Jump to content



Τι φανς εχετε στο ψυγειο υδροψυξης?


gbak

Recommended Posts

Εγώ έχω 5 τέτοιους

http://www.silverstonetek.com/products/p_spec.php?pno=suscool121&area=usa

Πολύ καλοί και αθόρυβοι. Μου τους είχαν προτείνει και απο τα multirama extreme.

Βασικα ζηταω εναν με πολλες στροφες(1400+)...αυτους θα τους επερνα για κανενα HTPC οχι για το ψυγειο στο pc μου γιατι ειναι στις 950:daisy:

Tα Slip Stream φυσικά...

Xmmm τους εχεις δοκιμασει ? Αν ναι πανε καλα ? :innocent:

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 79
  • Created
  • Last Reply

Xmmm τους εχεις δοκιμασει ? Αν ναι πανε καλα ? :innocent:

Ναι.Είναι ότι πρέπει για ψυγείο.Απλά θέλουν κι ένα ρυθμιστή για να μη σου παίρνουν τσάμπα τ' αυτιά όταν δεν έχει load το pc.

Link to comment
Share on other sites

3xzalman ρυθμιζόμενους (800-2100 στροφές) πάνω σε ένα skythe kama meter (το παλιό) για το τριπλό ψυγείο,πολύ καλοί και αθόρυβοι στις 900 στροφές που τους έχω συνήθως (αν και στις 2κ rpm είναι σαν να έχω ένα χόβερκραφτ στο δωμάτιό μου:sarcastic::sarcastic:) και 2 απλούς cm για τα δύο μονά...αν και ψήνομαι να βάλω στα μονά κανένα scythe slipstream ή κάτι ανάλογο.

Link to comment
Share on other sites

Βασικα ζηταω εναν με πολλες στροφες(1400+)...αυτους θα τους επερνα για κανενα HTPC οχι για το ψυγειο στο pc μου γιατι ειναι στις 950:daisy:

Xmmm τους εχεις δοκιμασει ? Αν ναι πανε καλα ? :innocent:

Πάντως δεν έχω πρόβλημα στην απόδοση της υδρόψυξης. Τον ι7 στα 3.8 έχω idle 35 βαθμούς και σε full με 8πλο prime ύστερα απο 8 ώρες δεν ξεπερνώ τους 76 βαθμούς

Link to comment
Share on other sites

Ανεμιστήρες Enermax UC-12FAB-B(N) 120mm 1500-2300 rmp.

http://www.thelab.gr/showpost.php?p=660876&postcount=1

Έχουν μεταβλητές στροφές με κουμπί ρύθμισης, αλλά προτιμώ max στροφές και αυξομείωση από panel. Οι περισσότεροι άλλοι ανεμιστήρες δεν κρατάνε σταθερές στροφές από panel.

Είμαι απόλυτα ευχαριστημένος από τους Enermax. Μέχρι τις 1700 στροφές είναι αθόρυβοι, κατάλληλοι για λειτουργία τη νύχτα, ενώ η απόδοση τους είναι εκπληκτική.

Τους είχα αγοράσει από το HAC τρία χρόνια, αλλά δεν ξέρω αν μπορείτε πλέον να τους βρείτε.

Link to comment
Share on other sites

Ναι.Είναι ότι πρέπει για ψυγείο.Απλά θέλουν κι ένα ρυθμιστή για να μη σου παίρνουν τσάμπα τ' αυτιά όταν δεν έχει load το pc.

Ωραια...εχουν και πολυ καλη τιμη..special :T:

3xzalman ρυθμιζόμενους (800-2100 στροφές) πάνω σε ένα skythe kama meter (το παλιό) για το τριπλό ψυγείο,πολύ καλοί και αθόρυβοι στις 900 στροφές που τους έχω συνήθως (αν και στις 2κ rpm είναι σαν να έχω ένα χόβερκραφτ στο δωμάτιό μου:sarcastic::sarcastic:) και 2 απλούς cm για τα δύο μονά...αν και ψήνομαι να βάλω στα μονά κανένα scythe slipstream ή κάτι ανάλογο.

Theovaz ειναι αυτοι απο το e-shop με τα led's ? :...:

Αν οχι ψαξε και δωσε κανενα link , θα φανει χρησιμο ;)

Ανεμιστήρες Enermax UC-12FAB-B(N) 120mm 1500-2300 rmp.

http://www.thelab.gr/showpost.php?p=660876&postcount=1

Έχουν μεταβλητές στροφές με κουμπί ρύθμισης, αλλά προτιμώ max στροφές και αυξομείωση από panel. Οι περισσότεροι άλλοι ανεμιστήρες δεν κρατάνε σταθερές στροφές από panel.

Είμαι απόλυτα ευχαριστημένος από τους Enermax. Μέχρι τις 1700 στροφές είναι αθόρυβοι, κατάλληλοι για λειτουργία τη νύχτα, ενώ η απόδοση τους είναι εκπληκτική.

Τους είχα αγοράσει από το HAC τρία χρόνια, αλλά δεν ξέρω αν μπορείτε πλέον να τους βρείτε.

