Jump to content



Η ελπίδα πεθαίνει τελευταία....


dark221416003258

Recommended Posts

  • Replies 123
  • Created
  • Last Reply

τι να φοβάμαι... απλά ρωτάω για να δω που πήγες...

Χανιά έχουν το παράπονο γενικά λόγω του ότι δεν είναι το κεντρικό λιμάνι στην Κρήτη αυτοί αλλά το Ηράκλειο...

είναι φοβερά τοπικιστές... αυτό βέβαια δεν σημαίνει ότι δεν είναι καλά παιδιά απλά έχουν το κόλημα...

Link to comment
Share on other sites

Τελευταία νέα - Εξελίξεις...

Οι Σκοπιανοί δεν αποδέχονται καμία ονομασία...

Δεν τους ενδιαφέρει το Ελληνικό κεφάλαιο... ( η Ελλάδα είναι η πρώτη επενδυτική δύναμη στα Σκόπια)

τα θέλαμε και τα πάθαμε... (υπόψην ότι η ανεργεία ξεπερνάει το 50%)

Όταν είχε γίνει η συμφωνία να ονομαστούν σκόπια η τότε Ελληνική κυβέρνηση είχε δεσμευτεί να επιδοτήσει την μεταφορά επιχειρήσεων εκεί...

Ακούστε κύριε που φτάνει η ηλιθιότητα... σε μια χώρα που βγήκε από το πουθενά... μια χώρα που το 40% είναι καθαρόαιμοι αλβανοί και το υπόλοιπο ιμίαιμοι σλάβοι (σλαβομόγγολοι βασικά) οι οποίοι έχουν αναμιχθεί με τους αλβανούς...

εμείς τους ενισχύσαμε οικονομικά για να μην ονομαστούν μακεδονία!!!

πάμε παρακάτω...

Η αλβανοί ξεθάβουν το θέμα των τσάμιδων (Αλβανική μειωνότητα που βρισκόταν διάσπαρτοι στην ευρύτερη περιοχή της Ηπείρου, 15 με 20 χιλιάδες το 1920) προδότες της Ελλάδας που συμάχησαν με τους Γερμανούς και φυσικά σφαγιάστηκαν-εκδιώχθηκαν από την Ελλάδα σαν κοινοί γκεσταμπήτες...

και ζητούν να "επιστρέψουν" στον "τόπο" τους...

Οπότε τα μέτωπα είναι δύο...

Ένα από τα σκόπια, και ένα από την αλβανία...

εντελώς τυχαία χρονικά συμπίπτει με την μαφιόζικη διάσπαση του κοσόβου από την Σερβία...

Όλοι ξέρουμε τα ευγενικά αισθήματα που τρέφουν" οι "φίλοι" μας οι αμερικάνοι για τους Σέρβους...

Από ότι φαίνετε μάλλον μας αγαπάνε και εμάς τόσο...

Θυμάστε πριν από δυο χρονάκια που η Ελλάδα συμφώνησε με την Ρωσία να περάσει ο αγωγός του αερίου από την Ελλάδα???

’λλο τυχαίο γεγονός...

Να δούμε που θα μας βγάλει...

Υπόψην ότι οι αμερικανοί είδη ετοιμάζονται για τη δημιουργία βάσης μέσα στα σκόπια... (έχουν είδη στείλει στρατό)...

Επίσης να μην ξεχάσουμε ότι τα στρατεύματα μεταφέρονται με πλοία...

τα σκόπια δεν έχουν λιμάνι...

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από dark22

Είναι πραγματικά λυπηρό, σε μία χώρα με χιλιάδες χρόνια ιστορίας, η σημερινή νέα γενιά να έχει τόσο πολύ αποπροσανατολιστεί από την ταυτότητα της και να ασχολείτε περισσότερο με την καθημερινότητα παρά με μείζονα εθνικά θέματα...

Παλικάρια μου, που υπηρετήσατε την πατρίδα και ορκιστήκατε "μέχρι την τελευταία ρανίδα του αιματός σας" πιστεύω ότι θα πρέπει να σκεφτείτε λίγο περισσότερο ορισμένα πράγματα...

