Jump to content



Η ελπίδα πεθαίνει τελευταία....


dark221416003258

Recommended Posts

παρακολουθοντας την συζητηση εχω να κανω μια σημιωση που νομιζω οτι ειναι ουσιαστικη..

αρκετοι ειπαν "εχουμε μεγαλυτερα προβληματα και πολυ σημαντικοτερα"

εγω λεω και νομιζω προυπωθηκε και περασε στο ντουκου..

δεν λεμε ρε παιδια να ξυπναμε και να κοιμομαστε με αυτο στο μυαλο..

αλλα οπως και να το δει κανεις ειναι ενα προβλημα...που απαιτει λυση.

Και ισως για μερικους αυτο να μην εχει καμια σημασια οπως και να λεγετε η γειτονικη χωρα..

εμενα παντως και νομιζω και πολλους αλλους με ενοχλει εντονα αυτη η πολιτικη που ακολουθειται..

αλλωστε νομιζω οτι το ονομα ειναι η κορυφη του παγοβουνου.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 123
  • Created
  • Last Reply

Παντοτε διαβαζω με ενδιαφερον τα κειμενα σου ΓιαγκΤ και μην παρεξηγεις τα λεγομενα μου,γραφω καλοπροαιρετα

Αρχική απάντηση από ΓιαγκΤ [Σήμερα, στις 21:07]

Μόνο στον εαυτό σου να αναφέρεσαι, οι άλλοι μπορεί να έχουν διαφορετική άποψη από σένα.

Γνώρισα έναν μαύρο μηχανικό σε ρυμουλκό, γεννημένο εδώ από πατέρα έλληνα, που πίστευε ότι ήταν απόγονος των αρχαίων. Εάν αυτός το πιστεύει, εγώ ορκίζομε ότι λέει αλήθεια.

Στην Ελλαδα ειμαστε,οτι δηλωσεις εισαι??

Κι εγω μπορει να λεω οτι ειμαι ο Schumacher στο δρομο ή ο Chuck Norris στο ξυλο αλλα αυτο δεν σημαινει οτι ειμαι και στην πραγματικοτητα.Τετοιες συμπεριφορες,οταν γινονται εντονες,καλο ειναι να παρακολουθουνται απο ψυχιατρο

Ετσι απο περιεργεια ανοιξτε 10 λεπτα την TV ,ολο και καποιον "ξεχωριστο" θα δειτε

Αρχική απάντηση από ΓιαγκΤ [Σήμερα, στις 21:07]

Καλό θα είναι να διαβάζουμε ιστορία πριν αρχίσουμε να συγκρίνουμε, και να εκφράζουμε άποψη.

Ξεκίνα με το πόσες εκστρατείες είχε κάνει η Περσική υπερδύναμη στην Ελλάδα πριν τον Αλέξανδρο, και με τι στόχο, και πόσες οι Ιρακινοί στην Αμερική πριν τον Bush.

Η ιστορια ως επιστημη για μενα εχει ενα μεγαλο μειονεκτημα.Παντοτε περνανε και καποια μηνυματα μεσα στην εξιστορηση των γεγονοτων συν οτι ωραιοποιει καποιες καταστασεις

Απο την μερια μας λοιπον,ο Μ.Αλεξανδρος ειχε τους λογους του να ξεκινησει τις εκστρατειες του,τι μπορει να γραφουν ομως τα βιβλια της αλλης πλευρας? ??Οτι ηρθε ενας πεφωτισμενος ηγετης να μας εκπολιτισει με τις επεκτατικες ιδεες του??Δεν το νομιζω

Ποτέ ελληνικα στρατευματα δεν εκαναν σφαγες και βαρβαροτητες?Παντα ειμασταν κυριοι με τους αντιπαλους μας?

