Jump to content



Wardriving ...περιμενοντας βενζινη !!!


JohnnyX

Recommended Posts

Μπορούν όλα να γίνουν ιδιοτικά και όποιος δεν δουλεύει να πέρνει πόδι?!

Μπορούν?!

Έχω κουραστεί πλέον...

Απεργία ο ένας απεργία ο άλλος...

Ζούμε για να ταλαιπωρούμαστε απο τις απεργίες!

Τι λες ρε φίλε; Έχεις κάνει ιδιωτικός να δεις τη γλύκα; Να δουλεύεις με 550-700€ σαν το σκυλί και να μην μπορείς να πεις "κιχ";

Τη στιγμή που τα πάντα αυξάνονται;

Φίλε μου δεν είμαι ιδιωτικός υπάλληλος.Στρατιωτικός είμαι, δεν μου επιτρέπετε να κάνω απεργία ούτε να φέρω αντίρηση σε κάτι που θα διαταχτώ να κάνω.

Πολλές φορές δουλεύω σαν σκυλί αλλά είναι απόφασή μου.

Εμ πες το μου έτσι. Πες το μου ότι είσαι (όπως κι αν έχει) δημόσιος υπάλληλος. Μια χαρά είσαι αδερφέ, το μισθουλάκο σου, τα ρεπά σου, τα γάλατα, τα ανθυγειινά, τη συνταξούλα σου και μια ζωή μια χαρααααά από Ανθύπας και μετά ;)

Όχι φίλε μου ότι δεν πληρώνονται.

Απλά θέλουν αύξηση.

Έχει διαφορά.

Και είναι άπληστοι τους δωσαν 5 τοις εκατό και δεν τους φτάνει.

Θα χαρώ να γίνει καμμιά επίταξη.

Το θέμα είναι πολύ σοβαρο!

Άλλοι είναι οι άπληστοι αδερφέ. Το ψάρι βρωμάει από το κεφάλι. Από τα τρακόσια (sic)

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 124
  • Created
  • Last Reply

Ε όχι και δικαίωμά τους να κλείνουν τους δρόμους, να απαγορεύουν τα δημοσίας χρήσης βυτιοφόρα να βγουν από τα διυλιστήρια, να ζητάνε ΛΙΓΟΤΕΡΟΥΣ ΕΛΕΓΧΟΥΣ στο τελωνείο, και παράλληλα να είναι ιδιωτικό ΚΛΕΙΣΤΟ επάγγελμα, δηλαδή να μην μπορεί κανείς άλλος να γίνει οδηγός ιδιωτικού βυτιοφόρου!

20 ευρώ το λίτρο, 30 λίτρα το βυτίο, 600 ευρώ η ΔΙΑΔΡΟΜΗ!!!

Link to comment
Share on other sites

Οι ΕΠΟΠ συνδικαλίζοννται...

περίμενε και θα το δεις και αυτό.

είναι από θέση ισχύος όσοι απεργούν γιατί μπορούν

το επάγγελμα του καταναλωτή που τον πήρε ο διάολος με αυξήσεις σε όλα τα αγαθά

πότε θα κατέβει σε απεργία?

δηλαδή πρέπει να πάρουμε όλοι τα Ιρλανδικά Βουνά?

Link to comment
Share on other sites

Οι ΕΠΟΠ συνδικαλίζοννται...

περίμενε και θα το δεις και αυτό.

είναι από θέση ισχύος όσοι απεργούν γιατί μπορούν

το επάγγελμα του καταναλωτή που τον πήρε ο διάολος με αυξήσεις σε όλα τα αγαθά

πότε θα κατέβει σε απεργία?

δηλαδή πρέπει να πάρουμε όλοι τα Ιρλανδικά Βουνά?

Πολύ ωραίο...

Έχετε σκεφτεί ποτέ να μην κυκλοφορούσαμε για 10 μέρες καθόλου τα αυτοκίνητα τι θα πάθαιναν οι μεγάλες εταιρείες?

Θα μας παρακαλούσαν μετά....

Link to comment
Share on other sites

Φίλε jpavly νομίζω ότι αδικείς τον AlexanderK.

Ρώτησέ τον έχει απεργήσει ποτέ του ή καλύτερα μπορεί να απεργήσει?

(αιτήματα) ανάγκες ο κλάδος του έχει?

Νομίζω ότι με το λίγο χρονικό διάστημα που γνωρίζουμε όλοι τον στρατό δέν καταλαβαίνουμε το τι τραβάει και αυτή η μερίδα των 24/24 365 ημέρες τον χρόνο εργαζομένων. ;)

Link to comment
Share on other sites

Οι ΕΠΟΠ συνδικαλίζοννται...

περίμενε και θα το δεις και αυτό.

Πώς γίνεται να συνδικαλίζονται τώρα (στον παρόντα χρόνο), και να το δούμε στο μέλλον?. Μπορείς να μας το εξηγήσεις καλλίτερα?.

Link to comment
Share on other sites

5% αυξηση στα ΔΧ και το πετρελαιο εχει ανεβει και γω δεν ξερω ποσο %

Για μενα δικαιολογημενα "φωναζουν"

τοτε να κανουμε ολοι απεργια...

και να βγουμε ολοι στους δρομους...

Link to comment
Share on other sites

απεργία δεν ξέρω αν έχουν κάνει

αλλά οτι διεκδηκούν με τρόπο που οι μόνιμοι δεν μπορούν

το είδα να συμβαίνει ήδη.

Συνδικαλισμός σημαίνει απεργία μόνο?

γιατί σε χαλάσανε οι χρόνοι? τώρα και μετά?