’ρα να υποθέσω ότι με την ιστορία δεν έχεις πολυ-ασχοληθεί ε?

Εκτός αν θεωρείς νέα γενιά αυτούς που ψήφιζαν το '20 και βγάλαν Τρικούπη αντί Βενιζέλο για να σταματήσει ο πόλεμος.

Αυτά που λες είναι μπούρδες, που τις λες βολεμένος στον καναπέ, και αφ'υψηλού, νομίζοντας ότι η εμπλοκή σε μια σύρραξη είναι όπως ήταν προ 50-100 ετών και ότι θα κερδίσουμε την Πόλη. Οι μισοί έλληνες σήμερα, με τη διεθνοποίηση που υπάρχει, θα φύγουν από την Ελλάδα, γιατί καλώς ή κακώς με το να βρίσκεσαι εδώ (και μόνο με το να βρίσκεσαι), χάνεις. Οι "πιέσεις" που λες, είναι κυρίως επίδειξης δύναμης, δηλαδή να δίνουμε περισσότερο από το ΑΕΠ να αγοράζουμε f-16-φόρο υποτέλειας σε ΗΠΑ. Προσωπικά διαφωνώ να πετάμε χρήματα σε F-16 με τόσα εσωτερικά προβλήματα.

Από όλα τα προβλήματα, αυτό που με ενοχλεί είναι το μεταναστευτικό, διότι έχουν κάνει την Ελλάδα και δη τις μεγάλες πόλεις (τα παραδοσιακά κέντρα τουλάχιστον) ακατάλληλα για Έλληνες. Σε αυτό δεν φταίει η μετανάστευση αλλά τα κριτήρια αυτής. Προφανώς όσο πιο αγράμματος είναι κάποιος μπορεί να μεταναστεύσει Ελλάδα. Οι σοβαρές χώρες Ευρώπης και η Αμερική εισάγουν εξειδικευμένο τεχνικό προσωπικό (Έλληνες, Ευρωπαίους, Ινδούς etc.) αλλά η Ελλάδα εισάγει πακιστανούς να πλένουν τζάμια στα φανάρια. Πραγματικά το να έρχεται κάποιος από το Πακιστάν στην μπανανία το θεωρώ απαράδεκτο, διότι θα μπορούσε να πάει σε μια πολύ κοντινότερη χώρα, και πλουσιότερη, για παράδειγμα την Ιαπωνία. Κι εγώ θέλω να βοηθάμε τις άλλες χώρες, αλλά αν οι μεγάλες δυνάμεις δεν αλλάξουν πολιτική, δεν χωράνε όλοι οι πικραμένοι (50 εκατομμύρια πακιστανοί και 200 εκατομμύρια εξ'’φρικής) στην Ελλάδα, πώς να το κάνουμε, είμαστε μικρή και πεπερασμένη χώρα.

Για την ενδοευρωπαϊκή μετανάστευση δεν το συζητώ, είναι θεμιτό και πιστεύω πολύ στην ευρωπαϊκή ένωση.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από sotiris [Σήμερα, στις 09:41]

.

Οι σοβαρές χώρες Ευρώπης και η Αμερική εισάγουν εξειδικευμένο τεχνικό προσωπικό (Έλληνες, Ευρωπαίους, Ινδούς etc.) αλλά η Ελλάδα εισάγει πακιστανούς να πλένουν τζάμια στα φανάρια. Πραγματικά το να έρχεται κάποιος από το Πακιστάν στην μπανανία το θεωρώ απαράδεκτο, διότι θα μπορούσε να πάει σε μια πολύ κοντινότερη χώρα, και πλουσιότερη, για παράδειγμα την Ιαπωνία.

δεν τα λες ολα ομως

κανεις ελληνας δεν προτιθεται να κανει την δουλεια του αλβανου-πακιστανου-ινδου-μογγολου με το μερακαματο αλβανου-πακιστανου-ινδου-μογγολου που εμεις τους δινουμε.

Μηπως να εισαγουμε και μεις indian αποφοιτους indian πληροφορικης για οικοδομη-τζαμια-κουβαλημα?