Hmm Μαριε ωραιοι μου ακουγονται αυτοι , πρεπει να ειναι πολυ καλοι...αλλα πριν 3 χρονια ? Που να τους βρεις τωρα :jester: Παντος εχω καιρο να δω enermax φανακια σε γνωστα site...

Νομιζω εχει HAC στη Στουρναρη η κανω λαθος ?

Acryan blackfire4

http://www.acryan.com/index.php?option=com_acryan_product&product_item=87&parent_id=19&Itemid=83

έχουν πάρα πολύ καλή ροή και στα χαμηλά και στα υψηλά και είναι απίστευτα ήσυχα.

Alex τους ειχα δει τους δικους σου οταν ειχες ποσταρει τα pc σου...

Αλλα θυμαμαι οτι τους ειχες παρει απο εξωτερικο και οχι απο Ελλαδα ;) Οποτε δυσκολο...

Δυσκολη παντος η επιλογη για fan's για ψυγειο...γιατι ειναι κατι που δεν το αλλαζεις συχνα...:hm:

Link to comment
Share on other sites

Hmm Μαριε ωραιοι μου ακουγονται αυτοι , πρεπει να ειναι πολυ καλοι...αλλα πριν 3 χρονια ? Που να τους βρεις τωρα :jester: Παντος εχω καιρο να δω enermax φανακια σε γνωστα site...

Νομιζω εχει HAC στη Στουρναρη η κανω λαθος ?

αυτοι ειναι οι enermax οι 120αρηδες τους ειχα παρει απο το hac 13 ευρο τον εναν

09022009411wl7.th.jpg

ProPitsiriko$ αυτους θελεις?

Link to comment
Share on other sites

6 απο αυτα τα μωρακια : "R4-L2S-12KB-GP" της Coolermaster.

Στοιχεια :

Speed (R.P.M.) : 1.200 rpm

Air Flow (CFM) : 39.77 cfm

Fan Noise Level (dB-A) : 19.3 dbA

Bearing Type : Sleeve

Μην μου πειτε για Temps, γιατι ακομα το στηνω το καρουλι μου. απλα τα εχω συνδεσει κ ειναι αρκετα ησυχα !

Υπαρχει και το προαιρετικο πανελ που ενεργοποει τα leds, αλλα με ενα jumper μενουμε μονιμα αναμενα ! (Γιαυτο κ ψαχνω jumpers στο αναλογο tread :D )

LUCO_036_1m.jpg

R4-L2S-12KB-GP_big.jpg

Link to comment
Share on other sites

6 απο αυτα τα μωρακια : "R4-L2S-12KB-GP" της Coolermaster.

Στοιχεια :

Speed (R.P.M.) : 1.200 rpm

Air Flow (CFM) : 39.77 cfm

Fan Noise Level (dB-A) : 19.3 dbA

Bearing Type : Sleeve

Μην μου πειτε για Temps, γιατι ακομα το στηνω το καρουλι μου. απλα τα εχω συνδεσει κ ειναι αρκετα ησυχα !

Υπαρχει και το προαιρετικο πανελ που ενεργοποει τα leds, αλλα με ενα jumper μενουμε μονιμα αναμενα ! (Γιαυτο κ ψαχνω jumpers στο αναλογο tread :D )

LUCO_036_1m.jpg

R4-L2S-12KB-GP_big.jpg

ψόφια είναι.

αυτά είναι μόνο για να εχεις ησυχία και όχι για να εχεις καλές θερμοκρασίες.

Link to comment
Share on other sites

ψόφια είναι.

αυτά είναι μόνο για να εχεις ησυχία και όχι για να εχεις καλές θερμοκρασίες.

υπερβολές, αξίζει να χάνεις τον ύπνο σου για 3-4 βαθμούς? δεν το νομίζω...

Link to comment
Share on other sites

υπερβολές, αξίζει να χάνεις τον ύπνο σου για 3-4 βαθμούς? δεν το νομίζω...

επί 4 μήνες κοιμόμουνα αγκαλιά με έναν DELTA full speed @ XP-120 οπότε δεν μου λένε κάτι τα 35db.

αλλά και πάλι με ένα controller είσαι οκ.

Link to comment
Share on other sites

για να γεμίσω καλώδια το κουτί απτους controllers? ευχαριστώ,δεν θα πάρω, αλλά γούστα είναι αυτά :flower:

Ένα λιτό rheobus μια χαρά δουλειά κάνει χωρίς πολλά πολλά...

Δεν χρειάζεται να χει 15 μετρήσεις θερμοκρασιών πάνω...:p

DjAlexxx πώς είσαι από ακοή?? :hehe:

Link to comment
Share on other sites

Ένα λιτό rheobus μια χαρά δουλειά κάνει χωρίς πολλά πολλά...

Δεν χρειάζεται να χει 15 μετρήσεις θερμοκρασιών πάνω...:p

DjAlexxx πώς είσαι από ακοή?? :hehe:

Καλά λέω όχι ότι δεν είχα επιπτώσεις

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.