Jump to content



Τι φανς εχετε στο ψυγειο υδροψυξης?


gbak

Recommended Posts

  • Replies 79
  • Created
  • Last Reply
εαν αντεχεις το 20ευρω πηγαινε στους νεους Noctua που εχει στο Tuning-Store.

πιο αθορυβοι απο ψοφιομαστερ και 3 φορες περισσοτερο αερα τον οποιο μαλιστα συγκεντρωνουν σε μικρη αποσταση απο το κεντρο του ανεμιστηρα αρα και αποδιδουν περισσοτερο στα ψυγεια

Ενταξει 3πλασιο προφανως δεν βγαζει(αν ειναι στα ιδια επιπεδα θορυβου), σε σχεση με τους silent eagle τι λενε απο θορυβο?

Να κάνω και εγώ μια ερώτηση... Τί αποδίδει καλύτερα σε ένα ψυγείο, διάταξη ανεμιστήρων σε push ή σε pull ή δέν έχει σημασία???

Μήν μου πείτε push-pull! :p

Προτιμοτερο συνηθως ειναι το pull που αν δεν κανω λαθος εχει και λιγοτερο θορυβο

Link to comment
Share on other sites

τελικα κατεληξα σε Scythe S-FLEX SFF21G (1,900rpm) 120mm S-FDB Fan απο δω

πιστευω θα κανουν δουλεια στο τριπλο θερμοτσιλ

fansc2gmvo6.jpg

Product Description

Equipped with Genuine S-FDB* Bearing This fan is equipped with genuine S-FDB (SONY Fluid Dynamic Bearing) made by SONY corporation.

Market Leading Low-Noise Level S-FDB technology drastically eliminates the friction between the bearing and the shaft which makes this fan nearly inaudible to human ears. Additional suction magnet optimizes the magnetic force balance within the rotor to achieve the absolute silence. To further achieve the absolute silence, the fan is equipped with the Linear drive IC for reducing electromagnetic noise.

Product Features

Outstanding Long Life of 15000 Hours

Anti-Shock Ability

Connector: 3-pin (4-pin adaptor included)

Cable Length: 30cm

Product Specifications

Dimension: 120x120x25 mm

Speed: 1900 rpm

Air Flow: 75 CFM

Noise Level: 34.0 dBA

Link to comment
Share on other sites

αν δεν κανω λαθος αυτοι του gbak ειναι παρομοιοι (δεν πρεπει να ειναι ιδιοι) με αυτον εδω.

Υate loon μοιαζει καλη λυση...και σε νορμαλ τιμη..(θα δοκιμασω εναν λιαν συντομως)

καθως επισης και ο ζαλμαν (ανεβαινει σε στροφες και δυναμη χωρις να ανεβαινει σε λεφτα).

Καλος ειναι και αυτος-> κλικ...

(τα παραπανω με βαση τιμης ....)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Κι εγω τους coolermaster εχω δυστυχως... Σκεφτομαι να τους αλλαξω με αυτους . Θελω κατα προτιμηση με led και φυσικα οσο πιο δυνατοι αλλα αθορυβοι γινεται.

Γνωμες?

Μιας που το συγκεκριμενο καταστημα δεν φαινεται να τους φερνει συντομα (παρολο που φαινονται διαθεσιμοι στο site) ξερει κανεις που αλλου μπορω να τους βρω στην Αθήνα?

Link to comment
Share on other sites

Κι εγω τους coolermaster εχω δυστυχως... Σκεφτομαι να τους αλλαξω με αυτους . Θελω κατα προτιμηση με led και φυσικα οσο πιο δυνατοι αλλα αθορυβοι γινεται.

Γνωμες?

Μιας που το συγκεκριμενο καταστημα δεν φαινεται να τους φερνει συντομα (παρολο που φαινονται διαθεσιμοι στο site) ξερει κανεις που αλλου μπορω να τους βρω στην Αθήνα?

παντως η συνταξη τους στο site σπαει κοκκαλα...

και δώστε του μοναδικό στυλ πετυχαίνοντας ταυτόχρονα ιδανική !

:worship:

Link to comment
Share on other sites

  • 7 months later...

Bump!!!!

Λοιπον... Θελω να αλλαξω τα φανακια μου ( SilentX ) στο ψυγειο γιατι εχουν red leds και θελω χωρις...

Θελω...δυνατα φανακια με πολλες στροφες , χωρις led's , ο θορυβος δεν με απασχολει γιατι θα μπουν σε controller ,

Βαζω μερικα που μου ''αρεσαν'' αλλα δεν ξερω real αποδοση

Option 1

Option 2

Option 3

Αν τους εχετε δοκιμασει ριξτε και μια εντυπωση :)

Τις γνωμες σας ;)

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.