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από giorikas

δεν τα λες ολα ομως

κανεις ελληνας δεν προτιθεται να κανει την δουλεια του αλβανου-πακιστανου-ινδου-μογγολου με το μερακαματο αλβανου-πακιστανου-ινδου-μογγολου που εμεις τους δινουμε.

Μηπως να εισαγουμε και μεις indian αποφοιτους indian πληροφορικης για οικοδομη-τζαμια-κουβαλημα?

Δηλαδή θες να με πείσεις ότι όλη η Ευρώπη χτίστηκε με μετανάστες?

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από sotiris [Χθες, στις 20:43]

Δηλαδή θες να με πείσεις ότι όλη η Ευρώπη χτίστηκε με μετανάστες?

Υποθετω πως ως ενα βαθμο ναι,αν και βεβαια αναφερεσαι σε αλλη περιοδο. Απο οσο γνωριζω ενα μεγαλο ποσοστο του εργατικου δυναμικου της Γερμανιας ακομα και σημερα ειναι οικονομικοι μεταναστες(Ελληνες,τουρκοι κτλ...) οι οποιο σαν φθηνοτερη παραγωγικη δυναμη προτιμωνται.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από sotiris [25-02-2008 09:41]

Αυτά που λες είναι μπούρδες,

όταν αναφέρεσε σε εμένα απαιτώ σεβασμό...

δεν γνωριζόμαστε και από εχτές...

κατά τα άλλα άει πάγενε παιδάκι μου...

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Samael [26-02-2008 15:27]

Kανενας δε λεει οχι στους μεταναστες, αλλα αυτο επρεπε κ πρεπει να γινετε οργανωμενα...

Την καναν ηδη ξεφραγο αμπελι την Ελλαδα...

αυτό ακριβώς, οι μετανάστες σε οργανωμένες κοινωνίες πάντα οδηγούν σε οικονομική ανάπτυξη...

εδώ τα έχουμε κάνει μπάχαλο...

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από sotiris [25-02-2008 20:43]

Δηλαδή θες να με πείσεις ότι όλη η Ευρώπη χτίστηκε με μετανάστες?

χωρις να διαφωνω μαζι σου συνολικα,οπως δεν συμφωνω κ με τα λεγομενα του dark22 μπορω να πω ομως πως ναι,η Δυση (γαιτι οταν λες ευρωπη που ακριβως αναφερεσαι?) "χτιστηκε" απο τους μεταναστες.

Μετα τον 2ο Π.Π οι μεταναστες ηταν αυτοι που προσεφεραν το απαιτουμενο εργατικο δυναμικο που υπο αναπτυξη,εκεινη την περιοδο,Ευρωπη χρειαζοταν (βλεπε Γερμανια,Σκανδιναυια,Γαλλια) μετα κ απο την χρηματοδοτηση με το σχεδιο Marshal

Οσον αφορα τωρα τα περι πατριοτισμου,εγω θα παραθεσω ενα κομματι απο ενα αρθρο του Κ.τ.Ε (Κοσμος του Επενδυτη) της 23+24 / 2

"...Σιγουρα εδω που εχουν ερθει τα πραματα με το Μακεδονικο,οι λυσεις που προτινονται οσον αφορα το ονομα της γειτονος χωρας δεν ειναι ουτε οι καλυτερες ουτε οι επιθυμητες.Η Ιστορια και αμεσα η πολιτικη ιστορια (πραγματικοτητα) θα καταλογησει τις ευθυνες στους υπαιτιους.Ομως η χωρα πρεπει τωρα να λαβει αποφασεις.Και να τις λαβει με βαση τα αντικειμενικα δεδομενα και οχι τις επιθυμιες της.ΚΛαι αυτες,οι οποιες αποφασεις,να ληφθουν εχοντας ως γνωμονα τα συμφεροντα της πατριδας.Ο πατριωτισμος δεν ειναι γενικη και αφηρημενη εννοια.Δεν αναφερεται μονο στο παρελθον.Ειναι μια πολυ συγκεκριμενη πολιτικη,ιδεολογικη,οικονομικη και κοινωνικη πρακτικη που διαχειριζεται με επαρκεια,σε δεδομενες συνθηκες,τα συμφεροντα μιας χωρας.Δεν ειναι ρητορεια υπερ της ευκλεους παραδοσεως ενος εθνους ο πατριωτισμος.Μπορει να ειανι γραμμη αμυνας ενος ορισμενου παρελθοντος.Κυριαρχα,ομως,ειναι η σεδιασμενη εφοδος στι μελλον...

