Jump to content



Wardriving ...περιμενοντας βενζινη !!!


JohnnyX

Recommended Posts

Ειδα πριν απο λιγο ελλειψη βενζινης και ετρεξα να βαλω..μπαινω στην ουρα ενος πρατηριου 300-400μ ..και λεω τι να περιμενω ας ανοιξω το notebook που ειχα μαζι μου....τσουπ....conn-x (free internet) :jump:

..και σε μερος τη θεσ/νικης μη κατοικημενη απο σπιτια ..μονο μαγαζια κλειστα λογω ωρας...

Μετα επιασα και τις ΕΚΟ τις wireless αλλα δεν ηξερα το password :(

Να πως περναει η ωρα περιμενοντας βενζινη:banging:

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 124
  • Created
  • Last Reply

Πάντως χτες ενας μικρος πανικος στα βενζινάδικα....

σταμάτησα στο ΕΚΟ στην Αττική Οδο και οι τυποι μέχρι που μου μετακίνησαν το αυτοκινητο μέχρι να επιστρέψω απο μέσα για τα τσιγάρα....τρελή ουρά λέμε....

btw μαθαμε τι γινεται με αυτη την απεργία?

Link to comment
Share on other sites

Πατρα.....περιοχη ΤΕΙ.

2 χιλιομετρα ουρα (μεχρι το Σταδιο) και απο την αλλη μεχρι Ακρωτηριου.

Μαχη κανονικη.

εβγαλα και φωτος και βιντεο κατι καθυστερες που τσακωνονταν για σειρα προτεραιοτητας.

Link to comment
Share on other sites

ΆΙΝΤΕ παιδιά......ας πιάσουμε τα γαϊδουράκια τώρα για να πηγαίνουμε στις δουλειές μας, όπως έκαναν παλιά...... :happy2:

.....και ΕΙΝΑΙ και πιο οικονομικά.....ΚΑΙ σε αγορά (καμιά 600αριά Ευρώ κοστίζουν) ΚΑΙ τ'αμολάς στο διπλανό οικόπεδο και τρώνε τζάμπα.......ΑΡΑ τι πληρώνεις?.....ΤΙΠΟΤΑ..... :p

Link to comment
Share on other sites

Ήρθα σήμερα απο Καλαμάτα Αθήνα με μηχανή και ένα τεπόζιτο. Απο τον ισθμό μέχρι το κέντρο ήμουν με ρεζέρβα.

Και δεν βρήκα πουθενα βενζινάδικο να βάλω.

Παιδιά η κατάσταση είναι τραγική.

Θα γυρίσουμε στα γαϊδούρια μου φαίνεται...

Μπορούν όλα να γίνουν ιδιοτικά και όποιος δεν δουλεύει να πέρνει πόδι?!

Μπορούν?!

Έχω κουραστεί πλέον...

Απεργία ο ένας απεργία ο άλλος...

Ζούμε για να ταλαιπωρούμαστε απο τις απεργίες!

Εν τω μεταξύ στο δρόμο όσοι μέναν πέρναν οδική βοήθεια.

Μιλάμε για τραγικά πράγματα.

Και το άλλο...

Γέμισα το πρωί ξεκινόντας απο καλαμάτα..Είχαν μόνο 100άρα και τιμή..... 1.48!:nada:

Καλό ε?!?!?!

Link to comment
Share on other sites

τι 1.48 ρε φιλαρακι δεν είδες ειδησεις εχθές? στη Κρήτη ο αλλος πουλούσε 1.60 την απλή και 1.79 την souper αμόλυβδη! αχαχαχα! και οταν τον πιασανε είπε το έκανε απο αντίδραση! :happy2: ότι να ναι λέμε :hehe:

Link to comment
Share on other sites

Μπορούν όλα να γίνουν ιδιοτικά και όποιος δεν δουλεύει να πέρνει πόδι?!

Μπορούν?!

Έχω κουραστεί πλέον...

Απεργία ο ένας απεργία ο άλλος...

Ιδιοτικα ειναι ολα σε αυτο το τομεα! Μασιετε πολυ η πιπιλα με την ιδιοτικοποιηση και δεν ειναι και πολυ σωστο! Σ'αρεσει εσυ που λογικα εισαι ιδιοτικος υπαλληλος και σου εχει "αφαιρεθει" το δικαιωμα απεργιας που σου δεινει το ιδιο το συνταγμα???

Link to comment
Share on other sites

Ιδιοτικα ειναι ολα σε αυτο το τομεα! Μασιετε πολυ η πιπιλα με την ιδιοτικοποιηση και δεν ειναι και πολυ σωστο! Σ'αρεσει εσυ που λογικα εισαι ιδιοτικος υπαλληλος και σου εχει "αφαιρεθει" το δικαιωμα απεργιας που σου δεινει το ιδιο το συνταγμα???

Φίλε μου δεν είμαι ιδιωτικός υπάλληλος.Στρατιωτικός είμαι, δεν μου επιτρέπετε να κάνω απεργία ούτε να φέρω αντίρηση σε κάτι που θα διαταχτώ να κάνω.

Πολλές φορές δουλεύω σαν σκυλί αλλά είναι απόφασή μου.

Και όλα αυτα με απεργίες και τέτοια μου έχουν σπάσει πραγματικά τα νεύρα!

Όλοι έχουν πρόβλημα με το ένα πρόβλημα με το άλλο.

Πάντως αν συνεχιστεί αυτο με τα βυτιοφόρα θα υπαρξει μεγάλο πρόβλημα!

Link to comment
Share on other sites

Δεν απεργει κανεις γιατι απλα εχει προβλημα! Σκεψου αν εχουν σπασει εσενα οι απεργιες, ποσο εχουν "σπασει" αυτους που τις κανουν, γιατι δεν πληρωνονται αυτη τι στιγμη... Δεν εχω καμια σχεση με κανενα απεργο σημερινο η χθεσινο, αλλα βλεπω οτι οσο περναει ο καιρος τις λιγες ελευθεριες που εχουμε θα μας τις απαγορευσουν και αυτες.....

Link to comment
Share on other sites

Δεν απεργει κανεις γιατι απλα εχει προβλημα! Σκεψου αν εχουν σπασει εσενα οι απεργιες, ποσο εχουν "σπασει" αυτους που τις κανουν, γιατι δεν πληρωνονται αυτη τι στιγμη... Δεν εχω καμια σχεση με κανενα απεργο σημερινο η χθεσινο, αλλα βλεπω οτι οσο περναει ο καιρος τις λιγες ελευθεριες που εχουμε θα μας τις απαγορευσουν και αυτες.....

Όχι φίλε μου ότι δεν πληρώνονται.

Απλά θέλουν αύξηση.

Έχει διαφορά.

Και είναι άπληστοι τους δωσαν 5 τοις εκατό και δεν τους φτάνει.

Θα χαρώ να γίνει καμμιά επίταξη.

Το θέμα είναι πολύ σοβαρο!

Πάω να βγάλω βενζίνη απο το αμάξι να βάλω στη μηχανή!

ΕΛΕΟΣ!!!

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.