Jump to content



TheLab v2 - Προβλήματα


DJD

Recommended Posts

http://www.thelab.gr/showthread.php?t=48408

Αλλά αυτό είναι άσχετο με το ImageResizer. Είναι θέμα template ;)

Αν κάθε post είναι ανεξάρτητο table, τότε δε θα έπρεπε να στο χαλάει. Γιατί μπορεί το IR να σώνει την κατάσταση με τις φωτογραφίες, αλλά αν κάποιος γράψει "ουουουουουουουουουουουουουουουουουου666ουουουουουουουου..." θα κάνει το ίδιο :)

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω αν έχει αναφερθεί από τους αλλους

όταν κάνεις login βλέπεις τα νέα μηνύματα....κλικάρεις εκεί αλλά στην σελίδα με τα νέα μηνύματα όταν κάνεις refresh δεν ανανεώνεται...πρέπει να βγείς στο homepage και να ξαναμπεις ....

έχει αναφερθεί ναι... δεν είναι ακριβώς bug... η εμφάνιση των νέων μηνυμάτων είναι αποτέλεσμα αναζήτησης με συγκεκριμένα κριτήρια... δες το url των κουμπιών και θα καταλάβεις... εσύ κάνοντας refresh φορτώνεις το ίδιο search ID που το έχεις cachαρισμένο...

Link to comment
Share on other sites

http://www.thelab.gr/showthread.php?t=48408

Αλλά αυτό είναι άσχετο με το ImageResizer. Είναι θέμα template ;)

Αν κάθε post είναι ανεξάρτητο table, τότε δε θα έπρεπε να στο χαλάει. Γιατί μπορεί το IR να σώνει την κατάσταση με τις φωτογραφίες, αλλά αν κάποιος γράψει "ουουουουουουουουουουουουουουουουουου666ουουουουουουουου..." θα κάνει το ίδιο :)

Κάνεις μια καλή να βάλεις ένα screenshot;

Link to comment
Share on other sites

ακολου8ει αλλο ενα μυνημα που δεν 8α δειτε απο εγγεγραμενο χρηστη.

Αν και ο συγκεκριμενος ..unregistered user θα εχει παντου μονιμα κουμπακι "user CP" ..δεν 8α δει πουθενα "quicklink"

Link to comment
Share on other sites

Το μόνο που έχει να προσφέρει το quicklink σε unregistered χρήστη είναι το Today's Posts, κάτι που είναι διαθέσιμο(μαζί με το New Posts) στο κάτω μέρος της σελίδας.

Αν κλικάρει στο User CP θα του θυμίσει ότι πρέπει να εγγραφεί.

Πρόσβαση σε όλες τις λειτουργίες του forum θα αποκτήσει μόλις εγγραφεί, δεν βλέπω που είναι το παράλογο σε αυτό.

Link to comment
Share on other sites

Πρόσβαση σε όλες τις λειτουργίες του forum θα αποκτήσει μόλις εγγραφεί, δεν βλέπω που είναι το παράλογο σε αυτό.

Πουθενα ...δεν ειχα προβλημα με τις υπολοιπες λειτουργιες

Αν κλικάρει στο User CP θα του θυμίσει ότι πρέπει να εγγραφεί.

Δεκτον..αν και 8α πρεπει να εχει καποιο λογο να πατησει εκει..αλλα τες πα..μιας και δεν ειχα δει οτι

Το μόνο που έχει να προσφέρει το quicklink σε unregistered χρήστη είναι το Today's Posts, κάτι που είναι διαθέσιμο(μαζί με το New Posts) στο κάτω μέρος της σελίδας.

Δεν ειχα φτασει ποτε τοσο χαμηλα.:look:

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξερω αν εχει αναφερθει αλλα τo view new posts δεν δουλευει, τουλαχιστον σε μενα.

Μου εμφανιζει τα τελευταια 500 μηνυματα

Yeap, πρέπει να είναι οκ τώρα, έγιναν κάποιες αλλαγές στα cookies και στον μηχανισμό αναζήτησης - μην ξεχνάς ότι το new posts, today's κλπ, search είναι ουσιαστικά.

Αν επιλέξετε "Σημείωσε τα forums ως διαβασμένα" δεν θα πρέπει να έχετε πρόβλημα από εδώ και πέρα - μέχρι την στιγμή που θα το ξαναπειράξουμε(αν χρειαστεί).

Thanks :)

Link to comment
Share on other sites

Κατι που συμβαινει σε εμενα ειναι οτι οταν παω να δω μια εικονα ως συννημενη που ειναι δεν υπαρχει τροπος να βγω απο αυτη ουτε με κλικ στο κενο ουτε με ESC....

Link to comment
Share on other sites

μπορεί να το έχουν πει...μπορεί και απλά έτσι να γίνεται....αλλά στα new posts δεν εμφανίζει τα new posts του benchmark....mlkia...

Το forum benchmarking εννοείς?

Μια χαρά το εμφανίζει, αν εννοείς αυτό.

Πωλήσεις/Ζήτηση, offtopic/blackhole/forum δοκιμών έχουν γίνει exclude από τα New Posts.

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω αν μιλάτε για το ίδιο πράμα αλλά εκεί που έχει quicklinks και λέει σημερινά μηνύματα θα ήθελα

να υπήρχει και μια άλλη επιλογή τα νέα μη διαβασμένα

που εμένα μου τα βγάζει μόνο στην αρχική home pageδεξιά κάτω από το username μου ως νέα μηνύματα.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.