ειναι κατι που καταριπτει αυτη τη μυθοπλασια του πατριωτισμου και πως πατριωτης ειναι μονο οποιος λεει να παμε να μπουκαρουμε στα Σκοπια και να τα κανουμε ολα λιμπα....

Αρχική απάντηση από dark22 [21-02-2008 19:34]

Δυστυχώς η σημερινή αριστερά δεν έχει καμία σχέση με αυτό που ήταν όταν ξεκίνησε στην Ελλάδα...

Στον Β' Παγκόσμιο οι αριστεροί ήταν από τους γεναιότερους αγωνιστές και πατριώτες...

τώρα ένα μάζωμα, αντιεθνικιστών, αντικαπιταλιστών και γενικά αντί... ότι και να τους πεις αντίθετοι είναι... ένα μάτσο μπούρδες και τίποτα άλλο...

όσους αριστερούς έχω γνωρίσει από τη νέα γενιά ένα όνειρο έχουν να μπουν στο δημόσιο έτσι ώστε να πληρώνονται κιόλας για τις διαδηλώσεις που κάνουν...

Υπάρχει αρκετά μεγάλη αλίωση στην κοινωνία και όλα ξεκινούν από την παιδεία...

και εγώ προς την αριστερά γέρνω αλλά σε τέτοια θέματα δεν υπάρχει δεξιά και αριστερά... μόνο ευθεία...

Οσο για την υπεραπλουστευση της στασης της Αριστερας εν γενει,αυτος ο μηδενισμος στην αναγνωση της στασης της δεν απεχει και πολυ απο αυτο για τους οποιους την κατηγορεις.

Αριστερος δεν ειναι ο Αντι-κατι ουτε η αριστερα ειναι σημαδι αντι-εθνικισμου.

Εχει να κανει με την οπτικη γωνια που αναλυεις τα γεγονοτα πιστευω και στο που και σε ποιος κατανεμεις τις πραγματικες ευ8υνες.

Γιατι ολο αυτο το μπαχαλο αν το θελετε ειναι εν εν γενει αποτελεσμα της συνολικης πολιτικης της Αμερικης και της Ε.Ε. στα Βαλκανια αλλα και γενικοτερα στον υπολοιπο κοσμο.

Μεταφορα της κρισης απο το εσωτερικο σε περιφεριακα ζητημα,αποσταθεροποιηση της περιφεριας και δημιουργεια αναρχιας ετσι ωστε να μπορουν ευκολοτερα να κοντρολαρουν τις αντιδρασεις και να κρυβουν την πραγματικη πηγη του προβληματος που δεν ειναι αλλη απο την επιθεση του κεφαλαιου στους λαους,οι οποιοι στην τελικη ειναι οι μονοι που δεν φτενε σε τιποτε και ομως παρ'ολα αυτα ειναι αυτοι που παντοτε την πληρωνουν ;)

Link to comment
Share on other sites

Αγαπητέ Crazy,

καιρό έχουμε να τα πούμε... πολύ χαίρομαι που σε συναντώ εδώ...

Καλή είναι η ουδέτερη στάση, αλλά δεν φέρνει αποτελέσματα... ούτε στην σκέψη ούτε στην πράξη...

Οι μετανάστες φέρνουν οικονομική ανάπτυξη για ένα απλό λόγο...

Εγώ και εσύ, μέχρι να αρχίσουμε να παράγουμε έργο... το ελληνικό δημόσιο μας επιδοτεί για 25+ σε πολλές περιπτώσεις χρόνια... αυτό έχει ένα κόστος (παιδεία, υγεία, στρατός κλπ)...

Με του μετανάστες αυτό το κόστος μηδενίζετε... έτσι λοιπόν έχουμε ανθρώπους που βρίσκονται στην ποιο παραγωγική τους ηλικία και δεν έχουν κόστος για τη χώρα αλλά μόνο κέρδος... απλό και κατανοητό...

