Jump to content



Τι φανς εχετε στο ψυγειο υδροψυξης?


gbak

Recommended Posts

η ερωτηση ειναι απλη...

τι φαν εχετε και τι προτεινετε για την καλυτερη δυνατη αποδοση του ψυγειου...

εγω εχω και θα παρω αλλα δυο απο αυτα...

Scythe "S-FLEX" 120mm 1600rpm

sff21gmain400yj5.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 79
  • Created
  • Last Reply

gbak,τους έχει στο tuning, δεν τους έχει όμως στο site,δεν ξέρω μην τελείωσαν. Πάρα πολύ καλοί, με ροοστάτη που στην τσίτα δίνουν άλλον αέρα! Αλλά δεν μου πάνε χρωματικά στο case γμτ...

Link to comment
Share on other sites

τα φερνε το ζαιμι αλλα τωρα τα κατηργησαν. τωρα που θα βρεις δεν ξερω παντως μετρανε. και τα μουλτι εχουνε κατι ac ryan δυνατους. τα νανοξια ειναι 80cfm αλλα η αισθηση τους θα σου δωσει να καταλαβεις οτι ΜΕΤΡΑΝΕ ΑΠΛΑ. παρε λινκ για temps

d6dkeqgdzhx26466fdw0_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

εγω λεω για τους καινουργιους τους S-FLEX στις 1900rpm στα 75.0CFM...μην μας φυγει και το κεφαλι απο την βαβουρα...

@junior-21- το χρωμα δεν με ενδιαφερει μεσα στο κοσμος θα μπει..ουτε καν θα φαινονται...

υποψιν εχω κανα δυο απο αυτους της coolermaster και ειναι ψοφιοι τελειως..

Link to comment
Share on other sites

Εγω εχω 3Χ SilenX 14db R stis 1400 rpm σε διαταξη Pull στο ψυγειο στο cosmos S και βγαζει ο Q6600 τωρα που τον εχω στα 3250 με load ειναι στους 33 βαθμους με θερμοκρασια δωματιου 26 περιπου βαθμους...

Α! και κατι αλλο....Δινουν αλλη φινετσα στο Cosmos πανω πανω να βλεπεις κοκκινα led και ειναι ΑΘΟΡΥΒΑ!!! και ειναι διπλα μου...!:innocent:

Εγκρινω SilentX...:jump1:

Οσο για τα Coolermaster junior πετα τα απο το παραθυρο!! δεν ειναι ουτε για εισαγωγη-εξαγωγη αερα...Ψοφια εντελως...

Link to comment
Share on other sites

για αλλη μια φορα προτεινω Yate loon απο tuning...μονο αυτοι και οι delta με εχουν ικανοποιησει μεχρι σημερα...

ολοι οι υπολοιποι ή λιγο πιο δυνατοι θα ηταν ή λιγο πιο ψοφιοι..

Link to comment
Share on other sites

εαν αντεχεις το 20ευρω πηγαινε στους νεους Noctua που εχει στο Tuning-Store.

πιο αθορυβοι απο ψοφιομαστερ και 3 φορες περισσοτερο αερα τον οποιο μαλιστα συγκεντρωνουν σε μικρη αποσταση απο το κεντρο του ανεμιστηρα αρα και αποδιδουν περισσοτερο στα ψυγεια

Link to comment
Share on other sites

ζορζ τους NF-P12 λες ε?...διαβασα καλες κριτικες.....αλλα απο cfm 54 δεν ειναι δα και τιποτα το ιδιαιτερο ωστε να δικαιολογει το 20ρικο βεβαια στα 20dBA τιποταα.....οταν ο s-flex ειναι στα 75cfm και εχει την μιση τιμη..αλλα και την διπλη βαβουρα..

Link to comment
Share on other sites

για μενα υδροψυξη βαζει καποιος για να εκμεταλλευτει περισσοτερο την ησυχια που μπορει να προσφερει ενα καλο ψυγειο με καλους ανεμιστηρες παραλληλα με ενα καλο ποσοστο overclocking.

εαν δεν σε ενοιαζε ο θορυβος καλυτερα γομαροψυκτρες αερα με delta επανω και θα ησουν καλυτερα και απο υδροψυξη.θα ηθελες βεβαια και ψυχοφαρμακα για την φασαρια:p

γνωμη μου ειναι να πας μια βολτα να τους δεις τους συγκεκριμενους.το ψυγειο που εχεις ειναι τερατακι...και με 3 τετοιους *βαλε 6 push pull εαν μπαινουν* θα εισαι ΚΑΙ

ησυχος ΚΑΙ με καλες θερμοκρασιες.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.