Σε εμας εδω,μπορει να φαινεται αδικαιολογητος ο πολεμος στο Ιρακ,ειστε σιγουροι οτι οι Αμερικανοι εχουν την ιδια αποψη?Ειστε σιγουροι οτι μαθαινουν τι ακριβως γινεται ή μηπως "φιλτραρεται" η ενημερωση τους?Ειστε σιγουροι οτι το ονομα του G.W.Bush δεν θα γραφτει με χρυσα γραμματα στην (αμερικανικη)ιστορια για τον αδιακοπο αγωνα του κατα της τρομοκρατιας?Μην ξεχνατε οτι βρισκεται στη δευτερη θητεια του,δηλαδη ο αμερικανικος λαος του εδωσε πρασινο φως να συνεχισει το θεαρεστο εργο του

@dohc16

Το αποσπασμα που αναφερεις σχετικα με τους Τουρκοκυπριους μηπως ειναι απο ελληνοκυπριακες πηγες?Μηπως δεν ειναι αυτη ολη η αληθεια αλλα βρισκεται καπου στη μεση?

Και μιας και το φερε η κουβεντα,ειμαι ο μονος που εχει δει χαρτη του ανεξαρτητου κρατους της Κρητης?Κανεις αλλος δεν εχει ακουσει οτιδηποτε για το θεμα?

Τα κειμενα περιεχουν προσωπικες μου αποψεις.Αν προσβαλουν καποιο χρηστη ή κριθουν εριστικες απο τους υπευθυνους του forum παρακαλω να διαγραφουν αμεσα.Στοχος μου δεν ειναι να δημιουργησω αντιπαραθεσεις απλα να επισημανω και την αλλη πλευρα του νομισματος

Link to comment
Share on other sites

Kouli ο Bush ειναι αποδεδειγμενα ο ποιο αντιδημοφιλης προεδρος, σημερα το διαβασα παλι.

Κ το μονο σιγουρο ειναι οτι η αληθεια βρισκετε παντα στη μεση, σε ολα τα θεματα που θιξατε.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Samael

Σε αντιθεση η Σκοποιανοι διδασκουν στα παιδια τους οτι τωρα τα συνορα της χωρας τους θα επρεπε να ειναι οπως τα βλεπετε παραπανω.

Link please. Και link επίσημο, έτσι; Όχι του κάθε ΠΓΔΜιανού blogger που την έχει δει Ljakopoulozs. Τέτοιους έχουμε μπόλικους κι εμείς ;)

Αρχική απάντηση από Dr.Paneas

ΥΣ: Απαραδεκτοι οσοι δηλωνετε οτι το θεμα δεν ειναι σημαντικο. Αν θελετε μην σχολιαζετε, αλλα ειναι ντροπη να γραφουν ελληνες οτι δεν τους ενδιαφερει η Μακεδονια...

Αυτό με τα κριτήρια ποιου; Τα δικά σου;

Και γω σου λέω ότι αν δεν πέφτεις στο χώμα κάθε μέρα να φιλάς την Μακεδονία, δεν την αγαπάς αρκετά και θα έπρεπε να ντρέπεσαι.

Κάποιος άλλος μπορεί να σου πει κάτι ακόμα παραπάνω, ποιος καθορίζει τι είναι ντροπή και τι όχι;

Αμάν πια με αυτή την νεοελληνική νοοτροπία του "σας λέω τι είναι το σωστό, κάντε ό,τι σας λέω". Μπείτε όλοι στο eurovyzion.org και ψηφίστε όλοι το ελληνικό τραγούδι. Μπείτε εκεί και ψηφίστε το ελληνικό νόμισμα. Αν δεν κάνετε αυτό που σας λέω, θα έπρεπε να ντρέπεστε...

Αρχική απάντηση από cptkoulis

BTW πιστευετε οτι ο μεσος τουρκος,σκοπιανος,αλβανος καθε πρωι που ξυπναει στιβει το μυαλο του να δει πως θα παρει η χωρα του ελληνικα εδαφη?Μηπως αυτοι εχουν ακομα μεγαλυτερα οικονομικοκοινωνικα προβληματα απο εμας και το μονο που τους απασχολει ειναι να γεμισει το τσουκαλι σημερα?