Αλλά όπως είπα αυτά συμβαίνουν σε οργανωμένες κοινωνίες και πολιτεύματα... ουτοποία? ίσως...

Τι να τον κάνω τον μετανάστη όταν μου τον κουβαλάει από τις φυλακές, ή είναι χούφταλο??

’χρηστος και για την αγορά αλλά και για το κράτος και κοινωνικό σύνολο...

Όσον αφορά την αριστερά, πες μου τώρα εσύ είσαι ευχαρηστημένος? Εγώ όχι, βάλανε το παιδάκι στο συν, κάλεσε τα κανάλια να το παίξει αγωνιστής του λαού και φυσικά είναι καταδικασμένος στο λαϊκισμό...

Να πάμε και στο ΚΚΕ, δυστυχώς είναι ποια ξεπερασμένο...

και αυτό φαίνετε από τα αποτελέσματα των εκλογών...

αραλίκι έξω από τα εργατικά κέντρα, ξεπεσμός δυστυχώς... με στεναχωρεί γιατί μόνο από εκεί υπάρχει μια ελπίδα να αλλάξουν κάποια πράγματα αλλά αυτή είναι η αλήθεια...

Μέχρι να αναλάβει εξουσία η Λιάνα... δεν τα βλέπω καλά τα πράγματα...

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από dohc16 [19-02-2008 19:10]

The new flag of Kosovo was made in Turkey, and brought to Kosovo yesterday by Turkish Airlines, learned the TDN.

[]

http://www.hurriyet.com.tr/english/8256802.asp?gid=74&sz=83434

The flag of the Republic of Kosovo was adopted by the Assembly of Kosovo following the unilateral declaration of independence from Serbia on 17 February 2008. The flag is partly the result of an international design competition, organized by the United Nations-backed provisional government, which attracted almost a thousand entries. The competition rules insisted that the final design must not use ethnic or national symbols or colour schemes in order to ensure that it represented all citizens of Kosovo.

http://en.wikipedia.org/wiki/Flag_of_Kosovo

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από dark22 [Σήμερα, στις 17:02]

Αγαπητέ Crazy,

καιρό έχουμε να τα πούμε... πολύ χαίρομαι που σε συναντώ εδώ...

Καλή είναι η ουδέτερη στάση, αλλά δεν φέρνει αποτελέσματα... ούτε στην σκέψη ούτε στην πράξη...

Οι μετανάστες φέρνουν οικονομική ανάπτυξη για ένα απλό λόγο...

Εγώ και εσύ, μέχρι να αρχίσουμε να παράγουμε έργο... το ελληνικό δημόσιο μας επιδοτεί για 25+ σε πολλές περιπτώσεις χρόνια... αυτό έχει ένα κόστος (παιδεία, υγεία, στρατός κλπ)...

Με του μετανάστες αυτό το κόστος μηδενίζετε... έτσι λοιπόν έχουμε ανθρώπους που βρίσκονται στην ποιο παραγωγική τους ηλικία και δεν έχουν κόστος για τη χώρα αλλά μόνο κέρδος... απλό και κατανοητό...

Αλλά όπως είπα αυτά συμβαίνουν σε οργανωμένες κοινωνίες και πολιτεύματα... ουτοποία? ίσως...

Τι να τον κάνω τον μετανάστη όταν μου τον κουβαλάει από τις φυλακές, ή είναι χούφταλο??

’χρηστος και για την αγορά αλλά και για το κράτος και κοινωνικό σύνολο...

Όσον αφορά την αριστερά, πες μου τώρα εσύ είσαι ευχαρηστημένος? Εγώ όχι, βάλανε το παιδάκι στο συν, κάλεσε τα κανάλια να το παίξει αγωνιστής του λαού και φυσικά είναι καταδικασμένος στο λαϊκισμό...

Να πάμε και στο ΚΚΕ, δυστυχώς είναι ποια ξεπερασμένο...

και αυτό φαίνετε από τα αποτελέσματα των εκλογών...

αραλίκι έξω από τα εργατικά κέντρα, ξεπεσμός δυστυχώς... με στεναχωρεί γιατί μόνο από εκεί υπάρχει μια ελπίδα να αλλάξουν κάποια πράγματα αλλά αυτή είναι η αλήθεια...

