Jump to content



Τη χούφτωσες? Χούφτωσ'τη, θα το μετανοιώσεις. Χούφτωσ'τη, χούφτωσ'τη (LoveLab)


Wizard!

Recommended Posts

Aυτα παιδι μου τα λενε οι κομμουνιστες..:hmm: Ελληνες δημιουργησαν την αγαπη..

Συμφωνω για τα λουλουδια και τα αρωματα αλλα αν στο τελος μενει η "συμβατικη συμβιωση" καλυτερα να την πεσουμε στο φαι και στα pc...

κανεις τραγικο λαθος Αλεξ....

Οι αποστολοι και οι χριστιανοι που περπατανε με την αγια γραφη στο χερι τα λενε αυτα με τη δικη σου λογικη:cool:

Τωρα αν και η εννοια της αγαπης ειναι αλλο ενα αποκλιστικο ελληνικο δημιουργημα/κατορθωμα δεν το ξερω,αλλα σιγουρα ειναι ενα συναισθημα,ειναι universal και συνηθως τα συναισθηματα δεν εχουν πατριδες και ορια ;)

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 232
  • Created
  • Last Reply
κανεις τραγικο λαθος Αλεξ....

Οι αποστολοι και οι χριστιανοι που περπατανε με την αγια γραφη στο χερι τα λενε αυτα με τη δικη σου λογικη:cool:

Τωρα αν και η εννοια της αγαπης ειναι αλλο ενα αποκλιστικο ελληνικο δημιουργημα/κατορθωμα δεν το ξερω,αλλα σιγουρα ειναι ενα συναισθημα,ειναι universal και συνηθως τα συναισθηματα δεν εχουν πατριδες και ορια ;)

Μαλλον τελικα το χιουμορ μου ειναι καπως εκκεντρικο..

Δεν παρεθεσα την "χριστιανικη αγαπη" σε αντιδιαστολη με την "συμβατικη συμβιωση"..Και τα δυο δεν με αφορουν οπως επισης και το ιεραποστολικο σεξ φοροντας καλτσες υστερα απο 5 χρονια σχεσης..Καλυτερα μπακουρος με την προσδοκια ενος σαιξπηρικου ερωτα παρα βολτα στο παρκο και να ταιζουμε παπιες... Παλι χιουμορ κανω...

Link to comment
Share on other sites

παιδια μην σκατε θα γιριση και ο τροχος θα γ...................σει και ο φτοχος παντως ετσι οπως εχουν γινει ψοναρες η γκομενες μονο ενα snaiper μας σωζει συν η γκομενες εχουν παντα τρελες απτετησεις απο παλια τωρα ακομα μεγαλητερες για ολα φταιει η ισοτιτα

Link to comment
Share on other sites

Καταρχην οι γυναικες ειναι υπο ελλειψη για δυο πραγματα.

1ον Απο τις πολλες σχεσεις αρχιζουν και αμφιβαλλουν για τον εαυτο τους και τους αντρες με αποτελεσμα κρυβονται πιο πολυ

2ον σαν συνεπεια τωρα που της την πεφτουν 10 λιγουρια περισσοτερα, της παιρνει πιο πολυ χρονο για να διαλεξει...!!! :mobile1:

Αλλα και γιατι να μας διαλεξει καποια απο την στιγμη που:

- Βαρεθηκαν το εργο του να γεμιζει καποιος τις εφηβικες ανασφαλειες του με γκομενοδουλειες, πλακα, ειρωνεια, υπερηφανεια, ψευτικη εικονα κλπ. Αρα Βαρεθηκαν τον εαυτο τους και τους κλασσιοκυς γοηδες, ψαχνουν κατι πιο περιτεχνο...

- Κερδιζουμε μια συλλογη "μεγαλης εμπειριας", που μεταφραζεται σε "ειμαι πλεων πολυ επιτυχημενος και απαιτω* η αραδα απο επιτυχιες-εξαπατήσεις η αλλιως κατακτησεις, πλεων δημιουργουν δικια τους σκεψη και δειχνουν πεντακαθαρα το χαρακτηρα μας προς τα εξω, το εργο και για τους μεν και για τους δε γινεται πιο δυσκολο, αφου το επιπεδο παραμυθιου εχει ανεβει και υπαρχει μεγαλυτερη κοντρα και επιπεδο δυσκολιας*

- Ετσι οι περισσοτεροι πλεον μενουν με τον παλιο θριαμβο στο χερι, μια ζωη ρεμαλια, αντι να ανοιξουν τα στραβα τους για να δουν γιατι ειναι ακομη κομπλεξικοι, δλδ *ΑΙΩΝΙΟΙ ΕΦΗΒΟΙ* βλεποντας το αυτο οι γυναικες απογοητευτηκαν και η τελευταια attraction-δικαιολογια που της απεμεινε να της ξεσηκωνει ειναι τα λεφτα η μουρη και η εξουσια. Για αυτο τωρα υπαρχει προβλημα !