Link to comment
Share on other sites

Το αυτοκινητο δημοσιας χρησης(ΔΧ) ειναι μια μορφη επιχειρησης

Συνηθως ο ιδιοκτητης ειναι και οδηγος,εχει επενδυσει ενα αρχικο κεφαλαιο περιπου 100-150Κ για την αδεια και το αυτοκινητο.

Υπολογιστε οτι πρεπει να βγαλει το μεροκαματο του,να πληρωσει τα πετρελαια που καιει,τη φθορα του αυτοκινητου,ασφαλειες,τελη κλπ κλπ.Επισης ειναι ενα επαγγελμα που τη μια μερα εχει δρομολογιο και την αλλη δεν εχει.

Οταν λοιπον το βασικοτερο εργαλειο της δουλειας του εχει ακριβυνει 100% μεσα σε ενα χρονο και του εγκρινουν αυξηση 5% στα κομιστρα...

ΥΓ δεν εχω ΔΧ,δεν τα γουσταρω καν

Link to comment
Share on other sites

:OT: Ναι αλλά άλλο διεκδικώ και άλλο δικαιώνομαι.Απο τα λίγα που ξέρω δέν νομίζω στον στρατό να υπάρχουν 2 μέτρα και 2 σταθμά αφού εκεί παίζει ρόλο μόνο η ιεραρχία.;)

Μην στεναχωριέσαι δέν με χαλάνε οι χρόνοι.;):OT:

Link to comment
Share on other sites

στο Στρατό παίζουν ρόλο μόνο οι Γνωριμίες

ανεξάρτητα από Ιεραρχία και ό,τι άλλο θέλεις να πιστεύεις.

Επίσης δεν τον θεωρώ καν επάγγελμα.

Αν θέλεις να το χρυσώσουμε το χάπι ας το πούμε λειτούργημα.:tongue:

ξέρω θα φωνάξουν οι σχετικοί τώρα για επικινδυνότητα κρατήσεις αργίες και άλλα σαχλά....

εφάπαξ προικοδοτήσεις εκτός έδρας και λοιπές μπούρδες....

απλά με αηδιάζουν....

Τιμώρησε όποιον μπορείς...

αφού αυτόν που πρέπει και θέλεις δεν μπορείς.

Link to comment
Share on other sites

Το παλικάρι που ρώτησε τι νέα έχουμε από την απεργία πότε θα πάρει απάντηση?

Από χτες το γκάζι ανοίγει 2-3 μοίρες, οι κατηφόρες με νεκρά, κι έχω και 3-4 λίτρα σε μπετονάκι. Μετά τέλος....

Link to comment
Share on other sites

Έχετε σκεφτεί ποτέ να μην κυκλοφορούσαμε για 10 μέρες καθόλου τα αυτοκίνητα τι θα πάθαιναν οι μεγάλες εταιρείες?

Αυτό δεν πρόκειται να γίνει διότι ο κλασσικός ο Ελληνάρας δεν θα πάρει τα ποδαράκια του, το ποδήλατό του, το πατίνι του ή ξέρω γω οποιοδήποτε άλλο μέσο για να πάει εκεί που θέλει. Θέλει το αμαξάκι του, την άνεσή του και άμα του το κόψεις, γκρινιάζει.

Link to comment
Share on other sites

Αυτό δεν πρόκειται να γίνει διότι ο κλασσικός ο Ελληνάρας δεν θα πάρει τα ποδαράκια του, το ποδήλατό του, το πατίνι του ή ξέρω γω οποιοδήποτε άλλο μέσο για να πάει εκεί που θέλει. Θέλει το αμαξάκι του, την άνεσή του και άμα του το κόψεις, γκρινιάζει.

Ναι αυτό το έμαθε απο μόνος του?, ή χρόνια τον (βομβαρδίζουν) με διαφημίσεις (παγίδες για το εγώ του), ανελέητα οι εταιρίες για να του δημιουργήσουν λάθος πρότυπα (θέλω) αυτουνού αλλά και των (επερχομένων γενεών) δια μέσω αυτού?

Link to comment
Share on other sites

Τα αίτια, φίλε VIL, είναι βαθύτερα από αυτό. Προσωπικά, πιστεύω ότι είναι θέμα αγωγής των ίδιων των ανθρώπων και όχι των εταιρειών που τους βομβαρδίζουν. Άλλωστε τόσα χρόνια "βομβαρδίζουν" και για τα περιβαλλοντικά προβλήματα, αλλά λίγους είδα να ιδρώνει το αυτάκι τους και να λένε "δε βαριέσαι, ας αφήσω το αμάξι σήμερα".

Οι φορείς αγωγής είναι αυτοί που υποτίθεται ότι δημιουργούν υγιή πρότυπα και ενεργοποιούν την κριτική σκέψη του ανθρώπου. Έτσι, δε θα ακολουθήσει αυτά τα πρότυπα που αναφέρεις στο ποστ σου και θα έχει τη δυνατότητα να ασκεί κριτική σε αυτά που ακούει και βλέπει. Δυστυχώς, σήμερα είναι πολλοί αυτοί που στέκονται αποβλακωμένοι μπροστά στην τηλεόραση και δέχονται άκριτα ό,τι τους πλασάρουν και το μόνο που τους ενδιαφέρει είναι να περνάνε καλά οι ίδιοι. Κανένας προβληματισμός, κανένα ενδιαφέρον...

Συγγνώμη αν ξέφυγα λίγο, απλώς παρασύρθηκα λόγω του θέματος και της δυσαρέσκειάς μου πάνω στο συγκεκριμένο θέμα...

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.