Jump to content



Wardriving ...περιμενοντας βενζινη !!!


JohnnyX

Recommended Posts

  • Replies 124
  • Created
  • Last Reply

ρε παιδιά είναι απίστευτο αυτό που γίνεται... γυρνώντας από δουλειά και στα 3 βενζινάδικα που συναντάω υπήρχε και ένα περιπολικό ή ζητάς που έκανε ρύθμιση ποιοι θα μπαίνουν και να διώχνουν τους άλλους... :hehe:

Ζιμπάμπουε λέμε... κόσμος να φωνάζει να τσακώνονται οι μπάτσοι ένας χαμός... και κίνηση φυσικά φουλ... φώναζε μια...: "είναι η τρίτη φορά που έκανα τον κύκλο, γιατί δεν με αφήνετε να μπω...", άλλοι με μπιτόνια (οι καλύτεροι, αφού δεν περιμένουν ουρά)... wtf...

Σκέψου να γίνει καμιά μεγαλύτερη παγκόσμια κρίση με τα καύσιμα ή τίποτα παρόμοιο... θα σκοτώνονται στους δρόμους για μια κούπα βενζίνη... mad max... τι να πω, απλά... :help:

Link to comment
Share on other sites

To ειχα παντα απορια

αλλα το trip computer λεει αντιθετα πραγματα....

0 L/100km οταν ρολαρει με νεκρα...

ενας φιλος με μπεμπα, παλι εμενα μου ειπε το αντιθετο, οτι με νεκρα του δειχνει καταναλωση, ενω με ταχυτητα και οχι πατημενο γκαζι του δειχνει 0.

Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι έτσι.. Το είχε δείξει και ο Clarkson στο ταξίδι που έκανε με ένα A8 TDi. Με ταχύτητα, αλλά χωρίς γκάζι, είχε κατανάλωση 0. Δηλαδή δεν είχε :p

Χωρίς ταχύτητα, είχε 1-2L/100KM

Link to comment
Share on other sites

οταν η cpu αναγνωριζει πως η "κατηφορα' ειναι αρκετα δυνατη(=βαρυτητα) ωστε να κινει τον κινητηρα και να μην σταματησει το αυτοκινητο λογω τριβης τοτε κοβει πληρως την παροχη καυσιμου=0lt/100km

edit,ειναι παρομοια η λειτουργια με τα δυναμο παλια στα ποδηλατα και ο τροπος που φορτιζονται οι μπαταριες στα prius Κλπ

Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι έτσι.. Το είχε δείξει και ο Clarkson στο ταξίδι που έκανε με ένα A8 TDi. Με ταχύτητα, αλλά χωρίς γκάζι, είχε κατανάλωση 0. Δηλαδή δεν είχε :p

Χωρίς ταχύτητα, είχε 1-2L/100KM

Μα είναι προφανές ότι στο ρελαντί καίει, έστω και λίγο, η μηχανή.

Βάζοντας ταχύτητα σίγουρα μειώνεις την κατανάλωση, όπως είπε και ο chrooooo.

Link to comment
Share on other sites

[satanic mode]AXAXXAXAXAXAXAXAAAAAAAA!!![/satanic mode]

Εγώ γέμισα το ρεζερβουάρ μου μόλις το άκουσα!Το ρημάδι,τον κεάδα μου πήρε,80 βενζίνη και ήμουν και στο 1/4 μόλις πήγα.Το κακό είναι ότι πρέπει να του βάζω μόνο 100άρα γιατί εκτός ότι είναι αυτών των προδιαγραφών(το λέει και στην τάπα)έχω παρατηρήσει ότι ο kompressor τραβάει ζόρια με την απλή.

Τουλάχιστον μπορώ να πηγαίνω στην δουλειά μου που είναι μακρυά

τι αμαξι εχεις?!!!!