Ιμο το προβλημα δεν ειναι οι γειτονες μας αυτοι καθ'αυτοι,απλα ειναι ενα οχημα που εξυπηρετει καποια $υμφεροντα

+1

Αρχική απάντηση από KoMM

Με δουλεύεις; Συνδέεις την είσοδο των μεταναστών με ληστείες και βιασμούς, λες και πριν δε γινόντουσαν. Λες και οι Έλληνες είναι τα καλύτερα παιδιά.

Με τους υπόλοιπους μετανάστες εγκληματίες, γίνεται ότι και με τους Έλληνες εγκληματίες. Μιας και είσαι από Κρήτη, τα παληκάρια που βγάζανε ναρκωτικά δε σε ενοχλούν;

Με αυτούς τους υπόλοιπους τι έγινε; ΤΙΠΟΤΑ. γιατί; γιατί είμαστε χαος, διεφθαρμένοι και βολεμένοι ως το κόκαλο, αλλά παρ όλα αυτά, για σενα είναι σημαντικότερο το όνομα των Σκοπίων απ το να φτιάξουμε το χαος που ζούμε.

Καταλαβαίνεις που θέλω να καταλήξω;....

++1

Αρχική απάντηση από Samael

Ναι αλλα εκει εχουν μερικες χιλιαδες Τουρκους ομως...στα Σκοπια ειναι καμια εκατοστη Ελληνες? :p

Τελικά η ημιμάθεια είναι χειρότερη της αμάθειας. Αν ήθελες να πληροφορηθείς πραγματικά, θα έβρισκες τις σωστές, αντικειμενικές πηγές και θα έκρινες μετά.

Εσύ "κάπου το άκουσες", αποφάσησες, καταδίκασες και βγήκες να μας πεις τι; Γεγονότα;

Έλεος ρε μαν...

Αρχική απάντηση από dark22

Λοιπόν καλά τα λόγια και οι φιλοσοφίες... αλλά...

θα κάνουμε τίποτα???

Έλα να πάρουμε τα άρματα, να πάρουμε την πόλη! Τι θες να κάνουμε;

Ας εκβιάσουμε τον υπόλοιπο πλανήτη που εδώ και χρόνια αποκαλεί την ΠΓΔΜ "Μακεδονία": αν δεν σταματήσετε να τους αποκαλείτε "Μακεδονία", θα σταματήσουμε να σας ψυχαγωγούμε με την τραγελαφική μας νεο-κουλτούρα!

Αρχική απάντηση από ΓιαγκΤ

Ξεκίνα με το πόσες εκστρατείες είχε κάνει η Περσική υπερδύναμη στην Ελλάδα πριν τον Αλέξανδρο, και με τι στόχο, και πόσες οι Ιρακινοί στην Αμερική πριν τον Bush.

Ε και; Αυτό τον κάνει ’γιο; Σε πόσο καλό πλαίσιο μπορείς να βάλεις έναν στρατηγό που έσφαξε ένα ολόκληρο χωριό, επειδή δεν απέδωσαν τιμές στην κηδεία του γκόμενού του;

Πες μου ότι είναι πολύ καλύτερος από κάτι Πέρσες που την είχανε δει Bush, αλλά άγιος όχι, δεν το δέχομαι, παρ'όλη την πλύση εγκεφάλου που μου κάνανε στο σχολείο...

Και τέλος, να υπενθυμίσω ότι Σκόπια = πόλη = πρωτεύουσα της ΠΓΔΜ (η χώρα).

Το να λες την ΠΓΔΜ "Σκόπια", είναι σα να λες την Ελλάδα "Αθήνα"...

Και Ελλάδα δεν είναι μόνο η Αθήνα, είναι και το Δουβλίνο ;)

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Chosen [Σήμερα, στις 04:57]

Ε και; Αυτό τον κάνει ’γιο; Σε πόσο καλό πλαίσιο μπορείς να βάλεις έναν στρατηγό που έσφαξε ένα ολόκληρο χωριό, επειδή δεν απέδωσαν τιμές στην κηδεία του γκόμενού του;

Πες μου ότι είναι πολύ καλύτερος από κάτι Πέρσες που την είχανε δει Bush, αλλά άγιος όχι, δεν το δέχομαι, παρ'όλη την πλύση εγκεφάλου που μου κάνανε στο σχολείο...