Φυσικα υπαρχουν και οι μπαλαντεζες που ειναι παντα διαθεσιμες....

Link to comment
Share on other sites

νταξ υπάρχει και η κατηγορια που λεει ο gbak αλλα υπάρχει και η κατηγορια που αναφέρει o wizard!...

θεωρω οτι αν ψαχνεις ειτε με λαθος τρόπο ειτε σε λαθος μέρη, λαθος γυναικες θα σου ερθουν... ειναι αυτο που λεμε οτι στην ζωη παιρνεις οχι αυτο που αξιζεις αλλα αυτο που διεκδικεις...

Η γυναικα για μένα εχει ενστικτο οσον αφορα τις σχεσεις...δεν μιλαμε τωρα για κοριτσακια χαζα που κυνηγάμε τα δωράκια και κανουν μπαμ, ουτε για σαραντάρες που ψαχνουν τεκνα και αδιαφορουν τελειως για το μαρουλι... αν τις εμπνευσεις αυτα που θέλει, θα σου κατσει μέχρι και για γάμο... δεν μιλαω μονο για σεξ/one night stand γιατι εκει πάει αλλου η κουβέντα...

Απειρες φορες μου εχει τυχει στο γυμναστηριο στους διπλανους διαδρόμους να συζητάνε γυναικες για το κλασικο θέμα "αντρες" απο ηλικιες 20-30 μεχρι και 50 μαναδες με παιδια 15χρονων..... και τελικα βλέπεις οτι ΟΚ μετράνε τα χρηματα (δεν λεμε ο αλλος να ειναι τεμπέλης ή να ειναι ανεργος ) αλλα θελει να της εμπνευσεις σιγουρια... εκει εγω καταλήγω απο αυτα που ακουω... σιγουρια οτι ακομα και ανέργος να μεινεις, στις υποχρεώσεις και προς αυτην θα εισαι εντάξει....θα κανεις κατι και θα αναλαβεις τις ευθυνες που σου αναλογουν ως αντρας....

Για να σε παρει σοβαρα πιστευω οτι θέλει απλα να καταλαβει οτι βλεπεις και εσυ και αυτην και αυτο που εχετε σοβαρα... οτι την υπολογιζεις... αυτα δεν αλλαξαν και ουτε θα αλλαξουν ποτε... η γυναικα ειναι η ευαλωτη, θα γινει και μανα καποια στιγμη και θελει στηριξη και για τα παιδια της.... οχι τοσο οικονομικη γιατι μπορει να εχει και αυτη τα δικα της € απο δουλεια ή οικογένεια αλλα σιγουρια για το κοινο μελλον με εναν αντρα ειτε ειναι long term relationship είτε γάμος....και αυτο δεν το εξασφαλιζει το μαρουλι...μιλαμε για συναισθηματικη σιγουρια

Ο καθένας μας μπορει να εχει 5-10 κακα βιώματα και βασει αυτων να κρινει τις γυναικες και να πιστευει διαφορα.... δικαιολογημένο μεν για καποιο Χ διαστημα (ειδικα μετα απο ασχημους χωρισμους) αλλα θεωρω οτι πρεπει μονος του να κανει την ανατροπη καποια στιγμη... διαφορετικα δεν θα την παλεψει ετσι....δεν ειναι ολες οπως οι πρωην που ειχε ο καθενας μας....

Και μια που πολυς λογος γινεται για κατηγοριοποήσεις και ταμπελες.... και εγω πχ παλιοτερα πιστευα οτι στα γυμναστηρια πανε κυριως οι gay, οι ωραιοπαθεις αντρες/γυναικες, οι singles και πάει λεγοντας... Δεν ειναι ετσι ή μονο ετσι τα πραγματα ... να μια λανθασμένη ταμπελα που υπάρχει...

πολλα απο τα παιδια που γυμναζομαστε μαζι και που και ηλικιακα αλλα και στο γενικοτερο στυλ ειμαστε πολυ κοντα (για οσους με ξερουν) , ειναι και παντρεμένοι και εχουν και παιδια.... και ορισμένοι ειναι και χειρότεροι ρέμαλοι απο μένα... και εκτος απο ασκησεις και βαρη συζητάμε και για υδροψυξεις και για games και για overclocking και ας μην ειναι γραμμένοι στο lab ή σε fora... και οι γυναικες τους ερχονται και αυτες γυμναστηριο ή ορισμενες πάνε ακομα και σε αλλο για να μην εχουν τριβη ακομα και εκει (πολυ εξυπνο κατα την γνωμη μου)... οπότε βγαζει κανεις ακρη? Δεν υπαρχει το ασπρο και το μαυρο... μπορουν ολα να συνδυαστουν αρκει και εμεις οι αντρες να εχουμε τα ματια μας ανοιχτα... αυτοι δηλαδη πως εχουν σωστες γυναικες? (2-3 τις εχω γνωρισει στο γυμναστηριο και ειναι νορμαλ ωραιες γυναικες)

