Jump to content



Vista Error "nvlddmkm stopped responding"


gbak

Recommended Posts

Από ότι φαίνεται, τι την μία πάρεις (εταιρία) τι την άλλη πρόβλημα με του ντριβερς πετάνε και οι 2, αποτέλεσμα εμείς να τρέχουμε και να μην φτάνουμε.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 46
  • Created
  • Last Reply

ε μα αυτο ειναι που μας μπερδευει...απο την μια τα χουμε ολα στον "θεο" ...προσπαθουμε να σταμπιλαρουμε μητρικη....επεξεργαστη..μνημες..θα χουμε και τα bugs της nv τωρα.....χαμοςς

Link to comment
Share on other sites

παρόμοιο πρόβλημα είχα pro-SP1 εποχή

δοκίμασε να το ξαναπεράσεις μπας και διορθώσει τίποτα

μου είχε σπάσει τα νεύρα

δύο μέρες full troubleshooting μου πήρε και στο τέλος έφτιαξε έτσι

ήταν η τελευταία απόπειρα πριν γυρίσω στα ΧΡ

αυτές οι βλακείες που διάβασα στο νετ δεν έκαναν δουλειά

το μόνο καλό είναι, ότι σε εμένα δε μπορούσα καν να μπώ στα βιστα με NV drivers παρα μόνο με safe mode ή generic drivers

Link to comment
Share on other sites

ε καλα βρες μου εσυ μια καλη επιλογη vga να σηκωνει το 26αρι πανελακι μου διχως προβληματα..

δεν φταιει η καρτα βρε σε καμια περιπτωση....οπως και με την ραντεονX2

Link to comment
Share on other sites

ε καλα βρες μου εσυ μια καλη επιλογη vga να σηκωνει το 26αρι πανελακι μου διχως προβληματα..

δεν φταιει η καρτα βρε σε καμια περιπτωση....οπως και με την ραντεονX2

Κατ'αρχας κανω πλακα.

Καινούρια κάρτα είναι,λογικό είναι να βρίσκουμε ασυμβατότητες παιδιά,θα στρώσει η κατάσταση.

Κατα δευτερον, φταει η εταιρια που εφτιαξε την καρτα

Οταν αγοραζεις μια καρτα δεν αγοραζεις μονο τις αποδωσεις

τα χαρακτηριστικα και την εμφανιση.

Αγοραζεις πολλα.. και μεσα σ'αυτα και το support.

Γι αυτο τα σκαμε για την διαφορετικοτητα των εταιριων.

Εγω δεν πιστευω πως θελει το χρονο της η 9800.

Ας μην βιαζοντουσαν να την βγαλουν αν δεν ειχαν καταλληλα συμβατα drivers για τετοιου ειδους προβληματα (οπως με την συμβατοτητα στο coad)

Οταν βγαζεις καρτα-drivers πρεπει να υπαρχει υπευθηνοτητα στον καταναλωτη που αγορασε το προιον σου.

Δεν υπαρχει χρονος να τους δωσουμε . Οφειλουν να ειναι προετοιμασμενοι.

Link to comment
Share on other sites

Επειδη ειναι ενα θεμα που αφορα ολους μας..και απο οτι βλεπω και σε αλλα φορουμ και της microsoft αλλα και της nvidia δεν εχουν βγαλει ακρη....θα θελα να κρατησουμε ενα επιπεδο...και να δωσουμε καποια λυση...διχως ασχετα ποστ και κοντρες άνευ λογου..

καποια ποστ διαγράφτηκαν

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

παρομοιο προβλημα αντιμετωπιζω κι εγω με ATI 3870 στο συστημα της υπογραφης-ολα default. αλλα μου το κανει σε μερικα παιχνιδια, grid- cod4- fear. σε αλλα, οπως πχ crysis, bioshock που δοκιμασα, δεν κολλαει πουθενα!!! δλδ λετε να ειναι θεμα drivers? γιατι εχω δοκιμασει κι εγω καποιους αλλα δεν λυθηκε το προβλημα.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.