Αυτά δεν έχουν σχέση με αγιοσύνες , ούτε καν με πρόσωπα. Μην κοιτάς το δέντρο. Απλά οικονομικά μεγέθη είναι.

Όταν η Περσική υπερδύναμη κάνει τόσο σοβαρές επενδύσεις όπως είναι η εκστρατείες στην Ελλάδα για να τα κονομήσει χοντρά, αναγκάζει τους έλληνες να ξοδέψουν χρήμα και ανθρώπινο δυναμικό, για να μην χάσουν τα πάντα.

Λογική συνέχεια είναι, κάποια στιγμή αυτό το χρήμα να το πληρώσουν με τόκους και μάλιστα τοκογλυφικούς.

ΥΓ Όσο για το περιστατικό: αν πάθαινες κάτι εσύ ( χτύπα ξύλο), δεν θα δικαιολογούσες τον Φάνη αν έκαιγε το μισό Δουβλίνο σε παρόμοια περίπτωση; : P

Link to comment
Share on other sites

Χαρούλης:

http://www.harry-klynn.gr/klynngreek/index.php?option=content&task=blogcategory&id=37&Itemid=103

ηθικόν δίδαγμα: τα προβλήματα λύνονται έυκολα και το κυρίοτερο αθορυβα στο παρα πέντε. Στο και πέντε που βρισκόμαστε τώρα το μόνο που μπορουμε να κάνουμε είναι να κραυγάζουμε, να απειλούμε θεούς και δαίμονες, άντε και να κάνουμε και κανένα συλλαλητήριο μπάς κα ιθυμηθούμε τα παλιά, και κάτσει και ΠΣΚΔ αργία....

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Chosen

Link please. Και link επίσημο, έτσι; Όχι του κάθε ΠΓΔΜιανού blogger που την έχει δει Ljakopoulozs. Τέτοιους έχουμε μπόλικους κι εμείς ;)

Καλα κανεις κ αμφισβητεις, πιο επισημο απο ντοκιμαντερ του Τσιμα? Εκει τα ειδα 99,9%(0,,1% να ειναι στο ντοκιμαντερ της Καρχιλακη αλλα τα εχω δωσει σε αλλους να τα δουν τα dvd οπωτε δε μπορω αυτη τη στιγμη να κανω τον ελενχο) κ εφριξα...

Έρευνα (Τσίμας) - Ιστορία 13/03/2007 ειναι το ονομα του torrent.

Αρχική απάντηση από Chosen

Τελικά η ημιμάθεια είναι χειρότερη της αμάθειας. Αν ήθελες να πληροφορηθείς πραγματικά, θα έβρισκες τις σωστές, αντικειμενικές πηγές και θα έκρινες μετά.

Εσύ "κάπου το άκουσες", αποφάσησες, καταδίκασες και βγήκες να μας πεις τι; Γεγονότα;

Έλεος ρε μαν...

Tωρα αυτο γιατι το πες κ με στεναχωρεσες? Με εχεις για παπαρολογο?Aλλα αφου μονο με λινκ πρεπει να μιλαμε, παρτα(τα λινκ για...):

Οι Τουρκοι στο Κοσοβο-->"According to the Kosovo in Figures 2005 Survey of the Statistical Office of Kosovo, Kosovo's total population is estimated between 1.9 and 2.2 million in the following ethnic proportions:

* 92% Albanians

* 4% Serbs

* 2% Bosniaks and Gorans

* 1% Roma

* 1% Turks "

http://en.wikipedia.org/wiki/Kosovo

Οι Τουρκοι στη ΠΓΔΜ-->"Smaller ethnic minorities include Turks (77,959 or 3.85%)," http://en.wikipedia.org/wiki/Republic_of_Macedonia

Δεν υπαρχει επισημο Ελληνικο στοιχειο στη ΠΓΔΜ, αν εχεις βρει κατι αλλο ανοιξε μας τα ματια.

Αν δε σου κανουν τα Wikολινκια πες να ψαξω για αλλα, αν κ δε νομιζω να τιθεται θεμα αξιοποιστιας σε τετοια απλα θεματα...

