Jump to content



Ας μιλήσουμε για......SEX.....


hipro5

Recommended Posts

Sorry George ... Βασικά μπερδεύτηκα ... :wall: Ένα 5,9GHz 3D 05 run είχα δει προ καιρού και οσάν ξενύχτης από το διάβασμα τα μπέρδεψα :(:confused: ... Οπότε μου φαίνεται ότι πρέπει να βρει κάποιο καλό chip τώρα :hehe:

Δύο ακόμα ερωτήσεις :

1) Στο 3D 01 τι θεωρείται καλύτερο ? Ένας QX9650 @ 500FSB 3D 01 benchable, ή ένας E8500 / E8600 με 600+ MHz FSB ? Ο Pedro υποστηρίζει wolfdale, ο benchzowner yorkfield με 500+ FSB και πάει λέγοντας ...

2) Ο No_Name δεν έχει έναν QX9650 που έφτασε 6247MHz ? Γιατί ακόμα benchάρει τα 3Ds με 5500 - 5700 ? LOL ... :hehe: Kαι τελικά ίσχυε αυτό που έλεγες ... Ένα μπραφ έκανε και έσβησε ;)

Sorry και πάλι, επειδή σε έβαλα να ανησυχείς και να ψάχνεσαι ;):happy:

Αϊ στο μιάολο και έκανα χαρούλες!...... :D .....με τρόμαξες κάθαρμα!...... :o

Του Vince (δηλαδή του AndreYang) έχει αρχίσει και "πέφτει" αν έχεις δεί το τελευταίο του 2k6..... ;)

1. Χμμμμμμ..........ΑΝ μπορείς να παίξεις αρκετά σφικτά τις μνήμες με 600MHz FSB, τότε είναι καλύτερα......Χλωμό το κόβω βέβαια γιατί με 500MHz FSB μπορείς - με λίγο ζόρι - να παίξεις τις μνήμες 1000MHz (1:2)......Με 600MHz FSB αναγκαστικά θα πας σε διερέτη που εκεί έχεις ΚΑΙ πιό υψηλό Performance Level ΚΑΙ internal latencies υψηλότερα απ'το Northbridge......

ΑΡΑ 500MHz FSB είναι πιό "εφικτό" να παίξεις πιό "γρήγορα"..... :)

2. Όταν είχα δει το 61xxMHz Super-Pi του που ΟΛΟΙ φώναζαν ΩΩΩΩΩΩΩ θα σκίσεις σε 3Ds! - και χαμηλά 3Ds - , είχα πει τότε στα παιδιά ότι ΔΕ θα μπορέσει να bench-άρει 3Ds ψηλά, όπως κι έγινε.... ;)

Επειδή είμαι χρόνια στο άθλημα, καταλαβαίνω (λόγω πείρας και μόνο απ'τα χρόνια) ποιος είναι "καλός" και ποιος είναι "διάττοντας αστέρας"..... ;) , γι'αυτό και δεν αγχώθηκα με αυτόν τον χρήστη....... ;)

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 74
  • Created
  • Last Reply
Δεν παίζουν τα cpu στην ιδια ταχύτητα ολα τα bench..

Στα 2 D παιζουν παραπανω και στα 3D πιο κατω με ακόμα πιο κατω στο 3d 2006.

Όταν παίζει 6100MHz Super-Pi θα ΠΡΕΠΕΙ να παίζει ~6000MHz "μαλακά" 3Ds και 5800MHz+ ΤΑ ΠΑΝΤΑ.... ;)

Link to comment
Share on other sites

@psiloshac: Μπορεί να benchάρω μόνο Pentium 4 Northwoods (hehe, old school overclocking - έχει πολύ πλάκα ειδικά όταν χρησιμοποιώ το cascade ;)), αλλά αυτά που μου λες τα γνωρίζω ... ;) Απλά ένας cpu όπως αυτός του No_Name που benchάρει SPi 1M στα 6120+ MHz (6128 αν δεν κάνω λάθος :hehe:), δεν δικαιολογείται να μην benchάρει τουλάχιστον τα 2k1, 2k3, 2k5 στα 5800+ ... Βέβαια όπως λέει και ο hipro στα 5800 θα πρέπει να παίζει τα πάντα ... Απλά αυτός αν παρατηρήσεις πάντα benchάρει στα 5500 - 5700 τα 3Ds ...

Τέσπα και πάλι sorry που σε κοψοχόλιασα George :hehe:, από 'δω και πέρα θα είμαι πιο προσεκτικός όταν πάω να ανακοινώσω κάτι παρόμοιο ... :p

Χμμμ ok σε ευχαριστώ για τις απαντήσεις σου Γιώργη, ειδικά αυτή για το 3D 01 ;) Αυτός πάντως ο cpu που έχει ο Vince, είχε αναφέρει ότι είναι ένα 5,8 - 5,94 3D chip ... Τώρα, πώς καταφέρνει ο Vince να έχει πάντα τις καλύτερες cpu, don't know ... θα μου πεις έχει τον Andre, αλλά ...

Περασμένα, ξεχασμένα, τώρα που έχεις το χρυσό chip θα ξεκινήσουν τα πανυγήρια ... Μια καλή 9800GX2 λείπει, που να αντέχει τις subzero καταστάσεις, γιατί και το bios που έβγαλαν οι μηχανικοί της n-Vidia με το Vince, δεν δουλεύει σε όλες τις κάρτες (σύμφωνα πάντα με αναφορές των παιδιών από xs, όπως ο SF3D ;))

Link to comment
Share on other sites

εγώ πιστεύω ότι είναι fake :hehe:

και το smd το ξήλωσε για να μας μπερδέψει και να παρασύρει και άλλους να χαλάσουν την cpu τούς.

τα παίρνει απο την intel γιαυτό το κάνει

:p:P:P:rofl::rofl::rofl::hehe::hehe::hehe:

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ παιδιά........ :)

εγώ πιστεύω ότι είναι fake :hehe:

και το smd το ξήλωσε για να μας μπερδέψει και να παρασύρει και άλλους να χαλάσουν την cpu τούς.

τα παίρνει απο την intel γιαυτό το κάνει

:p:P:P:rofl::rofl::rofl::hehe::hehe::hehe:

:hehe:

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.