Link to comment
Share on other sites

@ darksaga,ο εγκεφαλος θελει καποια sec για να καταλαβει τι γινεται και να κοψει την παροχη,στα κατεβασματα ισως να μην προλαβαινει

αυτος ο τροπος βολευει πολυ κατεβαινοντας βουνα κλπ που εχεις πχ συνεχεια τριτη,οποτε ουτε καις τπτ και παραλληλα κοβει και λιγο ωστε να μην μαμας τα φρενα

Link to comment
Share on other sites

για να γυρισει η μηχανη θελει καποια δυναμη.

οταν εισαι ρελαντι την παιρνει καιγοντας βενζινη

οταν εισαι με ταχυτητα χωρις να πατας γκαζι την παιρνει απο την αδρανεια/κινηση του αυτοκινητου

ισως σε μερικα παλια αυτοκινητα με καρμπυρατερ να ηταν διαφορετικα τα πραγματα...

Link to comment
Share on other sites

ειπε ο σουφλιας πως θα αλλαξουν και τα τελη κυκλοφοριας. θα καταργηθει η ******** του να πληρωνεις αναλογα με τι κινητηρα εχεις και θα πληρωνεις αναλογα με το ποσο ρυπαινεις.

4 κατηγοριες θα υπαρχουν. οσοι ειναι κοντα στο μηδεν σε ρυπους δεν θα πληρωνουν καθολου τελη.

Link to comment
Share on other sites

εκπλησσομαι που ακουω κατι τετοιο.πραγματικα δε το περιμενα...

αλλα κατι βρωμαει...

υ.γ.η τροχαια γιατι δε παει να γραψει τα φορτηγα που ειναι παρανομως παρκαρισμενα στις εθνικες?...

ΞΥΣΙΜΟ.φοβουνται μη χασουν καμια ψηφο τα κομματοσκυλα.

Link to comment
Share on other sites

η υβριδικη τεχνολογια ηταν ενα πυροτεχνημα.τα βιοκαυσιμα που χρησιμοποιει προερχονται απο ζυμωσεις τροφων.

εαν σκεφτειτε οτι ο μισος πλανητης πεθαινει της πεινας καταλαβαινετε γιατι εχει ηδη ξεκινησει να εγκαταλειπεται η ιδεα.

:crazy: , τα υβριδικα καινε βενζινη και εχουν και μπαταριες επανω , πχ στη πολη πανε με τη μπαταρια, ο βενζινοκινητηρας φορτιζει τις μπαταριες. Που το ακουσες οτι ο μισος πλανητης πειναει , 170million εγω ειδα , εσυ που το ειδες το 3.3 billion?

θα μας πνιξεις ρε :rofl:

Link to comment
Share on other sites

Other words to love each other....

Λοιπον οποιος ψάχνει βενζινούλα με προνομιακή τιμή 1.199 περ λιτερ, στη Χαμοστέρνας κάτω απο την γέφυρα του ηλεκτρικού του Ταύρου... Dracoil... Ειχε μια σχετική ουρίτσα αλλα ολα καλά...

ενας φιλος με μπεμπα, παλι εμενα μου ειπε το αντιθετο, οτι με νεκρα του δειχνει καταναλωση, ενω με ταχυτητα και οχι πατημενο γκαζι του δειχνει 0.

Στα BMW (τουλάχιστο στην E36 που έχω) όταν είσαι σταματημένος, η με νεκρά, ο δείκτης του οικονομόμετρου "παρκάρει" τέρμα δεξιά... Σαν να δείχνει 30+ λίτρα / 100km... Ακυρο τελείως δλδ..

Δύσκολοι καιροί για RX7/RX8....

Link to comment
Share on other sites

ειπε ο σουφλιας πως θα αλλαξουν και τα τελη κυκλοφοριας. θα καταργηθει η ******** του να πληρωνεις αναλογα με τι κινητηρα εχεις και θα πληρωνεις αναλογα με το ποσο ρυπαινεις.

4 κατηγοριες θα υπαρχουν. οσοι ειναι κοντα στο μηδεν σε ρυπους δεν θα πληρωνουν καθολου τελη.

lol Όλες οι πόρσε και οι φεράρι δεν θα πληρώνουν μία!

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.