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Dr.Paneas

ΥΣ: Απαραδεκτοι οσοι δηλωνετε οτι το θεμα δεν ειναι σημαντικο. Αν θελετε μην σχολιαζετε, αλλα ειναι ντροπη να γραφουν ελληνες οτι δεν τους ενδιαφερει η Μακεδονια...

Αυτό με τα κριτήρια ποιου; Τα δικά σου;

Και γω σου λέω ότι αν δεν πέφτεις στο χώμα κάθε μέρα να φιλάς την Μακεδονία, δεν την αγαπάς αρκετά και θα έπρεπε να ντρέπεσαι.

Κάποιος άλλος μπορεί να σου πει κάτι ακόμα παραπάνω, ποιος καθορίζει τι είναι ντροπή και τι όχι;

Αμάν πια με αυτή την νεοελληνική νοοτροπία του "σας λέω τι είναι το σωστό, κάντε ό,τι σας λέω". Μπείτε όλοι στο eurovyzion.org και ψηφίστε όλοι το ελληνικό τραγούδι. Μπείτε εκεί και ψηφίστε το ελληνικό νόμισμα. Αν δεν κάνετε αυτό που σας λέω, θα έπρεπε να ντρέπεστε...

Ναι με τα δικα μου εννοειται, την προσωπικη που αποψη γραφω αλλωστε. Εχω μεγαλωσει ως Μακεδονας και μου εχουν περασει καποια πραγματα στο υποσυνειδητο. Οπως ειπα και πιο πανω, δεν το λεω με κακια ή κακη προθεση. Απλα μου κακοφανηκε, που καποιοι πεταχτηκαν στα αρχικα ποστ και υποβαθμισαν το ζητημα. Τιποτα λιγοτερο τίποτα περισσοτερο, απλα μου κακοφανηκε και ηθελα να το πω. :hug:

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από cptkoulis

@dohc16

Το αποσπασμα που αναφερεις σχετικα με τους Τουρκοκυπριους μηπως ειναι απο ελληνοκυπριακες πηγες?Μηπως δεν ειναι αυτη ολη η αληθεια αλλα βρισκεται καπου στη μεση?

Και μιας και το φερε η κουβεντα,ειμαι ο μονος που εχει δει χαρτη του ανεξαρτητου κρατους της Κρητης?Κανεις αλλος δεν εχει ακουσει οτιδηποτε για το θεμα?

Τα κειμενα περιεχουν προσωπικες μου αποψεις.Αν προσβαλουν καποιο χρηστη ή κριθουν εριστικες απο τους υπευθυνους του forum παρακαλω να διαγραφουν αμεσα.Στοχος μου δεν ειναι να δημιουργησω αντιπαραθεσεις απλα να επισημανω και την αλλη πλευρα του νομισματος

Θα μπορούσα να πω ότι είναι από την Ιστορία του Ελληνικού Έθνους, της Ακαδημίας Αθηνών, αλλά όχι είναι από το βιβλίου του πολύ γνωστού τούρκου δημοσιογράφου Μεχμέτ Αλί Μπιράντ με τίτλο "Παζαρέματα", την περίοδο που ο συγκεκριμένος ήταν στη δυσμένεια του καθεστώτος της γείτονος.

Link to comment
Share on other sites

Να φτιάξουμε μια επιστολή που να ζητάμε από τους αρμόδιους ενεργητικότητα και αποτελέσματα επί του θέματος, να την υπογράψουμε, και να την στείλουμε...

όσο περισσότεροι τόσο το καλύτερο...

Πρέπει να τους δείξουμε ότι ο κόσμος ενδιαφέρετε...

Όσον αφορά τα άρματα... ας δώσουν το σύνθημα και εγώ είμαι μέσα...

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από dark22 [19-02-2008 10:38]

και για του λόγου το αληθές...

map_of_macedonia.jpg

Δυστυχώς φίλε Dark αρκετοί εδώ στην Ελλάδα έχουν διαβρωμένο εγκέφαλο από την προπαγάνδα αριστερο-προοδευτικο-κουλτουριάρηδων που παίζουν το αποεθνικοποιητικό παιχνίδι ξένων, ανθελληνικών κέντρων όπως τα ιδρύματα του μεγιστάνα Soros στα Βαλκάνια και αλλού.

