 5 μυρια Αθήνα οπότε σου λέει πρέπει να ενημερωθεί ο κόσμος, χώρια αυτούς που ανεβοκατεβαίνουν για δουλειές κτλ...

Πόσα θέματα θα μπλέξουμε ακόμα;:)

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από deninho

εχμ. να εκφραζόμαστε κοσμιότερα κύριος...

.Απαγορεύονται δια ροπάλου οι συστάσεις των μελών του TheLab.gr προς άλλα μέλη σχετικά με την συμπεριφορά τους. Αρμόδιοι για το θέμα αυτό είναι αποκλειστικά οι Administrators/Moderators οι οποίοι έχουν και την ευθύνη να φροντίζουν για την εύρυθμη λειτουργία του forum. Εάν κάποιο μέλος αντιμετωπίζει πρόβλημα με κάποιο άλλο μέρος του forum τότε θα πρέπει να ενημερώσει με προσωπικό μήνυμα τους Administrators/Moderators. Το TheLab.gr δεν αποτελεί χώρο για την γέννηση και εκτόνωση αντιπαραθέσεων οι οποίες προκαλούν προβλήματα στην ομαλή λειτουργία της ηλεκτρονικής κοινότητας.

Link to comment
Share on other sites

Βρε παλικάρι μου, θέλεις να συζητήσουμε ή να έρθουμε σε εμφύλιο?

Καταλαβαίνω ότι στην αρχή του θέματος σε πρόσβαλα και σου ζητώ ειλικρινά συγνώμη... αλλά με την απάντηση που έδωσες με πίκρανες...

Βλέπω ότι σε ενδιαφέρει το θέμα όπως και πολλά άλλα που μαστίζουν αυτό τον πονεμένο τόπο...

τι λες λοιπόν θα κάνουμε χωριό???

Ποτέ δεν είπα ότι δεν έχουμε άλλα προβλήματα... εγώ απλά ανέφερα ένα θέμα και έχουν γίνει δέκα ποστ εντελώς αποσυντονιστικά και χωρίς λόγο...

Ποτέ επίσης δεν είπα ότι είναι μόνο εγκληματίες οι μετανάστες, είπα ότι στην αρχή που άνοιξαν τα σύνορα μπήκαν πολλοί εγκληματίες λόγω αδιαφορίας των τότε αρχών...

Μην βάζεις λοιπόν λόγια στο στόμα μου που δεν είπα...

’λλωστε εδώ που μεγάλωσα είναι τουριστική περιοχή και έχω μάθει να συμβιώνω με όλες τις φυλές...

για αυτό και έχω και τόσους φίλους που δεν είναι Έλληνες...

Ας επανέλθουμε όμως στο θέμα μας...

Link to comment
Share on other sites

Ε βρε δε τρέχει τίποτα. Μ αρέσουν αυτές οι συζητήσεις, απλά σε φόρουμ δεν μπορείς εύκολα να περάσεις σε ένα μήνυμα τον τόνο που θες και γίνονται παρεξηγήσεις. Απλά είμαι της λογικής να επικεντρωθούμε σε προβλήματα που έχουν άμεση σχέση με την καθημερινότητα εδώ και πολλά, πολλά χρόνια, παρά να "αναλωνόμαστε" σε ένα θέμα που ΔΕΝ έχουμε εμείς τον πρώτο λόγο.

Προσπαθώ να μη βάζω λόγια, αλλά όπως λες, μπήκαν εγκληματίες και τα σχετικά.Απ τη δικιά μας ανικανότητα έγιναν πολλά πράματα.Προσωπικά προτιμώ να διορθώσουμε αυτά πιο γρήγορα.

Ελπίζω να με καταλαβαίνεις. peace :flower: :flower:

Link to comment
Share on other sites

Κ για να σας επαναφερω, ο Νιμιτς κατεθεσε τελικη προταση κ αναμενουμε απαντηση σημερα καποια ωρα λογικα.

Μαλλον θα φαει ακυρο απο Ελλαδα κ οι "καλοι" Σκοπιανοι θα κανουν την καρδια τους πετρα (ταχαμ ταχαμ) κ θα την δεχτουν, ελπιζω να βγω ψευτης...

Link to comment
Share on other sites

και για να ξαναπω τη γνωμη μου με το σκοπιανο , θα επρεπε απο τη πρωτη στιγμη να τους αγκαλιασουμε αυτους τους ανθρωπους.