Θέλω να πω ας ανοιξουμε τα ματια μας και ας αφήσουμε τις ταμπελιτσες για τις γυναικες οτι θέλουν χρημα και πορσε και ευκολη ζωή. υπαρχουν ΚΑΙ αυτες....οχι ΜΟΝΟ αυτες....αν πας με αυτο σκεπτικο και αυτο προβαλεις στο 1ο ραντεβου ή οταν μπας σε ενα μπαρακι.... τετοιες γυναικες θα βρεις... επειδη πολυ λογος γινεται για το συμφερον για τις γυναικες.... μηπως και ορισμενοι αντρες πανε πισω? εδω υπάρχει συμφερον μεταξυ αντρων στις φιλιες....

Η γυναικα θέλει σωστο αντρα... αυτο που λεμε να τιμάει τα παντελονια του και βεβαια να φαινεται τουλαχιστον οτι την εκτιμα, την υπολογιζει και λιγο.... αυτο αγαπαει σε αυτον, το πορτοφολι φυσικα και ειναι καλοδεχούμενο αλλα αν ο αντρας δεν το προβαλει ως κυριο στοιχειο θα μεινει ως complimentary στην σχεση στον γάμο και οχι ο κυριος λογος που ειναι μαζι.... αν προβαλεις τα λεφτα σου και οτι δεν γουσταρεις να της δωσεις τιποτα...θα σε μαμήσει στα εξοδα...αφου δεν προκειται να της δωσεις τιποτα συναισθηματικο τουλαχιστον ας σου παρει οτι μπορει....

Η λαθος γυναικα (οπως και ο λαθος αντρας) για σχεση/γάμο κανει μπαμ.... τωρα οσοι δεν το βλεπουν ή δεν μπορουν να το διακρινουν ας ρωτησουν τους κολλητους τους που σιγουρα θα το δουν ως τριτοι... το ιδιο ισχυει και κανουν και οι γυναικες για μας....το τι εχουν ακουσει τα αυτακια μας στην αναμονη τις Τριτες στην Υoga δεν λεγεται....

αυτα τα ολιγα απο μένα ως resume απο τις συζητήσεις περι γυναικων που κανουμε τελευταια στο γυμναστηριο με παντρεμένα παιδια και μη.... και δεν πιστευω οτι απλα ηταν τυχεροι ή οι εξαιρέσεις οσοι εχουν και γυναικες σωστες και παιδια στα 30 διατηρωντας ταυτοχρονα κα τον ευατο τους και τα hobby τους...απο μας ξεκινάνε ολα guys....εχουν ρανταρ οι ατιμες και τα πιανουν στο αέρα...;)

Link to comment
Share on other sites

Έχουμε ξεφύγει λίγο και παρόλο που η κουβέντα ξεκίνησε για το θέμα που λέει ο τίτλος, φυσικά και δε με πειράζει το που πάει, αφού όλα εκεί καταλήγουν.

Συμφωνώ απόλυτα με τον perp. Άλλωστε επειδή έλλειπα για Κ.Δευτέρα, εγώ του είπα να τα γράψει :hehe:

Το θέμα είναι ότι πέρα από τις σχέσεις, και τις σοβαρές κι τις δεσμεύσεις, υπάρχει και η προσέγγιση. Χούφτωσ'τη... Μην κολλάτε! Σας αρέσει? Ορμάτε. Μιλήστε, γνωρίστε, κι αν τελικά υπάρχει έλξη, προχωρείστε. Θέλετε one-night? Σχέση? Γάμο? Όλα ξεκινάνε με την 1η επαφή. Κι όπως λέει ένας φίλος, έχετε μία ευκαιρία να κάνετε την 1η επαφή. Αν πάτε "παρακαλώντας", ακόμα κι αρχικά της αρέσατε, δε θα πάει πουθενά. Αν πάτε με στύλ "για να δω, ωραία φαίνεσαι, αλλά μου κάνεις?", τότε πιθανότατα θα την κερδίσετε. Κι όταν δεν έχεις σωστή στάση, δεν υπάρχουν "αντιραντάρ"... Τα πιάνουν όλα.

Link to comment
Share on other sites

εγω παρολο που δεν ξερω και πολλα συμφωνω 100% και αυτο το βλεπω σε ωραιες φιλες μου!!!αλλο φαινομενο(το οπιο συμβαινει σε μπαζα) βεβεα ειναι οι γκομενες να καβαλισουν το καλαμι και να νομιζουν οτι ειναι θεες ενω ειναι κυριολεχτικα για τον ... καβαλα!!!!τεσπα!!γνωμη μου και μπορει και λαθος!!!

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.