Ο ίδιος ο Soros στην ιστοσελίδα του λέει πως πρέπει να εργαστούμε για την ομαλή ένταξη των μειονοτήτων στα κράτη μέλη της Ε.Ε. Γιατί άραγε τον ενδιαφέρουν οι πολυπολιτισμικές κοινωνίες; Είναι πονόψυχος όπως το γνωστό "αριστερο" "φιλάνθρωπο" κόμμα στην Ελλάδα που στήριξε όλη του την εκστρατεία στα δικαιώματα των αδικημένων λαθρομεταναστών και το περιβάλλον(και για τα εθνικά μόκο); Ή μήπως θέλει την κατα βούληση πρόκληση αποσταθεροποιήσεων στον ευρωπαϊκό χώρο για να παρεμβαίνουν στη συνέχεια ως διαιτητές οι ΗΠΑ και την ύπαρξη υποταγμένων κρατιδίων στα σύνορα(και πάνω στους αγωγούς) με τη Ρωσία για να της δημιουργούν διαρκώς προβλήματα και να είναι αυτοί ες αεί τύρρανοι όλων;

Γιατί οι Έλληνες πρέπει να είναι αλτρουιστές και ειρηνιστές σε έναν κόσμο που όλοι κοιτάνε πως θα σε φάνε για να βελτιώσουν αυτοί τη θέση τους(βλέπε χάρτη πάνω); Αυτό οι κουλτουριαραίοι δεν μπόρεσαν να μου το εξηγήσουν.

Το αποκορύφωμα της σοφίας της αριστερο-πονοψυχιάρικιας νομενκλατούρας, που καίγεται για τα προβλήματα της καθημερινότητας τάχα μου και τους μετανάστες, ήταν η κριτική του Λάκη Λαζόπουλου στον τέως πρόεδρο της Κυπριακής δημοκρατίας. Τον χαρακτήρησε λίγο πολύ εθνικιστή, που δεν μπορεί να αντιληφθεί τις παγκόσμιες αλλαγές, θεωρώντας ότι αυτό τον οδήγησε στην ήττα του στις φετινές εκλογές.

Μάλιστα, κύριε Λαζόπουλε. Εθνικιστής γιατί νοιάστηκε για το συμφέρον της πατρίδας του. Εθνικιστής γιατί μόλις έχασε χαροποίησε τους Τούρκους που έγραφαν στις εφημερίδες τους "έχασε ο κύριος ΟΧΙ". Εθνικιστής γιατί το σχέδιο Ανάν προέβλεπε διαιτησία από τρεις ευρωπαίους(που ξέρουμε πόσο ανεξάρτητοι είναι) σε περίπτωση που Ελληνοκύπριοι και Τουρκοκύπριοι διαφωνούσαν και αυτός δεν το δέχτηκε. Εθνικιστής γιατί δεν είναι ένας ακόμη ταπαίρνογλου, κοσμοπολίτης, παγκοσμιοποιητής πολιτικός που απελευθερώνει αγορές(για τα ιδιωτικά ολιγοπώλια) και εκχωρεί κρατικές εξουσίας σε υπερεθνικούς οργανισμούς(λέγε με Ε.Ε) για την οικονομική πρόοδο(ποιανών όμως δεν λένε).

Προς τους φορουμίτες του ποστ "η ελπίδα πεθαίνει τελευταία..." ένα μόνο πράγμα. Δεν νομίζω να καίγεσαι να αλλάξεις ονομασία μόνο για ιστορικούς λόγους, αν δεν σκοπεύεις να πας και μια βολτούλα προς τα κάτω. Και πιστέψε με, λόγω Ρωσίας πολλά μπορούν να συμβούν.

Ας ευχηθούμε να πάνε όλα καλά.

