Jump to content



TheLab v2 - Προβλήματα


DJD

Recommended Posts

Εντάξει, αυτό δεν είναι πρόβλημα ή bug...

Απλά με πολύ μικρό x ακουμπάει το logo της αριστερής γωνίας με το flash-άκι της δεξιάς (πάνω στο header εννοώ)... αυτά δεν μπορούν να είναι δυναμικά... Και στην κανονική ανάλυση αν κάνεις resize το παράθυρο και του μικρύνεις αρκετά το μήκος, πάλι το ίδιο θα γίνει...

Θα πρέπει να μειωθεί το μήκος του logo ή του flash banner... αλλά 1024x768...? :mamba:

Link to comment
Share on other sites

Τι να πούν και αυτή που είναι στα 1024χ600, netbook rules! Δυστυχώς το backwards compatibility σταματάει πλέον στο 1280χ1024.

Θα ήταν μια καλή ιδέα για ένα την σμίκρυνση του site, για μικρότερα (portable) μηχανήματα.

Link to comment
Share on other sites

Τι να πούν και αυτή που είναι στα 1024χ600, netbook rules! Δυστυχώς το backwards compatibility σταματάει πλέον στο 1280χ1024.

Θα ήταν μια καλή ιδέα για ένα την σμίκρυνση του site, για μικρότερα (portable) μηχανήματα.

http://www.thelab.gr/archive/index.php

Link to comment
Share on other sites

Για κάποιον ανεξήγητο λόγο, όταν προσπάθησα να μπω βάζοντας την ip του thelab.gr -όσο δεν λειτουργούσαν σωστά οι dnss- ενώ έβλεπα τα πάντα κανονικά, δε με άφηνε να κάνω Login (έβαζα τα στοιχεία, πάταγα login, έλεγε ότι ευχαριστείτε που συνδέθηκα, αλλά μετά πάλι με εμφάνιζε ως επισκέφτη)

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω αν ταιριάζει στο topic, αλλά το θέμα με τα όρια των post για να μπορείς να κάνεις πμ δεν δουλεύει σωστά. Εγώ π.χ. το θεωρώ bug να έχω στείλει 25 πμ στο παρελθόν (με 0 post!), και όταν εφαρμόστηκε ο νέος κανονισμός να μην μπορώ πια. Και έτσι βρίσκομαι να βάζω αγγελία, να μου στέλνουν πμ για διευκρινήσεις και να μην μπορώ να απαντήσω! Ίσως να μην είναι συνηθισμένη η περίπτωσή μου (και εξάλλου μόνο 10 post απαιτούνται), αλλά την επόμενη φορά που θα αλλάξουν τα όρια, ας εξεταστεί μαζί με τον αριθμό των post και πόσα πμ έχει ήδη ένας χρήστης.

Link to comment
Share on other sites

H νοοτροπία που διέπει την αγοραπωλησία είναι να είσαι ενεργός χρήστης στο thelab, έτσι ώστε να σε ξέρουνε οι πιθανοί αγοραστές σου. Τώρα αν μέσα σε 4 χρόνια δεν κατάφερες να κάνεις 15 δημοσιεύσεις, τι να σου πω...

Link to comment
Share on other sites

Μέσα σε 4 χρόνια όχι 15 αλλά ούτε 1 post δεν είχα, και ο λόγος είναι ότι ΔΕΝ είμαι ενεργός χρήστης. Απλά βρίσκω χρήσιμες τις αγοραπωλησίες γιατί άνθρωποι "του χώρου" συννενοούνται καλύτερα εδώ από ότι στην Χρυσή Ευκαιρία. Μπορώ να έχω χρήσιμα πράγματα να δώσω χωρίς να έχω χρόνο να διαβάζω τα forum.

Οι κανόνες είναι δικοί σας και δεν έχω λόγο σε αυτούς. Απλά διαπιστώνω ασυμφωνία μεταξύ του να μπορώ να καταχωρώ μια αγγελία και να μην μπορώ να απαντάω σε πμ για αυτή. Ειδικά όταν στο παρελθόν θεωρούμουν αρκετά "έμπιστος" ώστε να έχω στείλει 25 πμ και να έχω πάρει άλλα τόσα. Γιατί μόνο τα post και όχι και τα πρότερα πμ να μην είναι δείγμα εμπιστοσύνης;

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.