ας παρουμε ενα μαθημα απο τουρκους , στο κοσοβο οι τουρκοι απο σημερα κατεθεσαν προτασεις να στειλουν μπατσαρια και αυτοι , να δωσουν βιβλια για τη διδασκαλια των τουρκικων και να προσφερουν πασης φυσεως διευκολυνσης στο νεο κρατιδιο.

πρεπει να γινουμε εξωστρεφεις asap .

Link to comment
Share on other sites

στα σκοπια την εποχη μετα τον εμφυλιο εγκατασταθηκαν περι τους 150.000 ελληνες , κουμουνιστες ηττημενοι που τραπηκαν σε φυγη. τωρα ποσοι ειναι δε ξερω. Τουρκοι στο κοσοβο απο και ως που?

μην μπερδευεσαι , μουσουλμανος δεν σημαινει τουρκος

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από KoMM

.Απαγορεύονται δια ροπάλου οι συστάσεις των μελών του TheLab.gr προς άλλα μέλη σχετικά με την συμπεριφορά τους. Αρμόδιοι για το θέμα αυτό είναι αποκλειστικά οι Administrators/Moderators οι οποίοι έχουν και την ευθύνη να φροντίζουν για την εύρυθμη λειτουργία του forum. Εάν κάποιο μέλος αντιμετωπίζει πρόβλημα με κάποιο άλλο μέρος του forum τότε θα πρέπει να ενημερώσει με προσωπικό μήνυμα τους Administrators/Moderators. Το TheLab.gr δεν αποτελεί χώρο για την γέννηση και εκτόνωση αντιπαραθέσεων οι οποίες προκαλούν προβλήματα στην ομαλή λειτουργία της ηλεκτρονικής κοινότητας.

Παύλος κύκλος. Μόλις έκανες αυτό για το οποίο με "κατηγόρησες"..

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από cptkoulis

Θα αναφερω 2 πληροφοριες που εχω απο εγκυρες πηγες,απο 2 ανθρωπους διαβασμενους και 100% αξιοπιστους.

1.Τα βασανιστηρια που περναγε η τουρκικη μειονοτητα στην Κυπρο πριν το 74 ηταν ανευ προηγουμενου

2.Αν οι τουρκοι παραβιαζουν το FIR μας 10 φορες τη μερα,εμεις το παραβιαζουμε 20

Και κατι αλλο.Δεν ειμαστε Ελληνες.Νεοελληνες ειμαστε,μην τα μπερδευετε,εχουν μεγαλη διαφορα αυτα τα 2

BTW πιστευετε οτι ο μεσος τουρκος,σκοπιανος,αλβανος καθε πρωι που ξυπναει στιβει το μυαλο του να δει πως θα παρει η χωρα του ελληνικα εδαφη?Μηπως αυτοι εχουν ακομα μεγαλυτερα οικονομικοκοινωνικα προβληματα απο εμας και το μονο που τους απασχολει ειναι να γεμισει το τσουκαλι σημερα?

Ιμο το προβλημα δεν ειναι οι γειτονες μας αυτοι καθ'αυτοι,απλα ειναι ενα οχημα που εξυπηρετει καποια $υμφεροντα [/quote

1)H Τουρκοκυπριακή κοινότητα, μετά των αγώνα της ΕΟΚΑ Α' για την απελευθέρωση του νησιού από του’γγλους, στον οποίο απέφυγε έντεχνα να δώσει παρών, συμετείχε , ανάλογα με την πληθυσμιακ ή της αναλογίας και στην νέα κυβέρνηση, έχοντας πολύ περισσότερα δικαιώματα, τα οποία εξασκούσαν με καταχρηστικό τρόπο(βέτο) εξαναγκάζοντας το Μακάριο ήδη από το 1964-μόλις 4 χρόνια μετά τη Ζυρίχη- να ζητήσει αναθεώρηση 13 βασικών σημείων του Συντάγματος...Ένα απλό παράδειγμα βασανιστηρίων.

2)Το τουρκίκό FIR, εάν το δεις στο χάρτη που παραθέτω είναι τόσο περιορισμένο στο Αγιγαίο, που εάν το παραβιάσεις στην ουσία θα πετάς πάνω από Τουρκικό έδαφος. Μία χώρα με τέτοια προπαγάνδα, όπως η γείτονος, δεν θα έχανε ευκαιρία να το εκμεταλευτεί, ειδικά, αφού γίνεται όπως αναφέρεις σε τέτοιο βαθμό.

http://www.aeroclub-tsl.gr/files/athens_fir.jpg

Σχετικά με τα προβλήματα του μέσου Σκοπιανού, Τούρκου κλπ. δεν διαφωνώ, απλά τονίζω ότι τα εθνικά ζητήματα είναι ο εύκολος τρόπος αποπροσανατολισμού τους από αυτά της καθημερινότητας, κάτι που με περίσση ευκολία κάνουν οι κυβερνήσεις τους, ειδικά όταν δεν συναντούν σοβαρή αντίδραση από εμάς. Στην χώρα μας συμβαίνει το αντίθετο...