Link to comment
Share on other sites

Το παραξενο ειναι οτι ακουσα επανειλημμενως στην ΤV αυτες της μερες βουλευτες της αριστερας να ειναι αντιθετοι με τη διπλη ονομασια κ φανηκε οτι δε θελουν να περασει το καπριτσιο των Σκοπιανων. Παλι καλα...πιασαν τον σφυγμο γιατι θα τους περναν με τις ντοματες.

Γενικα φαινεται μια ομοφωνια απ τα κομματα για πρωτη φορα σε ενα θεμα, που ειναι εθνικο κ σημαντικο.

Τωρα για τον κατακερματισμο των βαλκανιων...οι μονοι που χανουν ειμαστε εμεις, αντε κ οι Βουλγαροι. Οι Ρωσοι σαφως κ ειναι δυσαρεστημενοι γιατι κ οι Ευρωπαιοι παιζουν το παιχνιδι των Αμερικανων. Αλλα αυτα παθαινεις αμα παιζεις με τις βανες του αεριου...

Ενος κακου μυρια εποντε....Αιντε να δουμε.

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς η σημερινή αριστερά δεν έχει καμία σχέση με αυτό που ήταν όταν ξεκίνησε στην Ελλάδα...

Στον Β' Παγκόσμιο οι αριστεροί ήταν από τους γεναιότερους αγωνιστές και πατριώτες...

τώρα ένα μάζωμα, αντιεθνικιστών, αντικαπιταλιστών και γενικά αντί... ότι και να τους πεις αντίθετοι είναι... ένα μάτσο μπούρδες και τίποτα άλλο...

όσους αριστερούς έχω γνωρίσει από τη νέα γενιά ένα όνειρο έχουν να μπουν στο δημόσιο έτσι ώστε να πληρώνονται κιόλας για τις διαδηλώσεις που κάνουν...

Υπάρχει αρκετά μεγάλη αλίωση στην κοινωνία και όλα ξεκινούν από την παιδεία...

και εγώ προς την αριστερά γέρνω αλλά σε τέτοια θέματα δεν υπάρχει δεξιά και αριστερά... μόνο ευθεία...

Link to comment
Share on other sites

Αυτα δεν τα εχει δει κανεις αλλος???Πρωτη φορα ακουτε αυτο το σεναριο???

simaiaji0.jpg

5dc9667d.png

Χαρτες υπαρχουν πολλοι....

(δεν τα εφτιαξα εγω,τα βρηκα με ενα απλο search)

ΥΓ Ουτε εγω και φανταζομαι ουτε τα αλλα μελη,που διατυπωσαν αποψεις σαν τις δικες μου,χαιρομαστε με αυτη την κατασταση

Link to comment
Share on other sites

το ειχα αναφερει παλαιοτερα εγω στο ΠΟΘ , εχουν απιστευτο γελιο οι κρητικοι...γνωρισα κατι 45δες που μου λεγανε (επειδη εγω ειμαι απο βορεια ελλαδα=ξενος) οτι η ελλαδα εχει παραμελησει τη κρητη και οτι η κρητη θα ηταν καλυτερα μονη της κλπ και οτι οσα βγαζει σε $ η κρητη δεν επιστρεφονται πισω απο την ελλαδα.

τους απαντησα οτι σε τετοια εθνικα θεματα δεν χωρανε παζαρια ποσα σου εδωσα ποσα μου δινεις και τετοια , οποιος δε γουσταρει mind tha gap .

επισης η κρητη ειναι πρωτη στην Ε.ενωση σε ανυπαρκτες επιδοτησεις δλδ λεφτα που σταλθηκαν μεσω προγραμματων και εγιναν cayenne , ειδικα δε επι παπανδρεου φαγανε και φαγανε και φαγανε και...αστα να πανε

η πλεον ευνοουμενη επαρχια της ελλαδος (χανια=πιο πλουσια πολη στην ελλαδα)εχει και παραπονα , ε στο καλο και να μην μας γραφετε.

χωρια δε που η εννοια διαπλοκη στη κρητη ειναι οικογενειακη υποθεση , το "κουμπαρε" / "κουμπαρος" εχει προεκτασεις σε ολες τους τομεις

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.