Μέχρι να αναλάβει εξουσία η Λιάνα... δεν τα βλέπω καλά τα πράγματα...

Ιδομενεα δεν εχω καθολου ουδετερη σταση στο ζητημα,απλα ο πατριωτισμος μου δεν περιοριζεται,δεν καθοριζεται και δεν αυτοπροσδιοριζεται με βαση καποια μεμονομενα γεγονοτα και το τι ειμαι διατεθειμενος να κανω επ'αυτου

Δεν θεωρω πως η εχουμε το πανω χερι στις διπλωματικες διαπραγματευσεις ουτως ωστε να κα8ορισουμε την επι8υμητη για μας ονομασια ουτε επισης πιστευω πως η Ελλαδα εχει την "δυναμη" να γινει αυτη ρυθμιστης των καταστασεων στον χωρο τον Βαλκανιων και οχι μονο.

Καλως η κακως η Ελλαδιτσα ειναι μια εξαρτημενη χωρα η οποια χoρευει στον ρυθμο που καθοριζουν ποτε η Ε.Ε και ποτε οι Η.Π.Α.

Κατα συνεπεια και με βαση τις συγκεκριμενες συνθηκες και τους υπαρχοντες συσχετισμους που υπαρχουν αυτην την στιγμη,για μενα προσωπικα,η καλυτερη λυση θα ηταν μια ονομασια της μορφης Νεα Μακεδονια,Ανω/Βορρεια Μακεδονια,κατι που εν παση περιπτωση να μην περιοριζεται στο Μακεδονια και μονο αλλα παραλληλα να χαρακτηριζει γεωγραφικα-κοινωνικα και το συγκεκριμενο κρατος.

Επισης σε καμια περιπτωση δεν θεωρω πως μια διπλη ονομασια (δλδ αλλιως να ονομαζεται σε διεθνες επιπεδο και αλλιως στο εσωτερικο) ειναι κατι που πρεπει να δεχτουμε,οπως δλδ ειναι και η προταση Νιμιτς.

Τα σκοπια στο εσωτερικο τους,οτι και να κανουμε εμεις και οποια ονομασια και να καθοριστει τελικα,θα αποκαλουνται Μακεδονια και οι ιδιοι Μακεδονες και ειναι κατι για το οποιο αντικειμενικα δεν μπορουμε να κανονουμε κατι (και Κουκου να ονομαστει το κρατος δλδ αυτοι μεταξυ τους παλι Μακεδονες 8α ονομαζονται.Οπως εξαλλου και εμεις αποκαλουμαστε Ελληνες και Ελλας/Ελλαδα,ενω στο εξωτερικο ειναι Greece/Greeks,aka Γρεκια/Γρεκοι.

Εκει που σαν χωρα πρεπει να δωσουμε σημασια ειναι το ονομα στις Διεθνεις και στις δημερεις σχεσεις της γειτονος και σε αυτο το ονομα απευθυνονται οι προτασεις που ανεφερα αρχικα για πιθανη ονομασια.

Οι προτασεις του Νιμιτς ειναι αστειες το λιγοτερο (Δημοκρατικη Δημοκρατια/Ανεξαρτητη Δημοκρατια/Νεα Δημοκρατια/Λαικη Δημοκρατια της Μακεδονιας),γιατι αυτο που μας αφορα δεν ειναι το πολιτευμα των Σκοπιων,ο προσδιορισμος πρεπει να ειναι στο ονομα Μακεδονια.

Οσο και να μην μου αρεσει προσωπικα που το ονομα Μακεδονια θα το χρησημοποιησουν εν τελει,πραγματικα,οπως ανεφερα και αρχικα τους λογους,δεν πιστευω πως μπορουμε να κανουμε και πολλα περισσοτερα απο το να περιορισουμε τις διαπραγματευσεις στην υπαρξη μιας και μονο εισημης ονομασιας,οχι διπλη ονομασια σε καμια περιπτωση.