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από ea6gka

στα σκοπια την εποχη μετα τον εμφυλιο εγκατασταθηκαν περι τους 150.000 ελληνες , κουμουνιστες ηττημενοι που τραπηκαν σε φυγη. τωρα ποσοι ειναι δε ξερω. Τουρκοι στο κοσοβο απο και ως που?

μην μπερδευεσαι , μουσουλμανος δεν σημαινει τουρκος

Τωρα δεν εμεινε κανεις(νταξ λεμε τωρα...σιγουρα ελαχιστοι)!

Κ οχι δε μπερδευομαι, οντως ζουν Τουρκοι στο Κοσοβο αλλα κ στη ΠΓΔΜ.

Στο Κοσοβο ειναι η 2η μεγαλυτερη μειονοτητα μετα τους Σερβους κ ειναι Τουρκοι Τουρκοι, μιλαν Τουρκικα κτλ δλδ.

Eιναι περι το 1% δλδ ~20,000 κοσμος κ μειναν εκει μετα τους βαλκανικους του '12.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από cptkoulis [Σήμερα, στις 16:45]

Και κατι αλλο.Δεν ειμαστε Ελληνες.Νεοελληνες ειμαστε,μην τα μπερδευετε,εχουν μεγαλη διαφορα αυτα τα 2

Μόνο στον εαυτό σου να αναφέρεσαι, οι άλλοι μπορεί να έχουν διαφορετική άποψη από σένα.

Γνώρισα έναν μαύρο μηχανικό σε ρυμουλκό, γεννημένο εδώ από πατέρα έλληνα, που πίστευε ότι ήταν απόγονος των αρχαίων. Εάν αυτός το πιστεύει, εγώ ορκίζομε ότι λέει αλήθεια.

Αρχική απάντηση από cptkoulis [Σήμερα, στις 17:04]

Επισης,οταν εγω πηγαινα σχολειο ο Μ.Αλεξανδρος ηταν "μεγας στρατηλατης".Αργοτερα μετονομαστηκε σε "εκπολιτιστης".Με την ιδια λογικη,που ο Bush(πατηρ και υιος) εκπολιτιζουν το Ιρακ για ψυλλου πηδημα εδω και σχεδον 20 χρονια(εδιωξε τη χουντα του κακου Σανταμ,δεν ειναι και λιγο,βεβαια ισοπεδωσε τη χωρα και τους πηρε τα πετρελαια αλλα τους εκπολιτισε και με το παραπανω)

Καλό θα είναι να διαβάζουμε ιστορία πριν αρχίσουμε να συγκρίνουμε, και να εκφράζουμε άποψη.

Ξεκίνα με το πόσες εκστρατείες είχε κάνει η Περσική υπερδύναμη στην Ελλάδα πριν τον Αλέξανδρο, και με τι στόχο, και πόσες οι Ιρακινοί στην Αμερική πριν τον Bush.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Samael

Τωρα δεν εμεινε κανεις(νταξ λεμε τωρα...σιγουρα ελαχιστοι)!

Κ οχι δε μπερδευομαι, οντως ζουν Τουρκοι στο Κοσοβο αλλα κ στη ΠΓΔΜ.

Στο Κοσοβο ειναι η 2η μεγαλυτερη μειονοτητα μετα τους Σερβους κ ειναι Τουρκοι Τουρκοι, μιλαν Τουρκικα κτλ δλδ.

Eιναι περι το 1% δλδ ~20,000 κοσμος κ μειναν εκει μετα τους βαλκανικους του '12.

The new flag of Kosovo was made in Turkey, and brought to Kosovo yesterday by Turkish Airlines, learned the TDN.

Turkey contributed to the KFOR since its inception. In fact, the Turkish unit based in Prizren assumed command of the KFOR in the south since May. The presence of Turkish troops has given a sense of security to Kosovar Turks. But they will leave one day.

The Turkish community seems to enjoy relatively good relations with the Albanians. But it was not always the case especially in the recent past. Nowadays their first and foremost plight is to have Turkish accepted as the official language. They want back the rights they enjoyed under the 1974 constitution that recognizes Turkish as one of the three official languages in Kosovo.

http://www.hurriyet.com.tr/english/8256802.asp?gid=74&sz=83434

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.