Jump to content



Wardriving ...περιμενοντας βενζινη !!!


JohnnyX

Recommended Posts

Ακόμα και για βενζίνα, χρειάζεται "δόντι" την σήμερον... :hehe:

Ειχε πολυ πλακα!!Εγω εβαζα κανονικα και ο "βενζινας" ελεγε σε αυτους που περιμεναν στο δρομο οτι παραλαμβανει σε 1 ωρα :look:

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 124
  • Created
  • Last Reply

Ο βενζινας μου ΕΤΕΚΑ 100αρα απο 1.25 στο 1.35 μεσα σε λιγες μονο μερες......περασα πριν λιγο και εκεινη τη στιγμη ανεφοδιαζε απο Βυτιο.θα ξαναπαω το βραδυ αργα να δω τι τιμη την εβαλε.

:cry:

Link to comment
Share on other sites

Ο βενζινας μου ΕΤΕΚΑ 100αρα απο 1.25 στο 1.35 μεσα σε λιγες μονο μερες......περασα πριν λιγο και εκεινη τη στιγμη ανεφοδιαζε απο Βυτιο.θα ξαναπαω το βραδυ αργα να δω τι τιμη την εβαλε.

:cry:

Αφου και με 1.35 θα ξεπουλησει αμεσως,γιατι να την βαλει πιο χαμηλα...??

Link to comment
Share on other sites

Ο βενζινας μου ΕΤΕΚΑ 100αρα απο 1.25 στο 1.35 μεσα σε λιγες μονο μερες......περασα πριν λιγο και εκεινη τη στιγμη ανεφοδιαζε απο Βυτιο.θα ξαναπαω το βραδυ αργα να δω τι τιμη την εβαλε.

:cry:

εδω ενα φιλαρακι που εχει aegean την εχει 1.145 το λιτρο

Link to comment
Share on other sites

Κάντε και κανένα έλεγχο στην βενζίνα που θα βάλετε (εάν είναι δυνατό) ή βάλατε για νεράκι, πολλά μπορούν να συμβούν μέρες που είναι.;)

Link to comment
Share on other sites

Γέμισα το suzukάκι μου την Παρασκευή, ακριβώς πριν την απεργία και κάνω >50 χλμ την ημέρα και μόλις σήμερα έφτασε ο δείκτης στην μέση... :hehe:

Έχω μπει σε tarif-driving mode (το οικονομικότερο!!!) και θα γεμίσω πάλι σ/κ... ούτε απεργίες δεν με πιάνουν... :p

Link to comment
Share on other sites

Γέμισα το suzukάκι μου την Παρασκευή, ακριβώς πριν την απεργία και κάνω >50 χλμ την ημέρα και μόλις σήμερα έφτασε ο δείκτης στην μέση... :hehe:

Έχω μπει σε tarif-driving mode (το οικονομικότερο!!!) και θα γεμίσω πάλι σ/κ... ούτε απεργίες δεν με πιάνουν... :p

Εδώ ψήνομαι να βγάλω τελικό εξάτμιση και φιλτροχοάνη για να ρίξω τα 10L/100KM που καίει το ρημάδι μου πια! :hehe:

Link to comment
Share on other sites

Τωρα που περασε ο πανικος με τη βενζινη εχω να δηλωσω το εξης:

μου την εσπασε πολυ ασχημα που δεν υπηρχε βενζινη να βαλω στο αμαξι αλλα το καταευχαριστηθηκα κιολας γιατι γλυτωσανε οι δρομοι απο τους γραφικους που παιρνουν το αμαξι και κοβουν βολτες στη πολη(και οχι μονο).

Αν καποτε κοβαμε τις ασκοπες μετακινησεις μπορει να αναπνεαμε και λιγο αερα στην αττικη...

Αφου δεν εκτιμαμε τη ζημια που κανουμε στο περιβαλλον με τα αυτοκινητα ας το εκτιμησουμε μεσω της τιμης της βενζινης...

Link to comment
Share on other sites

Τωρα που περασε ο πανικος με τη βενζινη εχω να δηλωσω το εξης:

μου την εσπασε πολυ ασχημα που δεν υπηρχε βενζινη να βαλω στο αμαξι αλλα το καταευχαριστηθηκα κιολας γιατι γλυτωσανε οι δρομοι απο τους γραφικους που παιρνουν το αμαξι και κοβουν βολτες στη πολη(και οχι μονο).

Αν καποτε κοβαμε τις ασκοπες μετακινησεις μπορει να αναπνεαμε και λιγο αερα στην αττικη...

Αφου δεν εκτιμαμε τη ζημια που κανουμε στο περιβαλλον με τα αυτοκινητα ας το εκτιμησουμε μεσω της τιμης της βενζινης...

Με βρισκεις απόλυτα συμφωνα... εκεινες τις μέρες πηγαινοερχόμουνα αεροδρομιο σαν άνθρωπος...ουτε υπερβολικη κινηση, ουτε χαζος τροπος οδήγησης με αποτομα φρεναρίσμα και ανευ λογου επιταχύνσεις, ως δια μαγείας η ταχύτητα στα περισσότερα σημεια ηταν σε λογικά πλαισια και εντός ορίων (αλλες μέρες 140αρια σε μια ευθεια στην Β. Κορωπιου), ξαφνικά ο κόσμος σταμάτησε τις βολτες στο Εμπορικο Πάρκο Αεροδρομιου (ΙΚΕΑ, Κωτσόβολος, Factory Outlet, Leroy Merlin)...και αλλα τοσα...

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Εγώ δέν μπορώ να καταλάβω για΄τι ανεβαίνει η τιμή της βενζίνης...αφού κάθε φορά που ανεβάζει την τιμή του βαρελιού η Αμερική, η EU ανεβάζει την διαφορά του € απί του δολλαρίου.

Δηλαδή, η τιμή θα έρεπε να μένει η ίδια...αλλά κάποιος τον π@@ζει όπως πάντα..

Link to comment
Share on other sites

Αφού ξέρεις, είναι ακριβώς όπως οι αντιπρόσωποι ή οι εισαγωγείς... το ευρώ είναι ~1.6 δολλάρια, άρα μια κάρτα γραφικών που έχει 500$ πρέπει εδώ να έχει 253 ευρώ, αμ δε όμως... ;)

Link to comment
Share on other sites

Ναι ξέρω, με αυτά παίζουν και μεταφορικά και τελωνία και όλα..

Νομίζω σε αυτόν τον τομέα έχουμε πέσει πολύ σε τιμές στην ελλάδα και πολλές φορές αγγίζουμε και την χαμηλότερη τιμή της Ευρώπης με ίδιες τιμές με Γερμανία..με τα κάυσιμα δέν ξέρω τι ακριβώς πάιζει...σαφώς το 1:1 δέν δικαιολογέιται πουθενά..

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.