Τωρα για το 8εμα των μεταναστων δεν υπαρχει λογος πιστευω να επεκταθουμε παραπανω γιατι βγαινουμε και εκτος θεματος.Εγω απλως ανεφερα μια αποψη στο πλαισιο της αναφορας που εγινε και απο αλλα παιδια στο ζητημα των μεταναστων.

Για τις θεσεις τις επισημης κοινοβουλευτικης αριστερας δεν μπορω να πω πως διαφωνω με την προσεγγηση σου,σιγουρα δεν ειμαι ευχαριστημενος αλλα δεν περιμενω και πολλα περισσοτερα μιας και σαν πολιτοι χωροι οι συγκεκριμενοι δεν με εκφραζουν.

Ενα ομως ξερω σιγουρα,πως η Λιανα (προφανως εννοεις την Κανελη ετσι?),σιγουρα δεν μπορει να κανει τη διαφορα και για αυτο ειμαι πεπεισμενος.

Καλη ειναι για να δημιουργει νταβαντουρι,αλλα πολιτικα-ιδεολογικα ειναι χειροτερη και απο νηπιο (δεν γινεται να εισαι χριστιανοκομμουνιστρια...ειναι φιλοσοφικα λαθος...).

Συνεπως θα σου συμβουλευα φιλικα να ψαξεις σε καποιο αλλο προσωπο να βρεις αυτον που ενδεχομενως να μπορεσει να κανει τη διαφορα ;)

Κατα τα λοιπα τα εσωκομματικα του ΣΥΝ και του ΚΚΕ δεν με απασχολουν και τοσο παρα μονο απο καθαρα πολιτικο ενδοιαφερον και μονο :T:

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από CrazyAnt [Σήμερα, στις 20:12]

Ενα ομως ξερω σιγουρα,πως η Λιανα (προφανως εννοεις την Κανελη ετσι?),σιγουρα δεν μπορει να κανει τη διαφορα και για αυτο ειμαι πεπεισμενος.

Καλη ειναι για να δημιουργει νταβαντουρι,αλλα πολιτικα-ιδεολογικα ειναι χειροτερη και απο νηπιο (δεν γινεται να εισαι χριστιανοκομμουνιστρια...ειναι φιλοσοφικα λαθος...).

Συνεπως θα σου συμβουλευα φιλικα να ψαξεις σε καποιο αλλο προσωπο να βρεις αυτον που ενδεχομενως να μπορεσει να κανει τη διαφορα ;)

παντως απο καποιες πολιτικες συζητησεις που εχω παρακολουθησει και συμμετειχε και η Κανελλη μου φανηκε ΠΟΛΥ διαβασμενη στον πολιτικο χωρο με αποψη που συνηθως επικρατουσε μεταξυ των συνομηλιτων και ποτε δεν την εχω ακουσει να δηλωνει χριστιανη(κατι που ,οπως ειπες, μαλλον θα ηταν ατοπο για μια κομμουνιστρια)

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από giorikas [Σήμερα, στις 21:04]

παντως απο καποιες πολιτικες συζητησεις που εχω παρακολουθησει και συμμετειχε και η Κανελλη μου φανηκε ΠΟΛΥ διαβασμενη στον πολιτικο χωρο με αποψη που συνηθως επικρατουσε μεταξυ των συνομηλιτων και ποτε δεν την εχω ακουσει να δηλωνει χριστιανη(κατι που ,οπως ειπες, μαλλον θα ηταν ατοπο για μια κομμουνιστρια)

Ακριβώς, και έχει άποψη, και έχει και τα κότσια να την υποστηρίξει... μαγκάκι, αυτοδημιούργητηκαι άλλα πολλά...

Όσον αφορά το κουμουνιστής και άθεος... αυτό είναι και μία άλλη βλακεία που επικρατεί στο χώρο...

ποιος τα βγάζει αυτά?? εντελώς λανθασμένη αντίληψη-ιδεολογία...

Σας πληροφορώ ότι από τα πρώην σοβιετικά κράτη οι άνθρωποι είναι πάρα πολύ θρήσκοι, πολύ περισσότερο από εμάς... και ειδικά οι ορθόδοξοι είναι με το παλαιό ημερολόγιο...

αλλά είμαστε και εντελώς offtopic... οπότε πάμε πάλι στα δικά μας...

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.