Jump to content



Mass Effect


angel_f

Recommended Posts

Μόλις το τελείωσα. Πολύ δυνατό παιχνίδι. Interactive movie με στοιχεία FPS και RPG, ιστορία με πλοκή και σενάριο, πολύ καλή μουσική επένδυση (το κομματάκι στο τέλος όλα τα λεφτά), καλή δράση (λίγο βαρετό όταν πρέπει να ψάχνεις τους πλανήτες για τα side quests αλλά δε μειώνει το game σε κανένα σημείο αφού είναι μέρος της υπόθεσης), τα animations είναι απίστευτα και ειδικότερα οι εκφράσεις και η κίνηση στα πρόσωπα των χαρακτήρων. Πολύ blur βέβαια, αλλά μετά από λίγο το συνηθίζεις. Τα δε σημεία όπου πρέπει να κάνεις επιλογές απλά τα σπάνε. Must play.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 94
  • Created
  • Last Reply

Παίδες σε όσους τελείωσαν το παιχνίδι ....μπορείτε να σηκώσετε σε rapidshare τα saved games/profiles από το τέλος. Χρειάζεται, λένε, να τελειώσεις μια φορά το game ώστε να πάρεις κάποια achievements και με βάση αυτά που εχεις ξεκλειδώσει να ξεκινήσεις το παιχνίδι σε υψηλότερο επίπεδο δυσκολίας (πάνω από Veteran) και με ξεκλείδωτα skills στον κεντρικό χαρακτήρα ώστε να τον διαμορφώσεις όπως θέλεις....Μπορεις δηλαδή να ξεκινήσεις ως soldier και να τον διαμορφώσεις με αdept skills (lift, warp) και να εκμεταλευτείς το heavy armor των soldier. Επίσης, έτσι ο χαρακτήρας φθανει Lv60 αφπύ παίρνεις υψηλότερο ποσοστό XP points....THANX

Link to comment
Share on other sites

Kαι ξαφνικά ενώ ως τώρα όλα ωραια και καλά , προσγειώνομαι στον πλανήτη Κnossos και βλέπω κάτι σκιές....Τι ειναι αυτά τα σκοτάδια ;;; Eίπαμε σκιές από τα σύννεφα στον ουρανό αλλά όχι και έτσι.... δεν ξέρω που να πάω ... απ'τον χάρτη βλέπω τον δρόμο....Και σε σας έτσι είναι οι σκιές (είναι bug;) ή φταίει κάτι άλλο;;;

Link to comment
Share on other sites

Kαι ξαφνικά ενώ ως τώρα όλα ωραια και καλά , προσγειώνομαι στον πλανήτη Κnossos και βλέπω κάτι σκιές....Τι ειναι αυτά τα σκοτάδια ;;; Eίπαμε σκιές από τα σύννεφα στον ουρανό αλλά όχι και έτσι.... δεν ξέρω που να πάω ... απ'τον χάρτη βλέπω τον δρόμο....Και σε σας έτσι είναι οι σκιές (είναι bug;) ή φταίει κάτι άλλο;;;

Σήμερα ήμουν σε αυτό το σημείο (ο πλανήτης που είναι η κόρη της Benezia) και μου τα έδειχνε ακριβώς έτσι. Φαντάζομαι θα κόλλησες σε ένα σημείο όπου πέφτεις σε λάβα. :mad:

Link to comment
Share on other sites

Kαι ξαφνικά ενώ ως τώρα όλα ωραια και καλά , προσγειώνομαι στον πλανήτη Κnossos και βλέπω κάτι σκιές....Τι ειναι αυτά τα σκοτάδια ;;; Eίπαμε σκιές από τα σύννεφα στον ουρανό αλλά όχι και έτσι.... δεν ξέρω που να πάω ... απ'τον χάρτη βλέπω τον δρόμο....Και σε σας έτσι είναι οι σκιές (είναι bug;) ή φταίει κάτι άλλο;;;

Ετσι ειναι η πιστα , και καλα εχει τρυπες μεσα στα σκοτεινα σημεια.

Απλα κανε quicksave συχνα και θα σαι ενταξει.

Link to comment
Share on other sites

Problem solved

Λοιπόν απο τον config του Μαss Effect (MassEffectLauncher.exe) κλικάρεις στην αριστερή στήλη την επιλογή Repair (ΔΕΝ ΕΜΦΑΝΙΖΕΤΑΙ ΣΤΑ VISTA.... για να δεις την επιλογή Repair πρέπει να το βάλεις το πρόγραμμα να τρέξει σε compatibility mode win2000 - μου βγαλε την πίστη πως να βρω το repair στα vista64!!!) και στην καρτέλα που εμφανίζεται επιλέγεις Delete shadow cache files ή κάπως έτσι....Την επόμενη φορά που φόρτωσα το παιχνίδι στο σημείο αυτό όλα ήταν όπως θα έπρεπε

Link to comment
Share on other sites

BY THE WAY

Δουλεύει σε σας αυτό το cheat για infinite credits;;;

Infinite credits:

-----------------

The following trick only works between the two indicated vendors. You can

usually buy items back from Expat at half the price you sold them to Dr.

Michel for. First, successfully complete the side quest involving Dr. Michel

(from the Med Clinic) and her blackmailer. After the quest is complete, you

will get a discount from all the goods she sells. Start selling her all of

your expensive equipment. Then, travel to the Wards Markets, and talk to

the merchant named Expat. You can buy all of your items back for cheaper

than you sold them for. Return to Dr. Michel, and sell her all of your

items again. Repeat this process as many times as desired.

πουλώντας ένα αντικείμενο στη γιατρέσα δεν μπορώ να το δω να το αγοράσω από τον Expat.... Είμαι με το Patch 1.01a αν παίζει το ρόλο του (μπας και το έχουν διορθωσει)

Link to comment
Share on other sites

Το τέλειωσα κι εγώ σήμερα :) Πάρα πολύ ωραίο παιχνίδι (αν και δεν μου πολυαρέσουν αυτά τα διαστημικά αυτό με ενθουσίασε) αλλα τελειώνει γρήγορα :( Φάνταζομαι οτι θα βγεί και δεύτερο μέρος..Κρίνοντας απ' το τέλος....

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.